• 07 מרץ 2021

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

משרד הבריאות: חולי הקורונה מהמושב בדרום היו בבידוד ואושפזו בשיבא

חולי הקורונה 8 ו-9, ממושב בדרום, היו בבידוד בביתם עם חזרתם מאיטליה והועברו לאשפוז בשיבא. כל הפרטים שמשרד הבריאות התיר לפרסום

צילום: דוברות מד''א

היכן שהו שני חולי הקורונה מהמושב בדרום, המכונים 8 ו-9? נכון להיום, הם נתונים בבידוד בבית החולים שיבא, אחרי שהיו בבידוד ביתי מיום חזרתם לישראל.  הם שני בני משפחה שחזרו מאיטליה ולא נדבקו בישראל. 

החולים 8 ו-9 נסעו לאיטליה בטיסת איזיג'ט EJ2564 ביום שבת 22.2 תל אביב- מילאנו ונחתו בשעה 13:00, וחזרו לישראל בטיסת אל על LY290 ביום חמישי 27.2 נחתו בשעה 14:30, וכשחזרו שהו בבידוד בביתם, במושב בדרום הארץ.  נוסעי אותן טיסות מתבקשים להכנס לבידוד ביתי לפי הוראות משרד הבריאות. 

במשרד הבריאות לא מסרו באיזה מושב מדובר, אך בניגוד לשמועות, לא מדובר במושב שרשרת.

מי שעומדים בחזית ההתודדות עם קורונה, הם אנשי מד''א אשר בימים האחרונים  לקחו דגימות מ-834 אנשים הנמצאים בבידוד ביתי בכל רחבי הארץ. צוותי מד''א הגיעו אתמול לבית ברחוב סרן דב בשכונה נווה זאב, אחרי שאחד הדיירים חשד כי נדבק בקורונה. צוותים ממוגנים הגיעו למקום, לקחו דגימה והבדיקה העלתה תוצאה שלילית.

אתמול, ראשון, הוכשרו יותר מ-200 חובשים בכירים נוספים במד"א ללקיחת דגימות בהשתלמויות בנושא בדיקת מטופלים שקיים חשש כי נדבקו בנגיף הקורונה. יותר ממאתיים חובשים בכירים במד"א תודרכו ללקיחת דגימות מריריות מטופלים, תוך שהם עוטים ערכות מיגון מלאות נגד הידבקות, ויצטרפו אל מאתיים הפראמדיקים שכבר מבצעים את הבדיקות במהלך השבוע האחרון.
 
מאז פתיחת המוקד המשותף של מגן דוד אדום ומשרד הבריאות, החובשים והפראמדיקים במוקד ענו לכ-12,000 שיחות של אזרחים בנושא הקורונה, מתוכן כ-3,000 שהועברו לבירור מקיף וטיפול במוקד המשותף של מד"א ומשרד הבריאות. אל 834 מטופלים אשר נמצאים בבידוד ביתי וסבלו מתסמינים, נשלח פראמדיק של מד"א, אשר לקח מהם דגימה לבדיקת הימצאות נגיף הקורונה בגופם.
 
כל אדם שעל פי הנחיות משרד הבריאות נדרש להיות בבידוד ביתי, וסובל מתסמינים כמו חום, שיעול, או תסמינים נשימתיים אחרים, עליו להתקשר למוקד 101 של מד"א. החובשים והפראמדיקים במוקד מצרפים לשיחה רופא\ה, שמחליטים בהתייעצות עם הרופא המחוזי של משרד הבריאות, כיצד להמשיך בטיפול הרפואי.
 
על פי התסמינים, מתקבלת החלטה האם לשלוח פראמדיק או חובש בכיר שיקח דגימה מהמטופל בביתו, מבלי לפנות אותו בשלב זה. הדגימות מועברות למעבדה, על מנת לבדוק הימצאות של נגיף הקורונה בגופו. במידת הצורך, מוזנק אמבולנס על מנת לפנות את החולה לבית החולים בתנאי בידוד מיוחדים.
 
מנכ"ל מד"א, אלי בין: "מגן דוד אדום ממשיך, זה השבוע השני, לקחת דגימות למטופלים בבתיהם, על מנת לשלול את הימצאות נגיף הקורונה בגופם. מאות חובשים בכירים במגן דוד אדום נרתמו למשימה, שכן הם מכירים בחשיבות ביצוע הבדיקות הרפואיות בבית המטופלים, על מנת למנוע התפשטות של הוירוס בישראל. החובשים והפראמדיקים ממוגנים ברמה הגבוהה ביותר, בערכות ייעודיות נגד הידבקות, על פי הפרוטוקול הנהוג במקרים מאין אלו, בו אנו מתורגלים גם בשגרה. מגן דוד אדום עובד בשיתוף פעולה ובתיאום מלא עם משרד הבריאות, בתי החולים וקופות החולים, וימשיך לעשות ככל יכולתו על מנת לסייע למאמץ הלאומי למניעת התפשטות נגיף הקורונה בישראל".

תגובות

End of content

No more pages to load