• 01 מרץ 2021

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

שבוע לפני הבחירות: הנגב במלחמה, ירי על נתיבות

למעלה מ-60 רקטות נורו מהבוקר על יישובי מערב הנגב וברובן, ייורטו על ידי כיפת ברזל. לראשונה בסבב הזה - ירי על נתיבות. עשרות אלפי תלמידים מושבתים, כבישים נסגרו

צילום של אחת הנפילות האחרונות בנגב המערבי (רץ ברשתות ללא קרדיט)

נמשך הירי על יישובי הנגב: בשעות האחרונות נורו עשרות רקטות ולראשונה בסבב הנוכחי, הושמעה אזעקת צבע אדום גם בנתיבות. על פי דיווחים בתקשורת הפלסטינית חמאס, שעמד עד כה מהצד, החליט להצטרף גם הוא ללחימה. צה''ל משיב אש לעבר מטרות ברצועה. 

וידאו: הירי על מערב הנגב (צילום רץ ברשתות ללא קרדיט)
​​​​​​​

בעקבות המצב הביטחוני, החליט ראש הממשלה לבטל את השתתפותו בכנסים של הליכוד בטבריה ובצפת והוא צפוי לקיים הערכת מצב ביטחונית בקריה. שבוע לפני הבחירות, בישראל לא רוצים להוביל לסבב לחימה שיכלול כניסה קרקעית, אך מצד שני, הממשלה לא יכולה להשלים עם מצב בו עשרות אלפי תלמידים מושבים מלימודים, עשרות אל]י תושבים אינם יכולים להגיע לעבודתם וכבישים רבים בנגב חסומים.

מהבוקר נחסמו צירים מרכזיים במערב הנגב: כביש 4  - צומת זיקים לצומת יד מרדכי חסום בשני הכיוונים. כביש 34 מצומת יד מרדכי לצומת ניר עם חסום בשני הכיוונים. כביש 232 מצומת איבים לצומת מפלסים חסום בשני הכיוונים. כביש 232 מצומת סעד לצומת מגן חסום בשני הכיוונים.

כמו כן, תיאסר כניסה לגבעת ״קובי״ בשדרות, אנדרטת ״החץ השחור״, גבעת הפעמונים על שם אסף סיבוני ז״ל, גבעת נזמית וגבעת ״הפרש הבודד״. הוחלט על סגירת חוף זיקים למבקרים. יודגש כי אין לעצור בשולי הכביש במהלך הנסיעות באזור העוטף מטעמי ביטחון אישי.  יש להמשיך להישמע להוראות שיימסרו על ידי צה״ל ככל שיידרש.

בנט: ''מורכב לצאת למבצע רחב היקף שבוע לפני הבחירות''

השר ⁦ נפתלי בנט אמר בשיחה סגורהעם ראשי הרשויות בנגב המערבי שנערכה בשדרות: ''פנינו לרגיעה, מורכב לצאת למבצע רחב היקף שבוע לפני הבחירות''.

דובר צה"ל מסר:  ''לפני זמן קצר, כלי טיס של צה״ל תקף עמדת שיגור של ארגון הטרור גא״פ בצפון רצועת עזה, ממנה נורו רקטות לפני זמן קצר משטח רצועת עזה לשטח ישראל. זוהתה פגיעה''.

במועצה אזורית אשכול אומרים הערב כי  ''נוכח המטחים האחרונים ומניסיון העבר, יש לשהות מעתה בסמוך למרחבים מוגנים או הכי מוגן שיש בהתאם לזמן ההתרעה בכל ישוב''. 

תגובות

End of content

No more pages to load