• 07 מרץ 2021

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

שני חולי קורונה מהדרום: הראשונים לעבור לאשפוז ביתי

שני החולים - מס' 68 ו-69, חזרו מטיול בצרפת. הם חולים הראשונים בישראל המאושפזים באשפוז הביתי ומצבם טוב. איך זה עובד?

מנכ''ל מכבי, רן סער משוחח בשיחת וידאו עם חולי הקורונה (צילום: דוברות קורונה)

במהלך הלילה הועברו לטיפול מכבי שירותי בריאות, שני חולי קורונה מאובחנים מאזור הדרום, כאשר מצבם טוב. מדובר בחולים מספר 68 ו-69, בני זוג אשר חזרו מצרפת ומיד הכניסו את עצמם לבידוד ביתי. אלו שני החולים הראשונים בישראל שמועברים לאשפוז ביתי.

כיצד עובד אשפוז הבית של חולי קורונה?: מכבי שירותי בריאות העבירה למאושפזי הבית ערכת קורונה ייעודית הכוללת מד סטורציה (למדידת חמצן בדם), מד חום, 20 מסכות חד פעמיות, וחומר חיטוי לידיים. דיווח המדדים והמצב הרפואי מבוצע טלפונית אל אחיות מכבי. בנוסף מתבקשים המאושפזים לעדכן על מצבם באפליקציית משרד הבריאות. אשפוז הבית כולל שיחות טלפוניות מאחיות מכבי פעמיים ביום, במטרה לאמוד את מצבם הקליני. במידה ונדרש תתבצע שיחת וידאו עם רופא מומחה שיחליט על המשך הטיפול. בנוסף, המטופלים יכולים להתקשר 24/7 באמצעות קו ישיר שניתן להם אל צוות ייעודי במכבי.

מנכ"ל מכבי שוחח בשעה האחרונה עם המטופלים באמצעות וידאו מאובטח. הם שיתפו אותו בחווית הבידוד והאשפוז בבית. לדבריהם הם מאד מרוצים מהאפשרות להישאר בבית ולקבל את כל השרות מבלי להיות מאושפזים בבית החולים.

רן סער, מנכ"ל מכבי שירותי בריאות: "מכבי כבר מבצעת אשפוזי בית בשנתיים האחרונות עם מאות חולים במצב רפואי מורכב. התפשטות נגיף הקורונה היא גם הזדמנות למערכת הבריאות כולה לקפוץ מדרגה ולעבור לאשפוזי בית בהיקף גדול. אנו ערוכים לקליטת היקפים משמעותיים של חולי קורונה באשפוז ביתי איכותי ומקצועי".


תגובות

End of content

No more pages to load