• 19 ספטמבר 2021

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

רק שמונה ח''כים מהנגב בכנסת ה-23

הח''כים כמעט בכל סיעות הבית, מהמשותפת ועד הליכוד. יחד עם חבריהם, הם יושבעו בעוד כשבוע וחצי בטקס שייערך תחת מגפת הקורונה - ללא קהל

מליאת הכנסת (צילום: משה פריאל)

מאת: משה פריאל, כתבנו הפוליטי

טקס השבעת חברי הכנסת לכנסת ה-23 יהיה ביום שני ה-16 למרץ . לפי שעה במידה ולא יהיו הפתעות בכנסת החדשה יכהנו שמונה חברי כנסת תושבי הנגב ,ואחד נוסף בסימן שאלה - 
עמיר פרץ (העבודה)
יעקב מרגי (ש"ס)
אלון שוסטר ,מאיר כהן ומיכאל ביטון (כחול לבן)
שלמה קרע וטלי פולסקוב (ליכוד)
וסעיד אלחרומי (המשותפת).


​​​​​​​המשך כהונתו של ח"כ מרק איפראימוב תושב שדרות (ישראל ביתנו) שהיה מקום 8 תתאפשר במידה והמפלגה תהיה בקואליציה והתפנו  מקומות של השרים. במהלך כל השנים טקס ההשבעה בעיקר לחברי כנסת חדשים ולמשפחותיהם היה חוויה מרשימה . לראשונה בעקבות נגיף הקורונה יהיו שינויים משמעותיים בטקס ובהמשך בעבודת וועדות הכנסת.

מנכ''ל הכנסת, אלברט סחרוביץ׳, קיים היום בצהריים הערכת מצב, עם גורמי המקצוע של הכנסת, בנושא השלכות הנחיותיו של משרד הבריאות, מאמש, על פעילותה השוטפת של הכנסת - הצפויה לשוב לפעילות כבר באמצע החודש וכן על טקס השבעת חברי הכנסת אשר צפוי להערך ב-16 במרץ.

בפתח הישיבה ציין מנכ''ל הכנסת כי ''המטרה ברורה והיא לפעול בכל הצעדים והאמצעים האפשריים על מנת לצמצם את איום הפגיעה בפעילות הליבה הפרלמנטרית של הכנסת. על כן מרחב התמרון פשוט: כל מה מה שקשור להליך הליבה הפרלמנטרי - יותר וכל מה שמסכן את ההליך ואינו מהווה מרכיב חיוני להצלחתו - יאסר''.  סחרוביץ׳ הוסיף: ''הכנסת הקימה צוות מקצועי מטעמה בראשות קצין הכנסת, ניצב יוסף גריף, אשר מצוי בקשר רציף עם גורמי המקצוע במשרד הבריאות ופועל בעצתם. מנכל הכנסת הדגיש כי :״  גורמי המקצוע בכנסת ימשיכו להתכנס מעת לעת וככל שנתרשם שיש לנקוט בגישה עוד יותר מחמירה לא נהסס לעשות זאת״. 

להלן החלטות הצוות הנוגעות לטקס ההשבעה: 
1. אירוע ההשבעה ייערך לראשונה ללא קהל ביציעים. למעט בני ובנות זוגם של המוגדרים כסמלי השלטון, בוטלו הזמנותיהם של סגל א׳, הסגל הדיפלומטי, חברי כנסת לשעבר והקהל הרחב. 
2. תצומצם, למינימום הנדרש, כניסתם של יועצים פרלמנטריים ויועצי שרים ביום זה למשכן. 
3. תיעשה פניה לחברי הכנסת לבחון בשנית את השתתפותו של בן המשפחה היחיד שאושרה השתתפותו באירוע. 
4. למעט ח״כים, תותר כניסה למליאת הכנסת - לבעלי הזמנות בלבד. 
5. בוטלה קבלת הפנים החגיגית לחברי הכנסת ובני משפחותיהם- אשר תוכננה במתחם קדמה. 
6. מתכונתו של אירוע הרמת הכוסית המסורתית באולם שאגל - שונתה. בוטלה התכנסותם של מאות האנשים שאמורים היו להיות נוכחים באירוע- אשר נועל בדכ את אירועי היום החגיגי; בוטלו הנאומים וקטעי השירה. ראשי המפלגות יוזמנו לצילום המסורתי המשותף. 

החלטות הצוות הנוגעות להתנהלות השוטפת של הכנסת: 
1. מיום ראשון הקרוב יבוטלו כל הסיורים והביקורים של גורמים חיצונים בכנסת ובכלל זה : בתי ספר, תיירים, קבוצות מאורגנות וכד׳. 
2. חובת הצהרת כניסה למשכן- כל מבקר שאינו קבוע יידרש לחתום על הצהרת כניסה למשכן, אשר תאושר ע״י קצין הכנסת. בהצהרה זו יתחייב המבקר שלא ביקר בשבועיים האחרונים בחוץ לארץ. 
3. לא יותרו התכנסויות, אירועים ומפגשי שדולות. 
4. בוטל אירוע הרמת הכוסית לעובדי הכנסת לרגל חג הפסח. 
5. תותר כניסתם של כל הגורמים שיוזמנו לוועדות כחלק מפעילותם הפרלמנטרית. 
6. פעילות מרכז המבקרים ובכלל זה פעילותם של מדריכי הכנסת מחוץ למשכן תמשך כרגיל.
7. עמדות חיטוי ייעודיות יוצבו במקומות מרכזיים בכנסת ובכניסתה. 
8. כלל ההנחיות אשר הוציאה נציבות שירות המדינה כלפי עובדיה- אומצו גם עבור עובדי הכנסת.

כאמור, ככל שיידרש תיבחנה החלטות אלו באופן רציף.

תגובות

End of content

No more pages to load