• 28 פברואר 2021

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

צפו: ''חשבתי שעבריינים חוטפים את אחי מול העיניים''

ג' יצא עם אחיו מהבית בשכונה ד', כאשר לפתע זינקו מתוך רכב רעולי פנים והתנפלו על האח. ''הזמנתי משטרה, זה לא הזיז להם. אחי לוחם מצטיין, לא מגיע לו היחס הזה''

תיעוד המעצר, כפי שצילם אחיו

''זה היה מפחיד. יצאתי עם אחי מתוך בית בשכונה ד' כשלפתע זינקו עלינו ארבעה רעולי פנים מתוך רכב אזרחי, דחפו אותי והתחילו לגרור את אחי בכוח לאוטו. התחלתי לצעוק, אח שלי צעק, אבל הם המשיכו בשלהם. הם היו לבושים אזרחית, חבר'ה בני עשרים. חשבתי שעבריינים חוטפים את אחי. התקשרתי למשטרה ורק כשהגיע ניידת הם הסכימו להזדהות'', כך מספר ג', שאחיו נעצר על ידי שוטרים צבאיים, למרות שהשתחרר משירות סדיר לפני חצי שנה.

וידאו: תיעוד מעצרו של הצעיר הבאר שבעי (צילום סלולרי של אחיו)
​​​​​​​


''לוחם אחראי ומסור בעל יכולות גבוהות'' - כך כותב מפקדו של החייל בתעודת השחרור, ששירת שירות מלא בהנדסה קרבית. הוא השתחרר ב-10 בספטמבר 2019, מבלי שנאמר לו דבר על בעיה כלשהי, כך מספר אחיו. לטענתו, הוא לא ידע על הזימון למשפט ואיש לא ציין זאת בפניו כשהשתחרר משירוןת סדיר. ביום ראשון, בשעה 16:30, הוא נעצר. ''בהתחלה לא ידענו לאן לקחו אותו. היינו בלחץ רציני. רק למחרת אמרו לנו איפה הוא. ככה לא מתנהגים כלפי לוחם. זה לא יחס''. 

ג' ניסה שעות ארוכות לברר מה עלה בגורל אחיו. ''אם הייתה בעיה, למה לא את הדין עם אחי כשהוא היה בשירות? הרי הוא חצי שנה כבר אזרח. הכי גרוע, לא נתנו לנו לדבר איתו, לא אמרו לאן לוקחים אותו והשוטרים הצבאיים הזדהו רק כשהמשטרה הגיע''.

מדובר צה''ל נמסר בתגובה: ''ביום 5 בספטמבר 2019, הגישה התביעה הצבאית כתב אישום נגד החייל, המייחס לו עבירה של שימוש בסם מסוכן. החייל לא התייצב לשישה דיונים אליהם זומן, על כן הוצאה בעניינו פקודת מעצר על ידי שופט צבאי. בהתאם לפקודת המעצר נעצר החייל והובא אתמול לבית הדין הצבאי. בדיון בעניינו הוצג הסדר טיעון לפיו הודה החייל בעברה שיוחסה לו והוטל עליו עונש של מאסר על תנאי, קנס והורדה לדרגת טוראי. החייל שוחרר מיד בתום הדיון.   לא הועלתה בפני גורמי התביעה הצבאית כל טענה בדבר אלימות שננקטה כלפי החייל בעת מעצרו. ככל שתוגש תלונה בעניין היא תיבחן''.


תגובות

End of content

No more pages to load