• 26 פברואר 2021

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

בממשלה ובעירייה: איזה סיוע יקבלו בעלי העסקים שנפגעו מהקורונה?

ראש הממשלה בהצהרה מי יפצה את בעלי העסקים הנפגעים ואילו ראש עיריית באר שבע הראשון להודיע על דחיית תשלומי הארנונה

רוה''ע ב''ש ורוה''מ (צילומי מסך)

מאת: משה פריאל, כתבנו הפוליטי

המספרים ההולכים וגדלים של הישראלים שנאלצים להיכנס לבידוד ואלה שנדבקו בנגיף הקורונה מתורגמים להפסד גדול של כספים ויש  שהיטיבו לתאר מצב קטסרופלי. נטל זה נופל בעיקר על בעלי העסקים בעיקר בענפי התיירות ואליהם מצטרפים מדי יום עסקים מתחומים נוספים כמו אולמות שמחה ,מופעי במה ועוד, שלא לדבר על ענף התעופה ששבק חיים.

היום, רביעי, כינס ראש הממשלה מסיבת עיתונאים ונתן הצהרה לתקשורת לאחר הערכת מצב שקיים עם שרי האוצר והכלכלה, נגיד בנק ישראל  ומנכ"ל משרד האוצר. "אנחנו נעזור לכל מי שיפנה לבקשת עזרה. לקורונה יש השפעה על הכלכלה העולמית ועל הכלכלה שלנו .בישראל הכלכלה חזקה והאבטלה נמוכה  זה יתרון גדול בכניסה למשבר הזה . המטרה שלנו היא לאפשר שהמשק יתפקד והעזרה הראשונה היא 10 מיליארד שקל למשק אנחנו נותנים עדיפות למערכת הבריאות כדי לאפשר הצטיידות והכנת בתי חולים לקליטה של חולים''.

וידאו: מסיבת העיתונאים של רוה''מ (צילום: כאן 11)
​​​​​​​


לחברות התעופה הסופגות את המכות הקשות ביותר התייחס נתניהו בנפרד והדגיש" יהיה טיפול פרטני ונפרד לחברת התעופה מעבר ל-10 מיליארד. עשרת המיליארדים עליהם דיבר נתניהו מורכבים ממיליארד שקלים לטובת מערכת הבריאות ומיליארד נוספים לצרכים ייעודים. בנוסף שמונה מיליארד שקלים יוקצו לטובת הלוואות לעסקים באמצעות "קרן לסיוע לעסקים קטנים ובינוניים"
הלוואות שידרשו להחזיר בריבית מינימלית.

שר האוצר משה כחלון ציין: "מדובר באירוע גלובלי והצמיחה הגבוהה מסייעת לנו מאוד. אנחנו במשרד האוצר מקיימים ישיבות יחד עם בנק ישראל ועוקבים אחר המתרחש. המשק נמצא בתקופה לא קלה אבל אנחנו עם היידים על ההגה זה נמצא בשליטה מלאה .יש לנו כוונה לחזק את מערכת  הבריאות כמה שיותר". עוד דיבר נגיד בנק ישראל אמיר ירון שהדגיש כי בנק ישראל ינקוט כל צעד כדי להגן על המשק בפני הנגיף. לחברות התעופה אמר כי "בשלב זה חברות התעופה לא יקבלו מענקים אלא רק הלוואות " "לא מדובר על מענקים ופיצויים מדובר על מענה תזרימי שיעזור להן לצלוח את המשבר".

בתוך כך חברת התיירות איסתא  סוגרת את כל 42 הסניפים שלה עד ה-15 לאפריל  בעקבות  צניחת פעילות החברה לאפס כדבריה: "החברה עוברת לאוטומציה של מערכת ביטולים והמענה יינתן מהמטה המרכזי בלבד''.

וידאו: הודעת ראש עיריית באר שבע (צילום: עיריית ב''ש)
​​​​​​​

זמן קצר לפני מסיבת העיתונאים של ראש הממשלה עיריית באר שבע והעומד בראשה רוביק דנילוביץ הודיעו לתושבי העיר כי הרשות המקומית מבקשת לסייע לבעלי העסקים הקטנים והבינונים ולהקל עליהם בשעה קשה זו בדחיית תשלומי הארונה ,קנסות ואגרות שילוט שמועד פירעונם הגיע או יגיג ויידחו עד לתחילת חודש מאי. ראוי לציין כי באר שבע היא הראשונה מבין הערים בישראל שנקטה ביוזמה זאת.


תגובות

End of content

No more pages to load