• 01 מרץ 2021

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

מזייפים קורונה - כדי לפגוע בעסקים: מה מניע את מפיצי חדשות הכזב?

''אני חולה בקורונה ואני מבקשת ליידע את הציבור בבאר שבע באיזה עסקים הייתי''. בירור קצר העלה: מספר החולה שייך לחולה אחר, בעיר אחרת

צילום המחשה: PIKREPO / CC0

''שלום. אני חולה קורונה ואני רוצה ליידע את הציבור באיזה עסקים בבאר שבע הייתי, שיידעו דרך מדיה, כי ככה מחייב משרד הבריאות'', אמרה לברנז'ה NEWS אישה, ממספר חסום - ונקטה בשמות של עסקים גדולים בבאר שבע. בירור קצר העלה: המספר שעימו זוהתה בסקר האפידמיולוגי שייך לחולה אחר, בעיר אחרת, שכלל לא היה בבאר שבע ובכלל חזר בטיסה במזרח אירופה.

הרשתות החברתיות מלאות בהודעות כזב על חולים כביכול שהיו בבאר שבע בחנויות, מסעדות ובתי קפה, אך בדיקה קצרה בהודעות משרד הבריאות מגלה כי מדובר, על פי מס' החקירה האפידמיולוגית, בחולים מערים אחרות, שכלל לא היו בבאר שבע. כך למשל, ידיעה שהופצה אודות שתי צעירות שבכיבול חזרו מטיול בתאילנד, הפרו הסגר וטיילו במרכז קניות בבאר שבע - התבררה כשקרית: מספרי החולים שייכים בכלל לזוג גמלאים מהצפון. במשטרה מתייחסים לחומרה למי שמנצלים את המצב הרגיש בלאו הכי, ליצור בהלה בציבור ולא יהססו לפתוח בחקירה פלילית. התייחסות מחמירה אחרת היא למי שאמורים לשהות בבידוד ומפרים אותו. 

עם זאת, ביקור היום במרכז קניות גדול בבאר שבע הראה כי החיים בבירת הנגב נמשכים - תוך נקיטת אמצעי זהירות: בכניסה לחנות הוצבו מיכלים עם נוזל לחיטוי ידיים. המוכרים נמנעו מהושטת כסף הישר לידי הלקוחות, בבתי הקפה הלקוחות שמרו על מרחק של מטר לפחות. במרכולים השכונתיים לא נרשמה התנפלות מיוחדת על המזון, מלבד קניות לשבת. ''לא קנו פה מאות חבילות של ניירות טואלט וכמו שאתה רואה, לא חסרה סחורה. כל הספקים עימם אנחנו עובדים ערוכים. אנחנו, כעובדים, נזהרים על פי ההנחיות וממילא זו מכולת לא גדולה ואין פה צפיפות. שוטפים ידיים, מנקים את הרצפות עם חומר חיטוי כמה פעמים ביום, המקום מאוורר'', אומר בעל מכולת בשכונה ה'. 

בתחבורה הציבורית בבאר שבע תנועת הנוסעים דלילה יותר. גם כאן הנוסעים מקפידים על ניקוי הידיים עם ג'ל בצאתם מהאוטובסוס.


תגובות

End of content

No more pages to load