• 07 יולי 2020

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

מכבי תפעיל ליצנים רפואיים בחג הפורים

לקראת חג הפורים: צוות 'מכבי שירותי בריאות' יפעלו במרפאות השכונתיות בעיר באר שבע, זאת בעקבות החלטת מכבי להכשיר חלק מאנשיה כליצנים רפואיים

צילום: מכבי שירותי בריאות

המצב הרפואי מושפע באופן ישיר גם ממצב הרוח וממצבו הנפשי של החולה. ליצנות רפואית היא שיטה רב תחומית, שנועדה לסייע לחולים בהפחתת חרדה. מחקרים הראו כי הומור מסיט את תשומת הלב מלחץ רגשי, וכי צחוק אמיתי מעביר את האדם ממציאות שלילית לתחושות חיוביות ורגועות יותר. הליצנות הרפואית התפתחה בשנים האחרונות בעולם וגם בישראל. הליצנים עוברים הכשרה מסודרת, מגיעים לבתי החולים ולמוסדות אשפוז, מעודדים את החולים, משוחחים עימם, משמחים אותם ובעיקר נותנים להם תקווה. לאחרונה גם ב-'מכבי שרותי בריאות' החלו להכשיר ליצנים רפואיים על מנת לאפשר למטופל ובני משפחתו לקבל את הטיפול כשהוא רגוע ונינוח - גם במרפאות ובמרכזים הרפואיים ולא רק בבתי החולים.

במחוז הדרום של מכבי, החליטו לקחת את הנושא צעד אחד קדימה ופתחו קורס עבור עובדי המחוז, במסגרתו הוכשרו כליצנים רפואיים 22 אחיות ועובדי מעבדה מכלל המרפאות באזור הדרום, מתוכם השתתפו 8 מבאר שבע. במקביל לקבלת ידע וכלים במהלך הקורס, הצוותים הגיעו להתנסות מעשית במחלקות השונות בבית החולים אסותא באשדוד, והצליחו לשמח את המאושפזים וגם את צוות בית החולים.

אחת ממשתתפות הקורס היא אורלי גולדשמיט, מנהלת המעבדה במרכז הרפואי נגב בקריית הממשלה, שהוכשרה בקורס הליצנות הרפואית יחד עם 7 אנשי צוות נוספים ממרפאות מכבי בבאר שבע: "הודות לכלים שרכשנו בקורס, אנו יוצרים היום קשר אישי עם מגוון רב של מטופלים, קשר שאינו תלוי בשפה ובתרבות, ומשתמשים בכוחו של ההומור, בכדי להקל על מכאוביהם. התגובות החיוביות של הילדים המטופלים אצלנו אומרות הכל. אנו מאחלים לכולם חג פורים שמח ובריא"

תגובות

End of content

No more pages to load