• 07 מרץ 2021

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

הוועדה המחוזית אישרה הקמת שני מלונות בשכונת פארק הנחל

שכונה של תיירות: בפארק הנחל אמורים לקום שני בתי מלון, בהם כ-400 חדרים. לדברי יזמים - פארק הנחל תתפקד כעיר לכל דבר

שכונת פארק הנחל (צילום: יח''צ)

הועדה המחוזית דרום אישרה תוכנית מפורטת למתחם תיירות בשכונת פארק הנחל בב"ש - במסגרתה יוקמו שני מלונות של 400 חדרים בסך הכול. השכונה החדשה, כך אומרים היזמים, תתפקד כמעט כעיר בפני עצמה.

לטענת היזמים בשכונת פארק הנחל ''מדובר בזריקת מרץ משמעותית שמסייעת לביקושים הקשיחים''. לדברי שייקה נפחא השותף בפרויקט באר שבע טאצ' שמרכיב כ 20% מיחידות המגורים הצפויות בשכונה, הדבר מצביע על כך שבאר שבע על המפה. יותר מכך, התכנית הזו תואמת את חזון של מתכנני השכונה כי היא תהפוך את באר שבע למטרופולין הדרומי. לדבריו, למעט מלון אחד שנמצא בתפוסה מלאה, אין בבאר שבע בתי מלון ולכן תוספת של שני בתי מלון בשכונת הפארק היא בבחינת תוספת משמעותית.

לראשונה בארץ בונים בתוך שכונה בתי מלון מתוך אמונה שהשכונה צריכה לתפקד בפני עצמה לעיר לכל דבר ועניין בכל היבט שהוא- חינוך, רווחה, תעסוקה, תיירות, פעילות נופש ופנאי, תעסוקה ומסחר ועוד. לדבריו, העובדה שבתכנית המקורית יועדו 100 חדרי מלון ואילו כעת נעשה שינוי יעוד מ'עירוני מעורב' ל'תיירות' מצביע על אמונתה של המדינה בהיותה של השכונה מוקד משיכה.

יש לציין כי על פי התכנית שאושרה כעת, המגרשים של בתי המלון נמצאים על השדרה המרכזית בשכונה צמודים לבנייני המגורים ויהוו חלק ממארג החיים של השכונה, דבר שהוא חסר תקדים בתכנון של שכונות חדשות בישראל שכן בד"כ מתכננים מלונאות במתחם יעודי לאחר הקמת שכונה ופה לראשונה מתכננים יחד עם תכנון השכונה.

שייקה נפחא מנכ"ל חברת סלעית השותפה בפרויקט באר שבע טאצ' יחד עם החברות שובל וטובולסקי, אומר כי לפני מספר שבועות הוכרז כי בית חולים על שם שמעון פרס שיוקם בפאתי שכונת באר שבע טאצ' בתוך כשלוש שנים וזאת כדי לחזק גם את קרית הביו-טק שתוקם בקרבת מקום ובכך למעשה מצטייר כי השכונה הזו תהפוך לבאר שבע החדשה בהיותה כרך שמספק את כל השירותים לתושביו.

לדבריו, זו הפעם הראשונה שמתוכננת בישראל שכונה תוך חשיבה על מארג החיים הכולל של תושביה ושל הסביבה הכולל את כל ההיבטים – רמת ואיכות חיים, תעסוקה ומסחר, תחבורה ונגישות, תיירות ופעילות פנאי וכן היותה מוקד מטרופוליני בשלל היבטים.


תגובות

End of content

No more pages to load