• 01 מרץ 2021

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

תושבי הנגב מבקשים ממשלה מתפקדת, לא גן ילדים

הבוקר, שני, הולכים לקלפי בפעם השלישית תוך שנה. הסקרים האחרונים מראים על תיקו בין הגושים, כאשר ליברמן נותר לשון המאזניים. מערכת בחירות רביעית תהיה חדשות רעות לנגב

(צילומים: דני בלר)

לאף אחד משני הגושים אין הערב, כשבע שעות לפני פתיחת הקלפיות ובשיקלול כל הסקרים של ערוצי התקשורת הראשיי, כי לא לבני גנץ ולא לנתניהו 61 מנדטים. על פי ממוצע כל הסוקרים, הליכוד מוביל עם 34 סקרים. לכחול לבן יש 33.5 מנדטים. המשותפת היא המפלגה השלישית בגודלה, כם 14 מנדטים. העבודה-גשר-מרצ עם 9 מנדטים. ש''ס עם 8.5 מנדטים. ימינה עם 8 מנדטים. יהודות התורה עם 7.5 מנדטים וישראל בינתו עם 7. 

הסקר הוא ממוצע של סקרי חדשות 13, חדשות 12, כאן, ישראל היום INEWS, מעריב, מקור ראשון ו-וואלה. מאחר ומדובר בממוצעים, התוצאה הסופית גדולה מ-120. לגוש הימין יש 58 מנדטים. לגוש המרכז-שמאל-ערבים יש 56.5 מנדטים. ישראל ביתנו ממשיכה להיות לשון המאזניים. 

ליברמן, על פי הראיונות שהעניק, לא יישב עם נתניהו. הוא לא יישב גם עם המשותפת והחרדים. כחול לבן לא תשב עם המשותפת, על פי הצהרותיה. ליברמן לא יישב עם המשותפת. כפי שזה נראה הערב, אלא אם מי מהנבחרים יגלה גדלות רוח ויוותר על האגו, אין ממשלה. 

אחת האפשרויות המועלות היא ממשלת מיעוט. היא יכולה לקום, אך לא להאריך ימים. היא יכולה ליפול בהצבעה הראשונה או במשבר הראשון. הדרך היחידה להקים ממשלה זה אם מישהו ממנהיגי 8 המפלגות יפעל אחרת ממה שיבטיח לבוחריו. 

ויש אלמנט נוסף, שאיש לא צפה כשהתפזרה הכנסת ה-22: נגיף הקורונה. בכל המפלגות חוששים מהפצת פייק ניוז, במטרה להשפיע או למנוע מבוחרים להגיע לקלפיות, בדרך של הפחדה או יצירת בהלת שווא. במשטרה יתייחסו בחומרה לכל ניסיון כזה. 

מנכ''ל משרד הבריאות משה בר סימן טוב אמר היום על אירוע הקורונה בישראל:  ''האירוע בשליטה, מספר החולים בישראל מצומצם מאוד ואין הדבקות מקומיות''.סימן טוב אומר את הדברים לקראת הבחירות מחר, שני.  ''משרד הבריאות מבקש מהציבור להצביע ולממש את זכותו הדמוקרטית'', מסר.

עיקר הסיפור יהיה מחר לא בלשכנע מצביעים לעבור ממחנה למחנה, אלא בהוצאתם להצביע. כחול לבן יעבדו חזק במרכז, הליכוד ומלפגות הימין יחרשו מחר את באר שבע, מעוז ליכודי ועיר ימנית, במטרה להעלות את אחוזי ההצבעה בעיר. 

אלא שלמרות כל אלה, קשה לראות את אחד הגושים משיג רוב יציב. בחירות רביעיות הן לא בלתי אפשריות ובשורה לא טובה לנגב: מערכת הבחירות הבאה תיערך ככל הנראה סביב ספטמבר, בדיוק בחודשי החגים. המדינה מתנהלת כמעט שנה תחת ממשלת מעבר, ללא תקציב, ללא מפכ''ל, כאשר פרויקטים רבים, כאלה החשובים לנגב, נמצאים בהקפאה ואף עומדים בפני ביטול. 

אם תסריט הבלהות של סיבוב בחירות  הרביעי יתמשש, מדובר בדחיית תקציב המדינה למתישהו ב-2021. אם הבחירות מחר יניבו תוצאות שיאפשרו להקים ממשלה, תקציב המדינה יוצג מתישהו בסוף 2020. בכל מקרה, מדובר בשנה אבודה לרשויות המקומיות.

באר שבע, בראש ערי הנגב, משוועת לפתרונות שיכולים לבוא רק מהשלטון המרכזי - מהקמת בית חולים מודרני שני ועד פתרון בעיות התעסוקה הקשות על העיר, כמו גם מענה לסוגיות של ביטחון וביטחון אישי. האם מחר תהיה החלטה שתכריע לכאן או לכאן - או שפתח למערכת בחירות רביעית מתישהו בתקופת החגים - את זה ניתן יהיה לדעת בשעה 22:00, עת פרסום המדגמים ולפנות בוקר, עם פרסום תוצאות האמת.

הבחירות האלה עסקו בכל מיני דברים. פיתוח הנגב לא היה אחד מהם. השמצות הדדיות, השמצות ברשתות החברתיות, פייק ניוז, הקלטות הדדיות אבל מעט דיבורים על הנגב. בנגב משוועים לממשלה מתפקדת - שתמנה מפכ''ל, שתדאג לביטחון ותתן מענה לבעיות הבוערות באיזור. 

תגובות

End of content

No more pages to load