• 07 מרץ 2021

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

משחק הפועל ב''ש בוטל, בצל משבר הקורונה המחריף

ביטול המשחק, הערב, בין הפועל ב''ש למכבי חיפה זה החלק הקל במגפת הקורונה: הערב נשקלים צעדים קיצוניים - בהם ביטול אירועים המוניים והטלת בידוד על בני 60 ומעלה

בדיקות קורונה בסורוקה (צילום: דוברות סורוקה)

ההתאחדות לכדורגל בצעד חריג. בהדועה פרוסמה הערב, הודיעה כי החליטה לבטל את המשחק שהיה אמור להיערך הערב, רביעי, החל מהשעה 20:15 באיצטדיון סמי עופר בחיפה. ''בעקבות ההנחיות שהתקבלו בדקות האחרונות על ידי משרד הבריאות על איסור התקהלות מעל 5,000 אנשים ולאחר שיחה שנערכה בנושא עם מנכ"ל משרד הבריאות משה בר סימן טוב, אנו נאלצים להודיע על דחית משחק רבע גמר גביע המדינה בין קבוצות מכבי חיפה להפועל ב"ש שתוכנן להיערך הערב בשעה 20:15 וזאת בשל חוסר היכולת להיערך בשלב זה ובסמיכות למשחק לקליטת הקהל באופן זה. הודעה על מועד המשחק החלופי תמסר בנפרד'', אומרים הערב בהתאחדות.
 
''המשחק בין קבוצות הפועל ת"א להפועל רעננה במסגרת רבע גמר גביע המדינה המתוכנן להיערך היום בשעה 19:30 יתקיים כמתוכנן תחת מגבלת הקהל וזאת לאחר תיאום עם ראשי הקבוצה תוך התייחסות לצפי הקהל'', נמסר.

ולא רק משחקי כדורגל בסכנת ביטול: חג הפורים חל בשבוע הבא, בימים 9 ו-10 במרץ, במהלכם אמורים להיערך אירועים המוניים.  בעקבות הנחיות משרד הבריאות קורא הערב יו"ר מרכז השלטון המקומי וראש עיריית מודיעין מכבים רעות לראשי הרשויות להימנע מקיום אירועים רבי משתתפים גם במחיר ביטול אירועי העדלאידע המסורתיים. מרכז השלטון המקומי העביר בקשה לראש הממשלה לקיים דיון דחוף בנושא המשך הערכות הרשויות המקומיות למניעת התפשטות הקורונה. 

סורוקה נערך למגפת הקורונה

ד"ר שלומי קודש מנהל המרכז הרפואי סורוקה: "אנו מקימים מתחם ייעודי לקליטת חולי קורונה  אשר יתן מענה לחולים אשר נדרשים להתאשפז תוך הגנה על כלל האוכלוסייה. אנו פועלים בשיתוף פעולה מלא עם משרד הבריאות ומקפידים על הנהלים וההנחיות המתעדכנות מעת לעת".

התפרצות נגיף הקורונה החדש והתפשטותו במדינות רבות ברחבי העולם מלווה בהיערכות מצד מערכת הבריאות כולה, לפי הנחיות משרד הבריאות. היערכות זו כוללת היבטים רבים ומגוון רחב של פעילויות. המרכז הרפואי סורוקה נערך כבר לפני מספר שבועות להתמודדות עם ההתפרצות באמצעות צוות מומחים ייעודי, כולל תרגילים המדמים מצבי אמת באתרים הרלוונטיים. 
לאחרונה, בית החולים החל לבצע בדיקות  לזיהוי הנגיף במעבדה לווירולוגיה בסורוקה, שהיא אחת מארבע מעבדות מורשות לנושא במדינת ישראל.

השבוע הנחה משרד הבריאות על פתיחת מחלקה מאשפזת לחולי קורונה בכל בתי החולים בישראל.  בהתאם להנחיות אלו נערך המרכז הרפואי סורוקה להכנת מתחם ייעודי מבודד לקליטת החולים.  בסורוקה פועל כאמור, צוות מומחים ייעודי שלמד את נהלי הקליטה, הבידוד, הטיפול הרפואי והלוגיסטיקה המיוחדים הנדרשים במקרים של חשודים וחולים בקורונה. הוטמעו הנהלים המתאימים בהתאם להנחיות משרד הבריאות כולל התייחסות לאפשרות שחולה קורונה עשוי להזדקק לטיפול מוגבר או התערבויות רפואיות.

המתחם הייעודי יוכשר לקליטת 30 מטופלים בשלב הראשון, ויכלול שני חדרים אשר יכולים להעניק טיפול בחולים מונשמים, בעת הצורך. כמו כן יכלול המתחם אזור נפרד לצוותים המטפלים בצמוד למחלקה לטובת היערכות , התמגנות ושהייה.  המתחם מתוכנן בקפידה תוך שימת דגש על הקטנת הסיכון של חשיפה לוירוס. כך למשל תוצב עמדת לקיחת דגימות ללא מפגש מטפל מטופל-  כפפות וחלון, הוכנו מתחמי כניסה ויציאה מסודרים לצוות. כמו כן תותקן במתחם טלוויזיה   במעגל  סגור וייעשה שימוש טכנולוגיות חדשניות לרפואה מרחוק.

במתחם יעבוד צוות ייעודי  בראשותו של מנהל מחלקה פנימית בסורוקה , הכולל צוות רפואי , סיעודי ועובדים סוציאליים אשר עבר הכשרה ייעודית לשימוש באמצעי המיגון והטיפול בחולים בתנאי מיגון.

ד"ר ליאור נשר, מומחה במחלות זיהומיות ואחראי המתחם מבחינת יעוץ מחלות זיהומיות:" עד כה אין חולי קורונה בסורוקה יחד עם זאת בהתאם להנחיות משרד הבריאות הוחלט על הקמת המתחם שיהיה מוכן למידת הצורך. בית החולים נערך הערכות מלאה מרגע קליטת החולה בשערי בית החולים ועד לשחרורו הביתה כולל הגדרת צוותים מטפלים, הכרת החומרים ע"י הצוותים, תכנון מסלול העברת החולה למחלקה ומסלולי הכניסה והיציאה של צוותים, כולל אופן מיגון, טיפול בפסולת, כביסה, העברת מזון, תרופות, בדיקות וכד'. 

ד"ר שלומי קודש, מנהל המרכז הרפואי סורוקה: " הקמת מתחם ייעודי לקליטת חולי קורונה תיתן מענה לאוכלוסייה החשודה והחולה בנגיף ובעיקר מענה לכלל האוכלוסייה שימנע ממנה הדבקות. אנו פועלים בשיתוף פעולה מלא עם משרד הבריאות ומקפידים על הנהלים וההנחיות המתעדכנות מעת לעת. התגייסות הצוותים להכשרת המתחם ולעבודה במתחם ראויה להערכה ".

הערכת: עשרות אלפים עלולים להיכנס לבידוד בימים הקרובים

ההערכה הערב היא כי בימים הקרובים עלולים אלפים נוספים להיכנס לבידוד. כבר כיום, למעלה מ-10,000 איש בישראל נתונים לבידוד. הגבלות נוספות עלולות להיות מוטלות: בין הצעדים הקיצוניים, נשקלת אפשרות לבודד את כל הישראלים בני ה-60 ומעלה - במקרה שתחלואה תחמיר. את התסריטים הקיצוניים ביותר לא מעזים לפרסם אפילו. בין הצעדים הנשקלים - איסור הכנסת סחורות לישראל, סגר על שכונות וערים ועוד. 

בצה"ל, בתיאום עם משרד הבריאות ובהתאם להמלצה להימנע ככל הניתן מנסיעות לחו"ל, נסיעת ראש המטה הכללי לארצות הברית שתוכננה להתקיים בשבוע הבא תדחה למועד אחר.

עליה של 500 אחוזים בפניות למד''א

עלייה של כ-500 אחוז בפניות אזרחים למוקד 101 של מגן דוד אדום: במד"א מבהירים: בנושא הקורונה - רק כאשר קיימים תסמינים יש לפנות למוקד 101 // לקבלת מידע כללי יש לפנות למוקד משרד הבריאות בטלפון 5400* או למוקדי קופות החולים

מאז הלילה ועד לשעה זו, התקבלו במוקד 101 של מד"א למעלה מ-31,000 שיחות, אל מול כ-5,500 המתקבלות ביום רגיל. מדובר בעליה של למעלה מ-500 אחוז.

במד"א מדגישים כי על מנת לקבל פרטים כלליים והנחיות בנושא הקורונה, במקרים בהם אין תסמינים גופניים, יש להיכנס לאתר משרד הבריאות, לחייג למוקד משרד הבריאות בטלפון 5400, *או למוקדי קופות החולים.

החובשים והפראמדיקים של מד"א ממשיכים בלקיחת דגימות ממטופלים אשר נמצאים בבידוד ביתי, דיווחו על תסמינים כגון חום, שיעול וכו' ולאחר החלטת רופא מחוזי ממשרד הבריאות נדרשו לבדיקה. בסה"כ עד היום, החובשים והפראמדיקים של מד"א נשלחו לקחת דגימות מכ-1,300 מבודדי בית.

תגובות

End of content

No more pages to load