• 07 מרץ 2021

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

הסערה הגדולה של החורף - החל מהערב בנגב

רוחות עזות, סופות רעמים, גשמים - החל מהערב בנגב, בסערה חריפה שתפקוד את האיזור. מה אומרים החזאים ועד מתי זה יימשך?

צילום: דני בלר

הסערה החריפה ביותר של החורף הזה בדרך אלינו - והיא תתרכז בדרום: סופות רעמים, ברקים, ברד וגשמים חזקים עומד לחצות את ישראל הערב, חמישי ויורד ממטרים בנגב בהיקפים כמותם לא נראו עדיין בחורף הזה. המערכת הסוערת תירגע לקראת השעה 3:00 לפנות בוקר. בשל התחזית החריגה - צוי להיערך בהתאם ולבטל טיולים במדבר, שם צפויים שטפונות הערב ומחר. 

אתמול הופצו ברשתות החברתיות הודעות מבהילות, על כביכול סופת הוריקן שאמורה לפקוד את האיזור, אשר ''עלולה להותיר את אילת מתחת למים''. מדובר כמובן בחדשות-כזב, הגזמה פראית שנועדה ליצור בהלה - כאילו לא חסרות סיבות לבהלה בישראל. תהיה סערה הערב, מומלץ לעקוב אחרי התחזיות, אבל מאוד רצוי לא להיכנס לחרדה. סופות עם משבים עזים יש כל חורף, כמו גם גשם וברד. סופות הוריקן נוצרות רק בסמיכות לאוקיינוסים. ישראל שוכנת באגן הים התיכון.

אלעד זוהר חזאי רשת 13: ''הערב, חמישי משעות הלילה: גל של סופות רעמים יחצה את הארץ לאורכה. גשמים חזקים, ברד, רוחות עזות. סכנת הצפות באילת, שיטפונות נרחבים בנחלי הנגב והערבה. גל הגשם ייארך מספר שעות. אחרי 3 בבוקר תחול רגיעה''. 

''עד כמה חמור זה יהיה? זה גל המשקעים החריף ביותר של העונה עד כה לדרום הארץ. התוצאות שלו יובנו רק שעות לאחריו ונכון מאוד להתכונן לשיטפונות ולבטל טיולים במדבר בחמישי ושישי. מכיוון ששדה התעופה באילת לא פעיל, לפחות לא ייעצרו הטיסות לשם. הצפות תמיד היו פוגעות בכך''.

''הרוחות יימשכו בשישי, אך המשקעים יפחתו לאורך סוף השבוע. הטמפרטורות יירדו בחדות ויזכירו את החורף. אסיים שוב בבקשה מהציבור להאזין ולקרוא תחזיות עובדתיות וברורות ולא ממקורות מבהילים''.

גם המודלים של חברות חיזוי מזג אוויר אחרות מראות תמונה דומה:

במטאו טק אומרים כי היום, חמישי, מזג האוויר יהיה מעונן חלקית עד מעונן בעננות גבוהה ובינונית וחם מהרגיל לתקופה. צפוי גשם קל מידי פעם וינשבו רוחות מזרחיות ערות, ייעשה אביך ובדרום הארץ יחלו להיווצר סופות חול. לקראת הלילה מזג האוויר יעשה סוער בכל רחבי הארץ- ינשבו רוחות עזות, במהירות של 50-80 קמ"ש, ייתכנו משבים של 100 קמ"ש ואף יותר. רוחות אלה עלולות לגרום לנזקים. כמו כן, ירדו גשמים נרחבים וצפויים שיטפונות בדרום הארץ ובמזרחה''

מחר, שישי,  יירדו גשמים מפעם לפעם .ישרור אובך ותחול ירידה בטמפרטורות. לקראת אחה"צ מזג האוויר ייעשה סוער עם גשמים ברוב חלקי הארץ, מלווים ברוחות חזקות ובסופות רעמים. קיים חשש להצפות בערי מישור החוף הדרומי והמרכזי

הטמפרטורות יצנחו באופן ניכר: התחזית לבאר שבע היום היא 30° - 13°. ה-"רגיל לעונה" הוא 21° - 10°

גם בשירות המטאורולוגי אומרים כי היום, חמישי, יהיה מעונן חלקית עד מעונן. תחול עליה בטמפרטורות והן יהיו גבוהות מהרגיל לעונה. הרוחות יתחזקו. צפוי גשם מקומי. משעות אחה"צ יעשה אביך.

משעות הערב צפויים ממטרים מלווים בסופות רעמים וברד בעיקר בדרום הארץ ובמרכזה. חשש כבד לשיטפונות בנחלי הדרום והמזרח. הלילה: ממטרים מלווים בסופות רעמים וברד ברוב אזורי הארץ. חשש כבד לשיטפונות בנחלי הדרום והמזרח.

מחר, שישי, יירדו גשמים מקומיים ברוב אזורי הארץ. קיים חשש לשיטפונות בנחלי הדרום והמזרח. ייתכן אובך. בדרום הארץ ינשבו רוחות דרומיות חזקות, וייתכנו סופות חול מקומיות. תחול ירידה ניכרת בטמפרטורות והן תהיינה רגילות לעונה. במהלך היום הגשמים יתחזקו בהדרגה.

בשבת המערכת  תיחלש משמעותית. גשמים יוסיפו לרדת לפרקים מצפון הארץ ועד לנגב, עדיין קיים חשש לשיטפונות בנחלי הדרום והמזרח. הטמפרטורות יוסיפו לרדת. אחה"צ הגשמים יחלשו בהדרגה ויתמעטו.

וידאו: התחזית לערב זה (חמישי). (צילום: כאן: 11)
​​​​​​​

שרון וכסלר, חזאית כאן 11: ''הגשם חוזר: היום, חמישי יעלו הטמפרטורות. הרוחות יתחזקו וירד גשם מקומי. אחר הצוהריים ייעשה אביך. משעות הערב צפויים ממטרים מלווים בסופות רעמים ובברד, בעיקר בדרום ובמרכז. יש חשש כבד לשיטפונות בנחלי הדרום והמזרח. ביום שישי ובשבת ירדו גשמים מקומיים ברוב אזורי הארץ''.


תגובות

End of content

No more pages to load