• 25 פברואר 2021

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

שעתיים לסגירת הקלפיות בנגב: אחוז ההצבעה הגבוה מאז 1999

סיבוב הבחירות השלישי, תוך שנה, עבר בשקט יחסי בנגב וחשף גם את האסטרטגיה של הרשימות: נוכחות גדולה לימין-חרדים בב''ש, בניגוד לחריש שהשמאל-מרכז עושה בגוש דן ובתל אביב

צילומים: משה פריאל

מאת: משה פריאל, כתבנו הפוליטי

עד השעה 16:00 הצביעו כ47% מבעלי זכות ההצבעה במישור הארצי. וועדת הבחירות המרכזית לא מספקת הפעם נתונים בפילוח מקומי. מדובר באחוז ההצבעה הגבוה ביותר, מאז הבחירות של 1999 (אז זכה בבחירות אהוד ברק).

הבחירות לכנסת ה-23 סבב שלישי  עברו בבאר שבע  והנגב ללא ארועים חריגים למעט איחור בפתיחת קלפי הקורונה בבאר שבע.
בעיר באר שבע כ-161האלף בעלי זכות בחירה שיצאו להצביע ב-275 הקלפיות בח בבתי ספר, מתנסי"ם. עד השעה 16:00 הצביעו 47% מבעלי זכות ההצבעה נרשמה עלייה של 2.7 %לעומת הבחירות הקודמות. בשל עומס מצביעים בקלפיות הקורונה וועדת הבחירות האריכה את שעת סגירת הקלפיות עד השעה 19:00.

וידאו: תמונות מיום הבחירות בבאר שבע (צילום: משה פריאל)
​​​​​​​


השר לביטחון פנים גלעד ארדן ליכוד הגיע בשעות הבוקר למקיף רגר בבאר שבע ונפגש עם צמרת הליכוד בעיר, במטרה להמריץ פעילים ובוחרים. אלא שאם לשפוט באווירה בקלפיות השונות בעיר, העייפות ניכרת על כולם בסיבוב השלישי. לא היה פסטיבל, לא היו מכוניות עם רמקולים וגם לא נקניקיות, קמעות, מעט מאוד שלטי חוצות ובכלל לא מוזיקה רועשת.

האסטרטגיה של הרשימות ביום הבחירות נראתה היטב בבאר שבע: נוכחות של מפלגות הימין-חרדים, בעוד שמפלגות השמאל-מרכז עושות חריש בקרב מסת הבוחרים בתל אביב, חיפה ויישובי השרון. על פי הערכות שונות, יש גם אחוזי הצבעה גבוהים בקרב המגזר הערבי.

עם זאת, רק בשעה 22:00 יתפרסמו המדגמים השונים, שיתנו אולי רמז למי יהיה המנצח האמיתי.

ח''כ מיכאל ביטון, מסיעת כחול-לבן אמר לכתבנו: ''עם ישראל חצוי פוליטית זאת עובדה מוכחת השנה. לא משנה מה תהיה התוצאה. אבל עם ישראל ואזרחי ישראל ברובם רוצים ממשלת אחדות מתפקדת. ממשלה שתאחד ותפייס את העם. ממשלה ממלכתית מתונה ציונית, יהודית ודמוקרטית. ממשלה של ביטחון. ממשלה של תקווה לשלום. ממשלה של צמצום פערים. ממשלה של חיים משותפים דתיים, חילונים, מסורתיים, חרדים, ערבים ויהודים. ממשלה של יושרה והגינות. זאת המשימה ועל כך נאבק''.

ח"כ סעיד אלחרומי (הרשימה המשותפת), תושב לקיה, אמר לכתבנו: "במהלך כל היום אנחנו עובדים קשה וההרגשה היא טובה אנחנו מרגישים שיש התעוררות בשטח וממשיכים לעבוד בשעות קריטיות אלה "

איך אתה מסביר שעל פי הסקרים הצלחתם להביא מספרים כאלה בין 13 ל-14 מנדטים ?.
"אם הכל ילך כשורה ולפי מה שתכננו והתארגנו בחודשים האחרונים בעבודה מצויינת  אכן נגיע. בפועל למספרים אלה .ציבור המצביעים שלנו ראה את זה הוא רוצה להיפטר ממשלת נתניהו והחוקים הגזעניים ולא רוצים שהליכוד יעלה שוב לשלטון".

ח"כ מרק איפראימוב (ישראל ביתנו) הצביע בקלפי בשדרות. אחר ההצבעה אמר: "הינה הגענו ליום גורלי, שיכריע באיזו מדינה נחיה, איזה שירות רפואי נקבל, איזה חינוך יקבלו הילדים שלנו, האם נחיה חופשי בארצינו, ללא איום מתמיד של רקטות ובלוני נפץ. במדינה שסדר העדיפויות יהיה ברור לכולם: יותר לזוגות צעירים וחיילים, יותר לבריאות ואיכות חיים, ובעיקר כבוד הדדי של העיקרון - 'חיה ותן לחיות'! אם זה מה שחשוב לכם, אז כולנו מצביעים ל' למפלגת ישראל ביתנו, כי היא המפלגה יחידה שתשמור על ישראל ליברלית יהודית ודמוקרטית!".

שעתיים לפני סגירת הקלפיות אמר שמעון בוקר יו"ר סניף הליכוד בבאר שבע וסגן ראש העיר: "אני מאוד אופטימי ומרוצה ממה שקורה בשטח מאז שעות הבוקר . אבל חסר לנו כמה מאות קולות במיוחד בבאר שבע . אני חושב שאם אנשים יצאו לקלפי גם עכשייו לפני הנעילה יהיו לנו 61 מנדטים ונתניהו ימשיך להיות ראש,ממשלת ישראל."

תגובות

End of content

No more pages to load