• 07 מרץ 2021

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

ארגון קבלני הנגב בעד אימוץ ''מודל צבאי'' בתחקיר אירועים

לדעת ראשי הארגון, אימוץ המודל הנהוג בצבא יסייע בהפקת לקחים מצילי חיים בכל הקשור לעבודה בענף הבנייה

ישיבת העבודה (צילום: ארגון הקבלנים)

ארגון קבלני הנגב קיים סדנה ייחודית לקבלנים, חברי הארגון עם פרופ' מיכה פופר, אל"מ זאב רז וד"ר יוסי שוב, קצינים בכירים וטייסים לשעבר בצה"ל במטרה לעודד תרבות תחקיר אירוע כמו בצה"ל ובארגונים גדולים.  המפגש הינו חלק מסדרת מפגשים בהובלת מטה הבטיחות של התאחדות בוני הארץ בראשות האלוף במיל', אייל בן ראובן,  אשר פועלים בין היתר בתחום התחקיר והפקת לקחים וניהול סיכונים באתרי בנייה.

במהלך המפגש הוצגו בפני המשתתפים עקרונות לתחקירי אירוע מהעולם הצבאי, הפקת לקחים והחשיבות שבשיתוף הידע עד לאחרונים שבשטח. במהלך הסדנה הוצגו מקרי בוחן מאירועי בטיחות שונים באתרי בנייה, יחד הם ביצעו תחקיר לאירועים וניתנו דגשים לשיתוף המידע והפצתו. כך למשל הציג אל"מ זאב רז את מקרה קריסת המנוף ברחובות בו נגבו חיי אדם. לאחר תחקיר ראשוני נמצא כי שבוע קודם, הוצב המנוף באתר בנייה אחר ובעקבות החלטת מנהל האתר שחש שהמנוף לא מספיק תקין, הוחלט לפרק אותו. לדברי אל"מ רז, שיתוף תחקירים נקודתיים גם של אירועים שהסתיימו בשלום והפצתם,  בנוסף להיותם מצילי חיים הם מאפשרים למידה איכותית ומרחיבים את הידע בקרב כל אנשי המקצוע. לדבריו: "מטרתם של התחקירים היא הקניית התנהגות ותרבות בנייה בטוחות שימנעו בעתיד נזק גופני בלתי הפיך או אובדן חיי אדם באתרי הבנייה".

אלי אביסרור יו"ר ארגון קבלני הנגב וממלא מקום נשיא התאחדות בוני הארץ: " המפגש היום הינו ראשון בסרת מפגשים שנועדה להקנות והתנהגות ותרבות בנייה בטוחה. לא נקבל את תאונות העבודה  כגזירת גורל, דרך שינוי תרבות והקניית עקרונות תחקיר בדומה לצה"ל וארגונים מורכבים נוספים נוכל למנוע מקרים של תאונות עבודה באתרים . ארגון קבלני הנגב שם לעצמו כמטרה למגר את התאונות באתרי הבנייה. חברי ארגון קבלני הנגב הם השגרירים לשינוי ומכאן זה צריך להמשיך אל השטח".

מנכ"ל ארגון קבלני הנגב, צביקה ליבנה אמר כי: "מרחב הנגב הוא מהמובילים בענף הבנייה בישראל. כל העת אנו דואגים ללמוד, להשתפר ולפעול למען בטיחות כלל העובדים בענף הבנייה. הסדנה היום מהווה  צעד משמעותי לשיפור מידי של הבטיחות באתרי הבנייה בדרום ובארץ בכלל ומציעה תרבות ארגונית אחת לכל העוסקים בבנייה בישראל."

סדנת הבטיחות שהתקיימה בארגון הינה חלק ממספר פעולות בהן נוקט ארגון קבלני הנגב לשיפור תחום הבטיחות בקרב החברים בארגון ואתרי הבנייה באזור. רק בשנה החולפת נפתחו קורסים שונים במכללת שבירו שבבאר שבע של עוזרי בטיחות באתרי בנייה. כמו כן, נערכו הדרכות ונפגשו הצדדים עם בכירים מהמגזר הציבורי על מנת לקדם את המודעות בנושא.

תגובות

End of content

No more pages to load