• 07 מרץ 2021

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

העיתונאי והמחנך פנחס אופק הלך לעולמו

אופק העמיד דורות של תלמידים - שבזכות אישיותו הנעימה והידע הרב שלו בתחומי האמנות והמוסיקה, התאהבו והפכו ליוצרים ומבצעים בעצמםבעצמם

פנחס אופק ז''ל (צילום: פייסבוק עיריית באר שבע)

איש החינוך, העיתונאי פנחס אופק החל הבוקר לעולמו. אלפי תלמידים לשעבר של בית הספר מקיף א', בהם לא מעט אמנים מפורסמים, זוכרים אותו כמורה לאמנות ומוסיקה האהוב של מקיף א', זה שהפופרה הייתה אצלו שיא שנת הלימודים. איש תרבות אמיתי, אדם נעים, בעל ידע בלתי נדלה באמנות ומוסיקה, זכה להערכה רבה על עשייתו.

פנחס אופק נולד בשנת 1937 בפתח תקוה ובשנת 1961 עבר להתגורר בבאר-שבע. הוא היה מורה ומחנך בתחום המוסיקה בבתי הספר היסודיים: "צאלים", ''נטעים'', ‏"מענית" ו"ניצנים'' ומשנת 1970,  כמורה בבית הספר התיכון מקיף א', בו שימש שנים רבות סגן מנהל ומרכז חינוך חברתי והקים את המגמה למוסיקה. הוא נמנה עם מקימי הקונסרבטוריון העירוני בבאר- שבע. 

וידאו: פנחס אופק ז''ל מציג את ספרו ''צלילים ישראלים'' בשנת 2017 (צילום: רם אופק)
​​​​​​​

הוא הקים והדריך את חבורות הזמר של מתנ''ס לוין, הרצה בחוגי מוסיקה, בארגון ''עמך'', במשרד החינוך והתרבות, בהשתלמויות
שונות ועוד. הוא זכה בפרס שר התינוך, פרופ' אמנון רובינשטיין "אות מורה.לחיים" בתחוס החינוך האמנותי - תשנ"ו 1996, חתן פרס החינוך מטעם עיריית באר-שבע ואירגון המורים העל יסודיים,  חתן פרס "אדס ומקצועו" שניתן ב"בית הדין הלילי'', ע''י זכריה לירז, 1998. משך 15 שנה כתב את המדור "אמנותרבות" בעיתון "שבע". דורות של צעירים בעיר התקרבו למוסיקה והתאהבו בתחום האמנות והתרבות, בהם השחקן צביקה הדר והזמרת יהודית רביץ. בשנת 1999 הוא קיבל את תואר יקיר העיר באר שבע.

אופק פרסם ספרים בתחום המוסיקה, בהם ''כלי ונגן'' ו''צלילים ישראליים''.

באחת הפגישות עימו, בשנת 2012, בעת שנערך במוזיאון הנגב אירוע על יצירתו של הסופר דוד אבידן, ישבתי עם אופק, אז כבר איש מבוגר אך מלא חיים, חן ובעיקר אהבה גדולה לאמנות ומוסיקה כתמיד. דיברנו דווקא על ברטולד ברכט וזוגתו לוטה לניה, ששרה בהקלטה המקורית של ''אופרה בגרוש''. אופק תמיד התגאה בכך שהחזיק בעותק של התקליט המקורי. הוא שמח על ההתפתחות הגדולה של העיר בתחומי התרבות והאמנות וסיפר כמה קטעים משעשעים על העבודה על הפופרות שלו במקיף א'. תמיד נעים, תמיד הייתה לו פנינת חוכמה או מידע חדש על מעולם המוסיקה ובעיקר המלצה על יצירה קלאסית מעניינת, אמן או ספר טוב. 

ראש עיריית באר שבע, רוביק דנילוביץ', ספד לו: ''עצוב וכואב! פנחס אופק, יקיר העיר באר שבע, מאושיות התרבות והאמנות בבאר שבע ובנגב, הלך לעולמו. פנחס הצמיח לאורך שנותיו, כאיש חינוך, כוכבי בידור, שחקני תיאטרון, מוסיקאים ואנשי אמנות בכירים, לתרבות הישראלית. הוא היה בן אדם, מענטש, עם חוש הומור נפלא. פנחס יחסר לנו מאוד. תנחומינו למשפחתו היקרה. יהי זכרו ברוך!''.

תגובות

End of content

No more pages to load