• 07 מרץ 2021

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

''לשמחתי עוד לא אבדנו אף אחד - אבל זה לא יימשך''

הערב נחשפו תושבי ישראל לאמת המרה: היקף התחלואה עלול לעלות באופן ניכר בשבוע הקרוב, קריאה להישאר בבתים - כי זה יציל חיים

בפנים קודרות: ראש הממשלה מוסר את ההצרה (צילום: לשכת ראש הממשלה)

מאת: משה פריאל, כתבנו הפוליטי

בפנים קודרות, בקול כמעט רועד, הוצגה הערב בפני הציבור הישראל האמת הקשה: בישראל נערכים לתרחיש האימים, על פיו מאות עלולים לחלות בקורונה מדי יום ואלפים ימותו מהנגיף. המחזות של הימים האחרונים, בהם אזרחי ישראל התנהגו בעוצר כביום שבתון, עלול להסתיים באסון. אסור להיות בחוץ, רק עובדים חיוניים ורק מי שממש חייב בחירום. קצב ההדבקה אינו ידוע ובימים הקרובים, בשבוע הקרוב, היקפי התחלואה עלולים להיראות אחרת. 

וידאו: הצהרת ראש הממשלה ומנכ''ל משרד הבריאות (וידאו: משרד ראש הממשלה)

מנכ''ל משרד הבריאות, משה בר סימן טוב: "אנחנו רגילים לחשוב שהדברים לא יקרו לנו, שזה יקרה במדינות אחרות ולאנשים אחרים, שזה אירוע שיחלוף עם בוא הקיץ. זו לא המציאות שאנחנו נערכים אליה. אנחנו מבינים שאנחנו חייבים להיערך לתרחישים אחרים, והאפשרות שלנו למנוע תרחישים קיצוניים תלויה בהתנהגות שלכם".

בר סימן טוב הציג את התרחיש: "אנחנו נראה עלייה במספר החולים ועליה בקצב העלייה. נראה 100 חולים חדשים ליום, והמספרים עוד ימשיכו ויעלו. אולי נגיע למצב של מאות חולים חדשים ליום ואולי גם אנשים שימותו מהמחלה. אנחנו רוצים להביא את מספר החולים והמתים למספר נמוך ככל שניתן. אם נקפיד על הצעדים, נשטח את העקומה כמה שיותר כדי שנוכל להגיע לכל אחד מהחולים".

ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר כי "אנחנו נגביר דרמטית את יכולת האיתור והבידוד על ידי הפעלת הטכנולוגיה הדיגיטלית שמאתרת אנשים שבאו במגע עם חולי הקורונה. הכניסה לבידוד היא חובה נאכוף זאת ללא פשרות . נגדיל את מספר הבדיקות בצורה משמעתית לפחות ל-3000 ביום. בתי החולים יהיו ערוכים לטיפול בחולים קשים וירכשו 1000 מכונות הנשמה נוספות''.
ראש הממשלה התייחס לאדישות בחלק מהציבור והיא ציות להנחיות ואמר: "אני אומר בצער יש רבים מביניכם שלא מבינים את גודל הסכנה זה לא משחק ילדים זה חיים או מוות. שמרו על מרחק. אהבה זה ריחוק . שמרו על מרחק מבני המשפחה כמיטב יכולתכם. מי שלא יוצא לעבודה שישאר בבית ויצמצם את היציאות רק ליציאות חיוניות''. ''תאמצו את המשפט האנגלי - ביתי הוא מבצרי".

''אלפים בעולם מתו מהקורונה. ראינו מה קורה במדינות אחרות שלא נקטו את הצעדים שאנחנו עושים.  זו מגפה קשה, זה לא משחק ילדים. זה עניין של חיים או מוות.  אני מבקש מכם משמעת ואחריות. כל הצעדים שאנו נוקטים בימים האחרונים שמים את ישראל בקדמת המדינות בעולם. כל הצעדים לא יעזרו כהוא זה אם לא תהיה משמעת ואחריות מצדכם''. 

''אני אומר בצער שיש רבים שלא מבינים את גודל הסכנה. אני רואה את ההתקהלות בחופים ואת התורים הצפופים ולא מאמין למה שאני רואה. יש בעיה של הפנמה.  אתם אוהבים את היקרים לכם מכל - שמרו על מרחק מבני המשפחה כמיטב יכולתכם.  כרגע אני אומר זאת כהמלצה, כבקשה ולא הנחיה: אני מבקש לצמצם את היציאות רק ליציאות נחוצות.  הישארו בבית, דברו אחד עם השני בטלפון, באינטרנט ובסקייפ. השיא עוד לפנינו. אין לנו כוונה להרים ידיים. ניאבק בכל האמצעים וננצח''.

תגובות

End of content

No more pages to load