• 07 מרץ 2021

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

שעתנו הקשה ביותר: זה באמת תלוי בנו!

הקריאה של משרד הבריאות להישאר בבית נועדה לשמור על החיים. בבאר שבע, ביישובים הבדואים, בערים, מושבים וקיבוצים, יש לעשות הכל להפחית את ההדבקה!

מחזה סוריאליסטי: כביש הכניסה לבאר שבע ריק, הערב (צילום: נתיבי ישראל)

זה פשוט עד כדי כך: ככל שלא נציית להוראות של משרד הבריאות להישאר בבית - ולצאת רק לדברים חיוניים בלבד, מגפת הקורונה בישראל עלולה להגיע לממדים מבהילים. מעדויות שהגיעו לידי ברנז'ה NEWS, לא כל מי שיש לו תסמיני שיעול וחום נבדק לקורונה ולעת עתה, מופעלים שיקולי דעת קלינייים להבדיל בין שיעול רגיל של שפעת עונתית לבין חשד לקורונה. מי שאינם חשודים בקורונה באותה נקודת זמן, לא ייבדקו לנגיף. זה לא אומר שהאדם נקי מהנגיף. אין דרך לדעת. יש מי שלא יראו תסמינים כלל ויש מי שיראו תסמינים - אך לא יהיו נשאי קורונה. מדובר בוירוס חמקמק.

ארגון הבריאות העולמי מאוד ברור בעניין: ''הווירוס יכול להרוג אתכם. ההחלטות שלכם יכולות להיות ההבדל בין חיים למוות''. ההערכה היא כי כיום, מסביב לעולם, כמיליארד איש נתונים בבידוד. הריחוק החברתי הוא זה שיכול מנוע בישראל את המשך התפשטות המחלה. אלא שלא כולם מצייתים. אמנם הכבישים בבאר שבע ריקים, אבל היו מי שניצלו את היממה האחרונה ויצאו לטייל. מאחר ולא כל אחד עובר בדיקה, כל אחד יכול להוות מקור הדבקה. 

העיר העתיקה בב''ש אתמול, שישי (צילום סלולרי)

תושב הנגב שוחח עם כותב שורות אלה אתמול וחשף מהמתרחש בימים האלה במערכת הבריאות: אשתו ההרה חשה ברע, אך בסופו של דבר לא נבדקה לקורונה. באותה נקודת זמן ועל פי הסימנים הקליניים, לא היה צורך בכך. הבדיקות נערכות באופן ממוקד. בנקודת זמן זו, אין אפשרות לבדוק כל אחד. רק במהלך השבוע יוקם מתחם ''הבדק וסע'', בבאר שבע. המתחם ישמש מי שפיתחו תסמינים.  עד כה נבדקו בכל הארץ כ-14,000 איש. מתוכם, אותרו למעלה מ-800 חולי קורונה. הערכה משמשיעים הערב גורמים המעורים בעשייה, מדברת על אלפי חולי קורונה בישראל, שלא פיתחו תסמינים, שייתכן שלא ייחלו או ייחלו בצורה קלה. רק כאשר ניתן יהיה לבצע עשרות אלפי בדיקות ביום, ניתן יהיה לאמוד את היקף התחלואה בישראל.

עד אז, יש להחמיר בקיום ההנחיות: לא להסתובב, לא לצאת, זה לא נופש, זו מחלה מסוכנת שלא מבדילה בין בני אדם. זו מחלה מדבקת בצוורה יוצאת דופן. היא כופה עלינו בידוד, חוסר וודאות כלכלית, נוטלת מאיתנו את החירות ובמסגרת המלחמה בה - גם נוטלת מאיתנו חלק מהפרטיות. 

אם היה למישהו ספק, אנחנו במלחמה. כל אחד מאיתנו נקרא לדגל: ילדים, בוגרים, חילוניים ודתיים, בדואים ונוצרים, אשכנזים וספרדים, תומכי ימין, מרכז ושמאל, להט''ביים ושאינם כאלה. בישראל, ברשות הפלסטינית, בשכנותינו מדרום וממזרח ומצפון, הוירוס תוקף ולא מבדיל בין זה לזה. 

ישראל בדרך לסגר כללי

הערב מסמתן כי תתכן החמרה בהנחיות, עד כדי הטלת עוצר, עם כל המשתמע מכך. הכוונה היא לאכוף את הריחוק החברתי עד כמה שניתן, על ידי קנסות כבדים ואף מעצרים. עד כמה שזה נשמע לא נוח, מדובר בשאלה של חיים ומוות, לא פחות מכך. מי שעדיין לא השתכנע, שיביט בתמונות קורעות הלב מאיטליה. המדינה השמחה, המזוהה אצל הישראלים עם פסטות, פיצות, גברים משופמים ונשים תוססות, שרויה באבל נוראי. ממדי המוות במדינה הזו בלתי נתפסים. בתי החולים אינם עומדים בעומס. רכבי הקבורה אינם עומדים במספר הנפטרים ואלה מפונים במשאיות של הצבא. 

ישראל, כחברה, אינה יכולה לעמוד בפני תמונות דומות. הוירוס הוא אותו וירוס. שבו בבתים. זה ייגמר מתי שהוא. מתי זה ייגמר, תלוי גם בנו. כולנו חיילים במערכה הזו.

תגובות

End of content

No more pages to load