• 01 מרץ 2021

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

פרופ' אלקרינאוי מאוני' בן גוריון: 'שואף להיות השר הבדואי הראשון'

עמיר פרץ: פרופ' עליאן אלקרינאוי, מדליק המשואה ביום העצמאות, יהיה לשר הבדואי הראשון - אם העבודה-גשר-מרצ תהיה חלק מהממשלה (אם הממשלה תקום כמובן...)

האם הפרופ' מבן גוריון בדרך לממשלה? (צילום: טוויטר עמיר פרץ)

האם בממשלה הבאה יכהן שר בדואי ראשון? יו"ר העבודה-גשר-מרצ, ח''כ עמיר פרץ,  קיים הבוקר, חמישי, מסיבת עיתונאים בבית העיתונאים בתל אביב, במהלכה  דרש כי בממשלה הבאה שתקום יכהן שר בדואי בממשלה, פרופ' עליאן אלקרינאוי, מדליק המשואה ביום העצמאות, לשר הבדואי הראשון. עליאן אלקרינאוי הוא פרופסור במחלקה לעבודה סוציאלית באוניברסיטת בן-גוריון ולשעבר נשיא מכללת אחווה. מחקריו עוסקים בגישות רב תרבותיות לטיפול פסיכולוגי, בעיקר בקרב החברה הבדואית והערבית.

סקרי הבחירות האחרונים חוזים לעבודה-גשר-מרצ 10 מנדטים, אך עדיין לאף אחד משני הגושים אין אפשרות להקים ממשלה. במערכת הפוליטית מדברים כיום על סיבוב בחירות רביעי לקראת ספטמבר, כאפשרות לא מבוטלת. למחנה הימין יש 56 מנדטים. למחנה המרכז-שמאל (אם כוללים בתוכו את המשותפת), יש גם 56 מנדטים. על פי ממוצע כל הסקרים יש לישראל ביתנו 8 מנדטים והיא ממשיכה להיות לשון המאזניים. כפי שזה נראה כרגע, אף אחד משני המחנות לא מראה סימני התגמשות וכולם עסוקים בעיקר בקרבות מילוליים ובשתיית קולות - בתוך הגושים.

עם זאת, עמיר פרץ אופטימי: "אנחנו קוראים לגנץ להנהיג את המחנה, אנחנו נהיה הרוח הטובה, נעשה את התיקון והשינוי ונוודא שיהיה נציג בממשלה הבאה של החברה הערבית", אמר פרץ. "מערכת הבחירות הזו הייתה צריכה להתנהל ברוח של שינוי. לא השתתפתי במסיבת השנאה כנגד החרדים והערבים. 20 אחוז מאזרחי ישראל הינם לגיטימיים לממשלה שאנו רוצים להקים עם בני גנץ".

אלקרינאוי: "אחרי 24 שנים של עשייה אקדמית, אני בוחר לקחת על עצמי תפקיד פוליטי. אני שואף להיות השר הבדואי הראשון בישראל. אני עושה זאת כמסר לכל החברה הישראלית; ערבים, יהודים, דרוזים, צ'רקסים, בדואים, בני כל העדות והדתות".

תגובות

End of content

No more pages to load