• 25 פברואר 2021

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

לחץ על שר הביטחון בנט: ''העבר את בסיסי המודיעין דרומה''

כבר שנים מנסים לממש את חזון העברת בסיסי המודיעין לנגב ללא הצלחה, בשל התנגדות אנשי 8200 לעבור לב''ש, הרחק ממרכז העצבים של היי טק הישראלי. אולי אחרי הקמת הממשלה אפשר יהיה להזיז משהו

אנשי 8200. רוצים רק תל אביב (צילום: דובר צה''ל)

האם ניתן להתניע מחדש את הקמת בסיס המודיעין בליקית? המכרז להקמת הבסיס היה אמור להיפתח בשבוע הבא. לטענת העמותה למען הנגב, בראשה עומדת ד''ר אתי לוצאטו,  הרמטכ"ל אביב כוכבי מפעיל בימים אלה לחץ כבד על שר הבטחון נפתלי בנט לדחות "לזמן לא ידוע" את פתיחת המכרז להקמת בסיס המודיעין בליקית שבנגב. לטענת העמותה ''מידע מהימן על כך דלף לגורמים בעמותה''.

לוצאטו וחברים בוועד הפעולה, מספרים בעמותה, פנו לגורמים שונים ובהם ראשי רשויות ופעילים של "ימינה" במרחב הדרומי כדי להפעיל לחץ נגדי על שר הבטחון לבל ידחה את ההליך החוקי של פתיחת המכרזים. לדבריהם, ראש עיריית באר-שבע רוביק דנילוביץ' פנה במקביל אל שר הביטחון ובין השניים נקבעה פגישה בנושא ליום ראשון הבא, פגישה בה ישתתף ראש מועצת עומר פיני בדש.

לוצאטו : " אחרי שחשבנו והובטח לנו שהמהלך קורה כצפוי וכמתוכנן התברר שהרמטכ"ל כוכבי, לא מוותר על תכניתו להביא לביטול העברת בסיס המודיעין לליקית והוא מפעיל כעת לחצים על שר הביטחון 'לדחות' את המכרז. כל דחיה פירושה עיכוב ולמעשה ביטול הפרויקט.

"אם בנט ייכנס ללחץ של הרמטכ"ל, שמתפקד ממש כלוביסט של אנשי 8200 ש"קשה להם להגיע ולשרת בנגב" – זו תהיה בכיה לדורות. מדובר במגה פרויקט שיביא למהפך משמעותי בנגב ולתקוע מהלך כזה בגלל מסילת ברזל באורך של שבעה קילומטרים בסך הכל – זה מעשה איום ונורא.

אנשי 8200 לא רוצים לעבור לנגב - ובצה''ל חוששים מאיבוד טאלנטים

אנשי יחידת העלית הטכנולוגית של צה''ל אינם מוכנים לעבור לבאר שבע, אלא להישאר קרוב ככל שניתן לבירת הסייבר של ישראל - תל אביב. ''הבן שלי קיבל הצעות מכל חברת היי-טק אפשרית'', סיפר לברנז'ה NEWS תושב באר שבע, שבנו משרת כאיש קבע  ב-8200. ''הוא עבר לתל אביב לפני שנים, בעקבות הקריירה. זאת יחידה שבוחרת את החיילים שלה בפינצטה, כל חייל שלה הוא כשרון בפני עצמו וצה''ל זקוק להם. צה''ל שומר על החיילים האלה כנכס הכי גדול למדינה. אלה לא חיילים שאתה מוצא בכל מקום''.

אכן, חיילי 8200 נהנים ממעמד מיוחד, מאחר והשוק האזרחי רוצה אותם ומוכן לשלם הרבה יותר. הם, מצידם, על פי ממצאים שהובאו בכנס שנערך במכון מנדל בבאר שבע, רוצים לחיות בתל אביב, המציעה להם תרבות, רמת חיים, איכות חיים, חינוך, אפשרויות קידום ומנטליות שהולמת את הדרישות שלהם.  החשש הוא כי רבים מהם יעזבו את השירות לטובת השוק האזרחי. 

ויש עוד דבר: נפתלי בנט הוא שר הביטחון בממשלת המעבר וממשלה חדשה טרם קמה. גם אם המכרז ייצא לדרך, יהיה צורך לדבר עם שר הביטחון החדש ועם שר האוצר החדש, שיתמודד עם גרעון עתק ועם נזקי הקורונה. 

וידאו לתזכורת: על מעבר יחידות המודיעין לנגב מדברים כבר שנים. לפני שנתיים וקצת, התראיין ראש עיריית באר שבע בנושא לערוץ 20. שום דבר לא השתנה...


תגובות

End of content

No more pages to load