• 25 פברואר 2021

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

מדינה בבידוד: סגר על תושבי ישראל, בעקבות עליה בחולי הקורונה

לראשונה בתולדותיה, ישראל מטילה סגר על תושביה: אין לצאת מהבית שלא לצרכים חיוניים, מספר חולי בישראל הקורונה מטפס - ומאות אלפים איבדו כבר את פרנסתם

צילום: דוברות משרד הבריאות

מאת: משה פריאל, כתבנו הפוליטי

הערב זה רשמי: התחבורה הציבורית פסקה לגמרי וישראל נכנסת לסגר, אולי לראשונה בתולדותיה. ראש הממשלה נתניהו, בהודעה הערב אמר: ''אני יודע שזה לא קל, אני יודע שזה קשה, אבל אני מבקש את שיתוף פעולתכם עם התקנות הללו. מטרתן להבטיח שכמה שפחות אנשים יידבקו, ושכמה שפחות אנשים ידביקו. מדובר בהצלת חיים רבים. הצלה ממוות של משפחה חברים ושכנים''.

לממשלת ישראל לא נותרה ברירה, אחרי שתמונות המגיעות מאירופה והחשש שישראל תגיע למצב דומה: ''אם מישהו חושב שאני מגזים תסתכלו על התמונות שמגיעות מספרד, מאיטליה. תסתכלו מה קורה שם. תסתכלו על הצוותים שכבר לא מטפלים בחיים, הם מעמיסים את המתים בכלי רכב מיוחדים. אסור שזה יקרה כאן. צריך לעשות הכל כדי שזה לא יקרה כאן, ולכן הלילה התקנות הללו ייכנסו לתוקפן מיד לאחר שיאושרו בממשלה. הן מגובות משפטית, ובשלב הראשון יהיו בתוקף למשך שבעה ימים".

וידאו: הצהרת ראש הממשלה
​​​​​​​

הערב, חמישי, עלה מספר חולי נגיף הקורונה בישראל ל-677. מצבם של שישה קשה, 13 במצב בינוני והיתר קל. בבית החולים סורוקה בבאר שבע מאושפזים 14 חולי קורונה, כולם במצב קל. בבאר שבע לבדה אלפים מצויים בבידוד ביתי, אחרי שנחשפו לנשאים.

כבר במהלך היום היו שמועות שהממשלה צפויה לאשר הערב כי הנחיות משרד הבריאות שהיו עד כה יהפכו לתקנות לשעת חירום.
המשמעות העיקרית היא כי תוגבר האכיפה על התקנות. יציאה מהבית תתאפשר רק ליציאה לעבודה, הצטיידות במזון או לצורך טיפול רפואי. אסורות התכנסויות, אך מותר לצאת לדקות מעטות לקרבת הבית לנשום אוויר, תוך שמירה על מרחק.  מפירי התקנות צפויים לקנס או למאסר של חצי שנה. החידוש הערב הוא שמעתה המשטרה תהיה יותר דומיננטית באכיפה. שוטרים יסיירו בפארקים ובמקומות מרכזיים. לשוטרים תינתן סמכות לקנוס אזרחים שלא מצייתים להוראות.

במקביל גם הצבא נערך בהתאם בפקודה מיוחדת הנקראת "קרן אור". צה"ל החל להכשיר לוחמים לסייע באכיפת הסגר. מאות חיילות וחיילים הוקצו לתפעול שמרטפיות לילדי אנשי רפואה ולמשימות נוספות.

ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר: "מיד כשהתבררה חומרת הסכנה נקטנו צעדים נחושים כדי להקדים תרופה למכה.הנהגנו חובת בידוד נרחבת,הטלנו הגבלת התקהלות ,דיללנו את מקומות העבודה והפעלנו אמצעים דיקיטליים לאיתור ובידוד חולי קורונה .
הצעדים הללו האטו את קצב התפשטות המגיפה בישראל בהשוואה למדינות רבות בעולם אבל המגיפה ממשיכה וומוסיפה להתפשט. היא כבר גבתה אלפי קורבנות בעולם,גם בארץ מספר החולים גדל מדי יום .לשמחתי עד לרגע זה אין בישראל עדיין לא מת מהקורונה אבל לצערי, זה לא צפוי להימשך".

"הכפלת מספר החולים כל כמה ימים עלולה להביא חלילה לקורבנות רבים. זמנים קשים מחייבים החלטות קשות. שלשום ביקשתי מכם להישמע להנחיות משרד הבריאות ולהישאר בבית, יש היענות אבל בפירוש לא מספקת. היום אני מודיע על עליית מדרגה נוספת במלחמה בקורונה .הממשלה תאשר הערב תקנות לשעת חירום להגבלת התנועה .בהגבלות הללו אתם נדרשים להישאר בבית .עכשיו זו כבר לא בקשה זו לא המלצה זו הנחייה מחייבת שתיאכף על ידי גורמי האכיפה. הלילה התקנות הללו ייכנסו לתוקפן מיד לאחר שיאושרו בממשלה .הן מגובות משפטית ובשלב הראשון יהיו בתוקף למשך שבעה ימי''.

​​​​​​​משמעות התקנות לשעת חירום היא מניעת התקהלויות באמצעות איסור יציאה מהבית למעט יציאה לעבודה למי שהוגדר כעובד במפעל חיוני, קניית מזון ותרופות שירות רפואי או הליך משפטי .כל העובר על האיסורים צפוי לקנס,כספי או למאסר חצי שנה.

תגובות

End of content

No more pages to load