• 26 פברואר 2021

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

תלמיד פעל על פי נהלי מניעת הקורונה - ועורר בהלה בנחל עשן

תלמיד, המתגורר בנחל עשן, פעל על פי הנהלים: הוא ביקש לדבוק אם עצם העובדה שפגש לפני כמה ימים בחברים מהכיתה בטוביהו שהוכנסה לבידוד מחייבת גם אותו בבידוד. הוא נבדק והכל בסדר איתו

מרפאת אסיא בנחל עשן (גוגל מפות)

''היינו במרפאת מכבי בנחל עשן וביקשו מאיתנו לצאת, כי הגיע ילד עם תסמיני קורונה. ויתרתי על התור שלי והלכתי הביתה מהר משם. גם אנשים אחרים עזבו את המקום'', כך מספר לברנז'ה NEWS מיכאל, תושב השכונה, שהיה עד ראיה למקרה. תושבים בשכונה סיפרו כי בבוקר תלמיד, שמתגורר בקרבת מקום, לא חש בטוב ודאג מאוד. מדובר בתלמיד שחבריו לומדים בכיתה שנתונה בבידוד, כיתה ז' ממקיף טוביהו והוא היה בחברתם אחרי המקרה ועוד בטרם נודע על החשש לקורונה.

הורי התלמיד הביאו אותו למרפאת ''אסיא'', ברחוב חנה רובינא. במרפאה נהגו על פי הנהלים, סגרו את הדלתות והתלמיד תושאל. מתברר שהתלמיד פעל על פי הנהלים שפרסם משרד הבריאות ופנה למרפאה לשאול מה עליו לעשות. כשסיפר איך פגש בתלמידים, התברר יכ לא הייתה קיימת כלל סכנת הדבקות. זה לא מנע מהשכנים להיכנס לחרדה קלה ולהתחיל להעלות חששות ברשתות החברתיות. 

​​​​​​​במכבי סיכמו את האירוע: "הבוקר הגיע למרפאת מכבי בעיר תלמיד תושב באר שבע, שלא היה במגע עם המשלחת מדרום קוריאה.
מאחר שבא במגע עם תלמידי בית הספר שפגשו במשלחת, הוא ביקש לבדוק כיצד עליו לפעול. בהתייעצות עם משרד הבריאות נקבע שאין חשש להידבקות בנגיף הקורונה ולא נדרש פינוי של אף מטופל. צוותי מכבי בעיר ערוכים ופועלים בהתאם להנחיות משרד הבריאות''.

תגובות

End of content

No more pages to load