• 25 פברואר 2021

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

ישיבת חירום: נשקלת השבתת מערכת החינוך לזמן בלתי מוגבל

ישיבה דרמטית הערב במועצה לביטחון לאומי דנה באפשרות להשבית את מערכת החינוך לזמן בלתי מוגבל. שר החינוך: ''לא להקשיב לפייק ניוז, תצא הודעה מסודרת, שומרים על השגרה, לא לוקחים סיכונים''

הערכת המצב במשרד החינוך (צילום: לע''מ)

מאת: משה פריאל, כתבנו הפוליטי.

הנהלת משרד החינוך מקיימת היום, חמישי, משעות הצהריים הערכת מצב בנושא התפשטות הקורונה והשפעתה על מערכת החינוך בהשתתפות שר החינוך רפי פרץ ומנכלו שמואל אבואב.

שר החינוך רפי פרץ אמר: "כרגע בהתאם להחלטת משרד הבריאות והמלל אין צורך בביטול הלימודים בסיטואציה הנוכחית .
אנחנו עם יד על הדופק בנושא הזה ונמשיך לעדכן . אנחנו מתואמים באופן הדוק עם משרד הבריאות ,אנחנו לא לוקחים סיכונים מייתרים מצד שני אנחנו משמרים את השגרה באופן זהיר עם הוראות ברורות''.

''אני רוצה להדגיש בעניין הפייק ניוז. אל תאמינו לכל מיני  הודעות פייק שרצות ברשתות החברתיות -החלטה רשמית אם תהיה כזאת תצא רק ממשרד החינוך".

עוד הוסיף השר: "אם יש לבית ספר הרצאה בית ספרית,אז תחלקו אותה לחלקים קטנים או  שתבטלו. מי שלא מרגיש טוב,אפילו קצת ,לא לבוא לבית הספר. מורים ותלמידים כאחד . אל תקחו סיכון .בסוף הפעולות הקטנות האלו יסייעו להפחית את ההתפשטות".
השר אף הורה לדרג המקצועי במשרד לבצע מספר פעולות בנושא היגיינה אישית של תלמידים ,התקהלות בקבוצות קטנות ,ניקיון בית ספרי והמשך ליווי וניטור של התלמידים וצוותי ההוראה הנמצאים בבידוד ,וטיולים וסיורים שמתקיימים שיהיו עד 100 תלמידים.
מנכ"ל משרד החינוך ,אמר:"מניעה או דחייה של המשך התפרצות הנגיף היא המשימה הלאומית המרכזית שלנו.ואנו פועלים להשגת מטרה זו''.

מוסדות החינוך ברחבי הארץ פתחו הבוקר את שעריהם ואנו מבהירים שהלמידה בכל הכיתות ובכל מרחבי הלמידה מתקיימת כבשגרה ,ובכלל זה היציאה להפסקות ולפעילויות חינוכיות בחצרות. יחד עם זאת ,חל איסור לקיים אירועים רבי משתתפים במוסדות החינוך ,כדוגמת תחרויות ספורט בהשתתפות קהל,הצגות,כנסים ומופעים''.

''התפרצות נגיף הקורונה מציבה בפנינו אתגרים חדשים ,שונים מאתגרי העבר,ואנו פועלים סביב השעון ,במספר רחב של זירות פעולה,כדי להיערך לכל תרחיש,וכדי להעניק  למידה מרחוק איכותית ברמה הלאומית,ברמת בית הספר וברמת התלמיד".

ההורים  בבאר שבע ובערי הנגב כמו גם ברחבי הארץ פנו לראש הממשלה, כדי שיורה להשבית את מערכת החינוך.  בשעות הקרובות צריכה להתקבל ההחלטה במידה ומערכת החינוך תושבת בבאר שבע יצאו  לחופשה בשל המצב: 41.900 תלמידים בבאר שבע .מהם 9.300  תלמידי גני הילדים.
18.300 תלמידי היסודי.
14.300 תלמידי  חטיבת הביניים והתיכונים.
ואילו בשאר היישובים במחוז הדרום (אשדוד עד אילת), כולל חינוך חרדי והתיישבותי: 
371 אלף סה''כ, מתוכם 85 אלף ילדי גן, 169 אלף יסודי, 51 אלף חטיבות ביניים, 66 חטיבת עליונה -  סה''כ 103 אלף תלמידים בחברה הבדואית. 56 אלף בחינוך החרדי.

תגובות

End of content

No more pages to load