• 01 מרץ 2021

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

המלחמה בקורונה: נאסרו התקהלויות, בוטלו אירועים, קניונים נסגרים

מעקב אלקטרוני אחרי חשודי קורונה. ''ביקשתי הסכמה ממשרד המשפטים להשתמש בכלים האלה. זו פגיעה בפרטיות אבל זו הדרך שלנו לאתר את האויב. האמצעי הזה נוסה בטאיוון בהצלחה יתרה. יש לנו את היכולת הזו ונשתמש בה''

הצהרת ראש הממשלה (צילום: לע''מ)

הצהרה דרמטית, בעקבות מגפת הקורונה בישראל: ראש הממשלה בנימין נתניהו מסר דברים על מה שצפוי בתקופה הקרובה. בין היתר: ''נמשיך להבטיח שירותים חיוניים בכל המשק. יש מלאים מכאן ועד להודעה חדשה.אין מגבלה. גם לפסח יש לנו מזון די והותר. אין מחסור ולא יהיה שום מחסור. הסופרמרקטים ימשיחו לתפקד''.

ראש הממשלה פנה לבני גנץ ועמיר פרץ, להקמת ממשלת חירום לאומית.

וידאו: הצהרת ראש הממשלה ובכירים (צילום: לע''מ)


''לא יהיה מחסור בתרופות''.

''שירותי הבנקאות ימשיכו לפעול, כמו גם תחנות דלק''. 

''על מה שקשור לתרבות הפנאי יופסק. מבין ללבים של בעלי בתי קפה ותיאטראות''. 

''הייצור יימשך בתנאים מגבילים''. 

''מי שלא חייב לצאת לעבוד או לנסוע שלא יעשה את זה. מקומות הבילוי יסגרו''.

פרופ' סיגל סדצקי, ראש שירותי בריאות הציבור: ''אנחנו הקדמנו את העולם. גם אם נבדוק את כולם לא נצליח לאתר את כל האנשים. אין לנו דקך למצוא אותם. חייבים לצאת בהנחיות לציבור הרחב. כללי ריחוק חברתי - ריחוק 2 מטר, הגיינה אישית, עיטוש ושיעול למרפק ולא ליד, איסור התקהלויות לא יהיו יותר מ-10 אנשים במרחב אחד''. 

שי באב''ד, מנכ''ל האוצר: ''עוברים לשיגרת חיים אחרת, אם זה אומר ביטול אירועים ואירועי תרבות''.

בין היתר, אמורים להיסגר קניונים, גזרה קשה על באר שבע, בה חלק גדול מהמסחר נעשה בקניונים ומתחמי קניות. מדובר במכה קשה לכלכלה המקומית, שגם כך נמצאת במצב לא קל מזה כמה שנים. 

המשטרה נערכת לאכוף את התקנות החדשות

''התאם להנחיות הדרג המדיני, משטרת ישראל נערכת להרחבת הסיוע למשרד הבריאות באכיפת מגבלות הפעילות החדשות על מקומות בילוי, תרבות, פנאי וכיו״ב. המשטרה תמשיך לבצע פעילות יזומה בכל רחבי הארץ לאכיפת הצו והמגבלות השונות בהקשר של חובת הבידוד ואיסור התקהלות'' נמסר הערב ממשטרת ישראל.

נוכח המגבלות החדשות, מ״מ מפכ״ל המשטרה הנחה כי המשטרה תעבור לפעילות במתכונת עבודה מיוחדת של משמרות מתוגברות, זאת ע״מ לתת מענה מיטבי לכלל המשימות ופעולות האכיפה הנדרשות. 

''זכרו כי משמעת אזרחית מצילה חיים. אנו קוראים לאזרחים לנהוג באחריות אישית ולפעול מתוך ערבות הדדית במצב המורכב בו אנו נמצאים. המשטרה תמשיך לפעול בתאום הדוק ובשיתוף פעולה מלא עם כלל הגורמים העוסקים במלאכה''.

''המשטרה קוראת לציבור להישמע להנחיות והוראות משרד הבריאות, שכן אי קיומם משבש את המאמץ הלאומי במאבק בהתפרצות הנגיף והתפשטותו בישראל. כמו כן, חל איסור מוחלט על הפצה ושרשור של מידע כוזב (Fake news) שכל תכליתו לזרוע בהלה בקרב הציבור. מידע רלוונטי ומוסמך, לרבות עדכונים והנחיות רשמיות, יופץ רק על ידי הגורמים המוסמכים לכך ובאתר משרד הבריאות''.

''משטרת ישראל תמשיך בפעילות מוגברת במישור הגלוי והסמוי, במטרה לסייע למשרד הבריאות במאמץ האכיפה. ככל שיעלה חשד לקיומה של עבירה פלילית, משטרת ישראל תפעל בהתאם למדיניות ולהנחיות נגד אותם מפירי צווים על מנת למנוע את הפצת והתפשטות נגיף הקורונה בישראל''.

תגובות

End of content

No more pages to load