• 01 מרץ 2021

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

יום הבוחר - 2020: הקלפיות נפתחו בב''ש ובנגב

לכו להצביע: הקלפיות נפתחו כמעט ללא תקלות ובזמן בבאר שבע ובנגב. וועדת הבחירות והמשטרה ערוכים למנוע הפצת חדשות כזב והפרעות לסדר ההצבעה התקין

מצביעים בנגב: ח''כ עמיר פרץ ורעייתו, קלפי למבודדי קורונה, קלפי (צילומים: דוברות עבודה, דני בלר)

הולכים להצביע - גם מי שנמצאים בבידוד קורונה, אסורים בבתי כלא או לחילופין - משרתים בכוחות הביטחון. בפעם השלישית תוך שנה, תושבי הנגב, יחד עם תושבי כל המדינה, הולכים לקלפי. מנכ"לית ועדת הבחירות המרכזית, עו"ד אורלי עדס, אמרה הבוקר, עם פתיחת הקלפיות: "בחירות שלישיות תוך שנה זה מאורע חריג והיסטורי, ואנחנו מקווים שגם חד-פעמי. מהדיווחים שהתקבלו מהשטח עולה כי רוב הקלפיות נפתחו כמתוכנן. בחלק קטן חל עיכוב בפתיחה. 274 קלפיות ביישובים קטנים נפתחו ב-8:00 והן ייסגרו ב-20:00".

בבאר שבע מוצבת קלפי ייעודית למבודדי קורונה, שהינה קלפי מרכזית שתשרת את כל המבודדים בנגב, בקרבת איצטדיון טרנר. הגעת המבודדים תהיה ברכב פרטי בלבד ורק לצורך הצבעה. תקנה מיוחדת מאפשרת להם לצאת להצבעה בלבד, מבלי שהדבר ייחשב להם כעבירה פלילית. 

הקלפי בבאר שבע ממקומת בחניון איצטדיון טרנר, בסמוך למגרש הכדורגל דרום-מזרח, ברחוב האצ''ל 2.  זהו אחד מ-14 אוהלים בערים מרכזיות ברחבי הארץ ונקודת ההצבעה היחידה בנגב. מבודדי הבית יוכלו להצביע בין השעות 10:00 ל-17:00. אתר ההצבעה בבאר שבע  מרוחק ממתחמי ההצבעה הרגילים, על מנת למנוע חשש מהאוכלוסייה להגיע לקלפיות הרגילות. האוהלים יוקמו בבוקר יום הבחירות.

הן בוועדת הבחירות המרכזית והן במשטרת ישראל ערוכים בהיערכות מיוחדת למניעת הפצתן של הודעות כזב, שמטרתן לפגוע בהליך ההצבעה. הבוקר כבר הופצה הודעה כזו: מכתב מזויף החתום כביכול בשמה של מנכ"לית הוועדה, עו"ד אורלי עדס, הממוען לכאורה לוועדות הקלפי,  על פיו איתמר בן גביר הסיר את מועמדותו ולכן יש להסיר את הפתק של רשימת ''עוצמה יהודית'' מכוורת הפתקים בקלפיות. בן גביר לא הסיר את מועמדותו, ואתמול הודיע סופית כי יתמודד בבחירות.
​​​​​​​
בבאר שבע מתגוררים סטודנטים רבים שבירת הנגב אינה מקום ההצבעה שלהם וגם באר שבעים עובדים במרכז ומקום ההצבעה שלהם הוא בבאר שבע וביישובי הנגב. לטובת המצביעים, הנסיעה ברכבת ובאוטובוסים בינעירוניים תינתן ללא תשלום. בניגוד לימי בחירות בשנים קודמות, שבהן הופעלו קווי הרכבת במתכונת מצומצמת - במשרד התחבורה וברכבת ישראל החליטו להפעיל את הקווים בתדירות מלאה וללא עלות.

תגובות

End of content

No more pages to load