• 07 מרץ 2021

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

הייתם באיקאה או בבריאותא במתחם מבנה? חולה קורונה ביקר שם

חולה קורונה מס' 51, תושב הדרום בן 51 שחזר מאזרבייז'ן, ביקר באיקאה ובבריאותא במתחם מבנה / וואן - וכל מי ששהה שם בימים ובשעות ביקורו, נקראים להכינס לבידוד

צילומי ארכיון - יח''צ

חולה קורונה מספר 51 ביקר באיקאה באר שבע ובסניף בריאותא במתחם במנה / וואן. כל מי ששהה במקום בשעות ובימים שהעלתה החקירה האפידמיולוגית, נקראים להיכנס במיידית לבידוד. ביומיים האחרונים חלה עלייה תלולה במספר מקרי הקורונה המתגלים למערכת הבריאות  רק אתמול התגלתה חולת קורונה, ששהתה שעות ארוכות בחנות פורטונה במרכז גילת, בה נוהגים לקנות בין היתר דיירים מבוגרים מיוצאי ברית המועצות.

החולה מס' 51 חזר לארץ מטיול משפחתי באזרבייז'ן. 

על פי סיכום החקירה האפידמיולוגית, אלא המקומות בהם שהה:

*27.2 :חזר לארץ בטיסה ישירה מבאקו לנתב"ג בשעות הבוקר.
* 27.2: חזר לביתו ברכב פרטי, עצר באלונית כביש 6 דרום בשעה: 12:30-13:00.
*29.2: חנות איקאה באר שבע בין השעות: 18:00-21:00
*5.3: ביקר בסניף בריאותא, מרכז מבנה וואן - באר שבע בין השעות 22:00-23:30 .

 
במשרד הבריאות אומרים כל מי ששהה במקומות שצוינו לעיל בימים ובשעות המפורטים מעלה מתבקש להיכנס לבידוד ביתי לפי הוראת משרד הבריאות ולדווח על כך באתר משרד הבריאות או במוקד משרד הבריאות בטלפון 5400*.

אם במהלך הבידוד מופיעים סימפטומים של חום או שיעול או קושי בנשימה יש להתקשר באופן מידי למוקד 101 של מד״א על מנת לברר צורך בבדיקת הנגיף.

להנחיות בדבר אופן בידוד ביתי יש להיכנס לאתר משרד הבריאות.

החקירה האפידמיולוגית ממשיכה ובאם יתגלו פרטים נוספים, הם יפורסמו לציבור.

מסורוקה נמסר כי  לביה״ח הגיע שלשום בערב באופן עצמאי חולה בשנות החמישים לחייו, טופל בהתאם להנחיות העדכניות של משרד הבריאות, ואושפז במחלקה פנימית. 

''למרות שאיננו עונה לקריטריונים של חשד לקורונה כפי שהוגדרו, לאור מצבו, הצוות הקליני במחלקה נקט במשנה זהירות והחליט להכניסו לבידוד. במקביל נשלחה בדיקה לקורונה שתוצאתה החיובית הועברה אלינו הבוקר.מספר אנשי צוות שהיו עמו במגע, נשלחו לבידוד והמטופל הועבר לטיפול במתחם הייעודי המבודד לטיפול בחולים בנגיף הקורונה. משרד הבריאות מבצע בדיקה אפידמיולוגית לגבי המגעים שלו בעת אשפוזו וינחה בהתאם''.

מבריאותא נמסר: ''מהמרכז הרפואי בריאותא נמסר: ''למרכז הרפואי בריאותא הגיע ביום חמישי, 5 במארס, בשעות הערב המאוחרות, מטופל לגביו עלה חשד כי נושא את נגיף הקורונה. המטופל נבדק בידי הצוות הרפואי במשנה זהירות, הוכנס לחדר בידוד, ובתום התייעצות עם משרד הבריאות לא נמצאה עדות לנגיף הקורונה - ולפיכך שוחרר לביתו. השבוע, לאחר מספר ימים בהם היה מאושפז במרכז הרפואי סורוקה, התגלה בסורוקה כי המטופל נדבק בנגיף, ובעקבות זאת נשלחו לבידוד אנשי הצוות בבריאותא שהיו עמו במגע. מטופלים אשר שהו במרכז בריאותא ביום חמישי, 5 במארס, בין השעות 21:00 ל-22:30 נקראים לפעול בהתאם להנחיות משרד הבריאות''.

תגובות

End of content

No more pages to load