• 28 פברואר 2021

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

חולת קורונה חדשה בב''ש, החמרה בהגבלות

נאסרו התקהלויות מעל ל-100 איש, כל מי שסובל מתסמיני שיעול וחום נקרא להיכנס לבידוד עד לחלוף התסמינים. חולת קורונה נוספת נתגלתה בבאר שבע., בכירים בעירייה הושמו בבידוד

צילומים: דני בלר

שינוי דרמטי בהוראות משרד הבריאות, שישנו את חיי האזרחים לזמן בלתי ידוע, במטרה להאט את קצב ההדבקה במחלת הקורונה. הסובלים מתסמינים נשימתיים ועלייה בחום נקראים להיכנס לבידוד עד חלוף התסמינים ויומיים נוספים. כנסים באולמות  סגורים המכילים למעלה מ-100 איש בוטלו ובשעות הקרובות מקומות בילוי בבאר שבע יודיעו כיצד ינהגו, בהם אולמות קולנוע, מסעדות ומועדונים. על פי משרד הבריאות יש 82 חולים כרגע בישראל, אך הצפי הוא כי מספר החולים יעלה משמעותית בימים הקרובים. ארגון הבריאות העולמי הכריז הערב על הקורונה - קוביד 19, כמגפה עולמית.

עם זאת, מנכ"ל משרד הבריאות, משה בר סימן-טוב, אמר הערב כי בתי הספר, התחבורה הציבורית ומקומות העבודה ימשיכו לעבוד כרגיל - לעת עתה.  כלא סהרונים בנגב ייהפך למתקן כליאה לאסירים חולי קורונה. 

משרד החינוך הודיע, כי הלימודים יתקיימו כרגיל בבתי הספר. 


וידאו: מסיבת העיתונאים הדרמטית הערב (שידור: כאן חדשות)
​​​​​​​

החשש הגדול ביותר הוא מהדבקתם של מבוגרים, מעל גיל 60 ושל קשישים. ראש הממשלה בנימין נתניהו קרא להימנע מלחיצות ידיים, חיבוקים ולהשתעל או להתעטש לתוך טישיו. יש להקפיד מאוד על הגיינה אישית, לשטוף ידיים, לשמור על מרחק סביר. משרד הבריאות שוקל את הצעדים על בסיס יומי, על פי מצב התחלואה.

הערב מתגלה חולה נוסף, שהיה במספר מוקדים בבאר שבע. היא מכונה חולה מס' 78. 

חולה מספר 78 מאזור הדרום, בת 49, מגע הדוק של חולה מאומת.

להלן סיכום החקירה האפידמיולוגית:
*28.2: בין השעות 9:00-11:00 - סופרמארקט "אושר עד" באר שבע.
*29.2: בין השעות 18:00-21:00 - חנות "איקאה" באר שבע, לא כולל מתחם המסעדה.
*2.3: בין השעות 14:00-17:00 - במתחם ביג באר שבע - חנויות H&O ותמנון.
*6.3: בין השעות 11:00-11:30 - סופרמארקט ויקטורי באופקים
* 8.3: בין השעות 9:00-10:45 - קופ"ח כללית ב' אופקים מבוגרים
*8.3 : בין השעות 20:00-00:00 חגיגות יום האישה באולם "שמיים" בשדרות.
* מתאריך 10.3 בשעה 9:00 שוהה בבידוד ביתי.

כל מי שהיה במקומות הנ״ל בימים ובשעות שצויינו מתבקש להיכנס לבידוד ביתי לפי הוראת משרד הבריאות ולדווח על כך באתר משרד הבריאות
 או במוקד משרד הבריאות בטלפון *5400
או במוקדי קופות החולים:
כללית 2700*
מכבי 3555*
מאוחדת 3833*
לאומית 507*

מספר חולי הקורונה בישראל, היכן אושפזו ומה מצבם (מקור: משרד הבריאות)


מספר בכירים בעיריית באר שבע נקראו להיכנס לבידוד, אחרי שפגשו חולה קורונה ויהיה עליהם לשהות בבידוד עד ה-18 במרץ. הבכירים חשים בטוב, אך מצייתים להוראות מתוך מטרה לשמור על עצמם ועל עמיתיהם. 

עיריית באר שבע, במטרה למנוע את התפשטות המחלה, כי החליטה לנקוט בצעד נוסף. החל ממחר (חמישי) יום חמישי ועד ל-26 במרץ,  יקיימו קבלת קהל אך ורק באמצעות הטלפון או במייל. המענה הטלפוני יפעל בכל אגפי העירייה, בין הימים ראשון -חמישי בין השעות 8.00-16.30 וביום שלישי בין השעות 16.00-19.00. "העירייה הפועלת בהתאם להנחיות משרד הבריאות, נוקטת בצעד זה במטרה לשמור על בריאות הציבור", נאמר בהודעה של העירייה. 

שירותי הכבאות ייקחו חלק במאמץ חיטוי המרחב הציבורי. על פי הנחיית הנציב נערכו בימים האחרונים ניסויי שטח לחיטוי שטחים פתוחים ומרחבים ציבוריים במסגרת המאמץ הלאומי למניעת התפשטות הנגיף על פי תרחישי הייחוס הקיימים. הניסויים נערכו בשיתוף  אגף תבונה במשרד הביטחון ופיקוד העורף נעשה במגוון כלים ואמצעים תוך שימוש בחומרים שהוכחו כיעילים בהשמדת נגיף הקורונה.

במהלך הניסויים נבחנה שטיפת כבישים, מדרכות ותחנות אוטובוס באמצעות רכב ייעודי מסוג אלון המצויד במתז קדמי, וצינור מים בלחץ גבוה ובאמצעות רכב ייעודי רותם.


תגובות

End of content

No more pages to load