• 28 פברואר 2021

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

ח"כ עמיר פרץ: מבצע קרקעי בעזה? לנתניהו אין תשובה מה יעשה אחריו

חברי העבודה-גשר-מרצ סיירו הבוקר ביישובי עוטף עזה ושיחררו לא מעט הצהרות ביטחוניות. לדבריהם, גישת נתניהו מחזקת את החמאס ולא מקרבת פתרון

(צילום: דוברות העבודה-גשר-מרצ)

מאת: משה פריאל, כתבנו המדיני

ראשי מפלגות העבודה -גשר, מרץ סיירו היום שלישי בעוטף עזה ביישוב נתיב העשרה נתנו הצהרה ביטחונית ,נוכח סבב הירי האחרון . ח"כ עמיר פרץ: "הגיע הזמן לומר את האמת נתניהו בוחר בחירה מודעת בחמאס כפרטנר להמשך הסכסוך, נתניהו מחזק את החמאס ומחליש את ההרתעה, ביבי מניח לחמאס לנהל את המציאות, לקבוע את גובה הלהבות,לקבוע את סדר הזמנים בין סבב לסבב.

הממשלה הבאה בא אנחנו נהיה השותפים המרכזיים תהיה חייבת לשנות זאת . אנחנו נדאג כי תעשה זאת. נהיה המצפן המדיני שיוביל אותה לפתרון. לשינוי המציאות במקום עוד ועוד ניסיונות כושלים וחסרי אחריות לנהל אותה. לחמאס אין כוונה להגיע להסדר קבע והוא ממשיך למתוח את החבל תוך התעלמות מפעולות אלימות שמתבצעות על ידי ארגונים אחרים . מצד שני ,לנתניהו אין תשובה מה יקרה ביום שאחרי במידה ונצא למבצע רחב. הגיע הזמן לומר את האמת נתניהו בוחר בחירה מודעת בחמאס כפרטנר להמשך הסכסוך.כפרטנר לניסיון הכושל שלו לנהל את המציאות .במקום לשנות אותה הוא משתמש בעימות מול חמאס כמסך עשן.
שיהיה ברור   אנחנו מעדיפים את הרשות הפלשתינאית כפרטנר לפתרון אפשרי של הסכסוך לא את חמאס והגיהאד האיסלאמי לפרטנר להמשך הסכסוך''.

''אנחנו מציעים תכנית שתכלול חזרה לתאום עם הרשות הפלשתינאית  ומדינות ערב המתונות והקהילה הבינלאומית כדי לבנות תכנית לפירוק הנשק ברצועת עזה, בתמורה לשיקום הרצועה. בשלב השני הצבת אולטימטום לחמאס על שיקום תמורת פירוז מנשק רקטי, והכנה של הרשות הפלשתינאית לנטילת אחריות על רצועת עזה . במידה והחמאס יסרב לדרישות יש לצאת למבצע רחב שתכליתו ניטרול היכולת הרקטית של החמאס ובסיומו השבת הרשות הפלשתינאית לשליטה בעזה והצבת כוח רב לאומי''.

יו"ר גשר ,ח"כ אורלי לוי אבקסיס: "לכל אזרח שנולד פה יש חוזה עם המדינה -היא מספקת לו את הביטחון   והוא בתמורה משלם מיסים ותורם לחברה, לצערי בכל הקשור לעוטף עזה  כבר שנים שהמדינה מפרה את ההסכם הזה. על תושבי הדרום עוברים ימים לא פשוטים בכלל. המציאות היום יומית הקשה מנשוא  שלא מאפשרת להם כבר שנים לנהל שגרת חיים תקינה ונורמלית נותנת את אותותיה לא רק באבידות של גוף .היא גורמת גם ובעיקר לנזקים בנפש'' .

''המדינה לא רק שאינה נותנת לילדיה את הביטחון לגדול בשקט ובשמחה כמו שילדים אמורים היא גם מתנערת מאחריותה כלפי התושבים מבוגרים וילדים כאחד ואינה מספקת להם את הטיפולים הפסיכולוגים הנדרשים על מנת שיוכלו להתמודד עם הטראומות.
כשאנחנו נהיה בממשלה זו לא תהיה שאלה בכלל לגבי אותם מטפלים פסיכולוגים פסיכיאטרים ומומחים פרא רפואיים החובה הבסיסית של ממשלה היא לדאוג לאזרחיה שמגנים על גבולותיה מידי יום ביומו בכך ש ממשיכים לגור ולנהל את חייהם באיזור העימות".

יו"ר מרצ ניצן הורוביץ: "אי אפשר להסתפק בהצהרות ריקות של נתניהו על הרתעת החמאס ויש להדגיש. רק מהלכים צבאיים לא יפתרו את העניין לכן לכל מהלך בטחוני חייב להיות אופק מדיני. במשך יותר מעשור נתניהו הפקיר את האזור החשוב הזה .זו בפירוש מדיניות מכוונת להימנע מפתרון ולהשאיר את הדימום הבלתי פוסק של טילים שריפות ואזעקות מה שהוביל אותנו בכל פעם לאותה נקודה. גם עכשייו הוא מפריח הבטחות ומצהיר הצהרות ריקות''.

''החיים של האזרחים כאן משובשים לחלוטין ובנס לא נפגע אף אחד בסבב הזה הודות למערכת כיפת ברזל דהוביל עמיר פרץ כאשר כיהן כשר ביטחון . אי אפשר להסתפק בהצהרות ריקות של נתניהו על הרתעת החמאס ויש להדגיש: רק מהלכים צבאיים לא יפתרו את העניין לכן לעל מהלך ביטחוני חייב להיות אופק מדיני''.

''בשלב הראשון הסדרה ארוכת טווח הסדרה כלכלית והומניטרית בעזה והפסקה מוחלטת של הירי ופעולות האיבה כלפי ישראל .
השלב השני הוא משא ומתן ישיר עם הפלשתינאים לפתרון מדיני-שעזה היא חלק ממנו . לצערי גם בכחול לבן מגמגמים בנושא  הזה.אנחנו ,העבודה גשר מרץ כשנהיה גדולים וחזקים בממשלת גנץ נוביל מהלך מדיני אמיתי שייתן ביטחון שקט  ושיגשוג לאזור החשוב הזה''.

תגובות

End of content

No more pages to load