• 25 פברואר 2021

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

הרב גדי מאזוז: ''הצעות פורר לאחדות נועדו לקעקע את היהדות''

ח''כ פורר פנה לח''כ יריב לוין והציג את תנאי ישראל ביתנו לממשלת אחדות עם הליכוד. הרב גדי מאזוז, יו''ר הבית היהודי וחבר מועצת העיר, אומר שזה לא יילך

הרב גדי מאזוז (צילום: פייסבוק)

מאת: משה פריאל, כתבנו הפולטי

יו"ר סיעת ישראל ביתנו, ח"כ עודד פורר, פנה היום, שלישי, לשרים יריב לוין וזאב אלקין עם רשימת תנאי הסף להצטרפות הסיעה לקואליציה הבאה. התנאים, שפורסמו בשבוע שעבר, זהים לחלוטין לתנאים שהציבה ישראל ביתנו במשא ומתן לכנסת ה-21 וה-22, ולהם לא ניתנה התייחסות מהליכוד עד היום:

1. קביעת רף הכנסה מינימאלית לגימלאי בגובה של 70% משכר המינימום. 
2. העברת סמכויות להפעלת תחבורה ציבורית ופתיתת עסקים בשבת מהשלטון המרכזי לשלטון המקומי.
3. העברה בקריאה שנייה ושלישית את חוק הגיוס בנוסח שאושר בקריאה ראשונה בכנסת ה 20.
4. חוק למתן אפשרות לנישואים אזרחיים.
5. מתן הרשאות לרבני ערים להקים בתי דין לגיור.

בתגובה מסר הרב  גדי מאזוז, יו"ר הבית היהודי  וחבר מועצת העיר: "כל הצעה ובקשה של עודד פורר היא לקעקע את היהדות האורתודוכסית המסורתית שמנוהלת על ידי הרבנות  הראשית והרבנים הראשים עד היום. זה ממש לקעקע את יסודות היהדות תחבורה בשבת ,גיור,כל מה שאנטי הלכה. המטרה בסופו של דבר להביא עלייה מטורפת של גויים מחבר העמים לארץ בכדי שיוכלו לחיות חיי רווחה במדינת ישראל ולא בצמצוםכמו שקורה באירופה. הכניסו לישראל עוד גויים ועוד גויים ומדינת ישראל לא תהיה מדינת  יהודית  אלא  מדינת כל אזרחיה . אנחנו לא ניתן לזה לקרות לעולם ונלחם בבקשות האלה  ונעשה הכל כדי להמשיך לחזק את יסודות היהדות. שמירת השבת ,הגיור על פי ההלכה והכל על פי יסודות התורה".

עוד הוסיף: "לי אין ספק שהבקשה שהועלת מצד ישראל ביתנו באה כי ליברמן ידע ויודע בברור שיקבל דחייה לבקשה מהליכוד.
הוא רוצה כביכול להראות לציבור בישראל הנה אנחנו מוכנים להצטרף אבל הליכוד מסרב להתפשר . בלי ספק חבוי פה בקשה שנתניהו והליכוד יסרבו מראש ואז כאילו הוא יאמר אני עשיתי את שלי''.

תגובות

End of content

No more pages to load