• 01 מרץ 2021

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

מקדמים את האקוסיסטם במערכת החינוך בבאר שבע

גורמים בעיריית ב''ש וקרנות חינוך ערכו מפגש מיוחד של הצוות המוביל של האקוסיסטם העירוני לקידום מצוינות מדעית טכנולוגית בבאר שבע

(צילום: עיריית ב''ש)

מפגש מיוחד של הצוות המוביל של האקוסיסטם העירוני לקידום מצוינות מדעית טכנולוגית בבאר שבע נערך לאחרונה בבית יציב בהשתתפות מ"מ וסגנית ראש העיר באר שבע, מחזיקת תיק החינוך ד"ר חפצי זוהר . האקוסיסטם הינו מהלך חשוב וחדשני שמובילה עיריית באר שבע בליווי ארגון "שיתופים" המתמחה בהובלת תהליכים בין-מגזרים, ביחד עם  ג'ן מוריסון, מנכ"לית ארגון TIES, המוביל את מודל ה-STEM אקוסיסטם בארה"ב ובשותפות עם קרן רש"י, קרן טראמפ, קרן דניאל של משפחת חוסידמן, 'ביחד' – קרן משפחת קרסו, קרן סמואלי, קרן גילברט וחברת ברודקום. זאת במטרה להמשיך ולקדם כל העת את המצוינות המדעית טכנולוגית בעיר: מהגיל הרך ועד לעולם התעסוקה. 

מדובר בתשתית ארגונית ורעיונית המאפשרת לעשרות נציגי ארגונים העוסקים בתחום ה-STEM (מדעים, הנדסה וטכנולוגיה) בבאר שבע להיפגש, לדון ולתכנן יחד על מנת לממש את פוטנציאל ההון האנושי ואת מינוף הנכסים הרבים של העיר בתחום ה-STEM. בין המשתתפים: מערכת החינוך העירונית, משרד החינוך, ארגוני תעשייה והיי-טק, מוסדות אקדמיים, ארגוני חינוך ללא כוונת רווח, מנהלי בתי ספר, מורים ותלמידים. 

המפגש הוקדש להצגת נקודות מרכזיות מחזון העיר 2030 ודיון במיצוי יכולות האקוסיסטם לקידומו ומימושו. 

ד"ר חפצי זוהר המובילה את המהלך, הציגה את התפיסה החינוכית של "מצוינות לכל" כבסיס לפעילות מערכת החינוך והאקוסיסטם בבאר שבע ואת חזון העיר לשנת 2030, בדגש על מהלכים מחוללי שינוי. ד"ר זוהר הדגישה את חשיבות השותפות הבין-מגזרית ויצירת השפה המשותפת בין כל השותפים באקוסיסטם. אחד המנגנונים החשובים של האקוסיסטם הוא ארבע קבוצות עבודה רב מגזריות, המקדמות מהלכים מחוללי שינוי במספר מנופים מרכזיים להצלחת העיר: פעילויות חשיפה ל-STEM מגיל צעיר, פיתוח וטיפוח צוותי החינוך וההוראה בתחומי ה-STEM , ייצוג מגדרי הולם של בנות ונשים בתחומי ה-STEM , מסלולי התפתחות ב-STEM לבוגרי תיכון על כל הרצף התעסוקתי.

המפגש ייצר שיח משמעותי של יושבי ראש הקבוצות והצוות המוביל בחיבור של באר שבע לתמונת המצב העירונית ולמגמות העתידיות בתחומים אלה. 


תגובות

End of content

No more pages to load