• 25 פברואר 2021

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

מפעל הפיס העביר 1,5 מיליון שקלים לטיפול בילדים נפגעי חרדה בנתיבות

סבבי הלחימה הבלתי פוסקים גרמו נזקים נפשיים ארוכי טווח לילדים ברחבי הנגב - ובעיר נתיבות מפעל הפיס נרתם לסייע במימון טיפול רגשי לאלפי ילדים

זירת נפילה בנתיבות (צילום ארכיון: דוברות המשטרה)

דירקטוריון מפעל הפיס אישר פה אחד החלטה להקצות באופן מיידי סכום של מיליון וחצי ש"ח לעיריית נתיבות, עבור מימון חירום של טיפול רגשי ופסיכולוגי ל - 300 תלמידים - תושבי העיר נתיבות.


ההחלטה התקבלה לאחר שבסבב הלחימה האחרון נרשמה עלייה חדה בפניות לאגף הרווחה ולמרכז החוסן בעיר לצורך קבלת טיפול רגשי ופסיכולוגי בחרדות, בעיקר בקרב ילדים.

לאור פעילות הממשלה בתקופת בחירות ופעילותה במסגרת תקציב חלקי, לא נמצא מקור ממשלתי עבור הטיפול בנפגעי החרדה שזוהו על פי נוהל של משרד הבריאות. מפעל הפיס נעתר לסייע בנושא לאחר שקיבל את אישורו של מנכ"ל משרד האוצר, לתמיכה בנושא זה.

ראש עיריית נתיבות, יחיאל זהר: "אני מברך על החלטת מפעל הפיס להתגייס למילוי חסר חיוני ביותר למתן טיפול רגשי לעשרות ילדי נתיבות הזקוקים לטיפול רגשי"

יו"ר מפעל הפיס, רו"ח אביגדור יצחקי: "מפעל הפיס גאה לקחת חלק במאמץ של המדינה להתמודדות עם תופעת החרדות בקרב תושבי עוטף עזה. אנחנו רואים חשיבות עצומה בהענקת טיפול רגשי ופסיכולוגי מתאים לילדים שחווים שגרה בלתי אפשרית של סבבי לחימה חוזרים ונשנים. אנחנו בטוחים שבזכות ההחלטה שקיבלנו, ילדי העיר נתיבות יקבלו באופן מיידי את הטיפול הטוב ביותר שיסייע להם בהתמודדות עם המצב המורכב. אני מברך את חברי דירקטוריון מפעל הפיס שנרתמו מיד לנושא ואישרו את המהלך".

חיים ביבס יו"ר מרכז השלטון המקומי וראש עיריית מודיעין מכבים רעות: " אלפי ילדים תושבי העוטף מתמודדים יום יום עם מציאות בלתי אפשרית שגובה מהם מחיר נפשי יקר. כמי שמכיר מקרוב את ההתמודדות ועבודת הקודש שעושים הצוותים הפסיכולוגיים ברשויות, אני גאה לקחת חלק במהלך הסיוע האדיר של מפעל הפיס שיבטיח שילדים אלו ימשיכו לקבל את  הטיפול המיטבי."


ראש עיריית נתיבות, יחיאל זוהר: "אני מברך על החלטת מפעל הפיס בהשראת היו"ר אביגדור יצחקי להתגייס למילוי חסר חיוני ביותר למתן טיפול רגשי לעשרות ילדי נתיבות הזקוקים לטיפול רגשי בעקבות אירועי טראומה ופוסט טראומה הנובעים מהמציאות הבטחונית הרגישה באזור. המחוייבות של כולנו לילדי העיר, שחווים אירועים טראומה, חרדה ובהלה באירועי אמת שפקדו את העיר, היא מוחלטת ואני שמח על כך שבאמצעות הסיוע של מפעל הפיס נוכל להעניק לילדים את הטיפול והמקצועי הטוב ביותר על מנת שיוכלו להתמודד עם קשיים רגשיים תוך הנגשת השירות כאן בנתיבות וביצוע פעולות יזומות במסגרות החינוך כדי לאתר ילדים הנזקקים לשירות זה."

תגובות

End of content

No more pages to load