• 07 מרץ 2021

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

כלכלה בצל הקורונה: האבטלה בבאר שבע והנגב זינקה לכמעט 17 אחוזים

על פי אומדנים שונים, עשרות אלפים בבאר שבע והנגב איבדו את פרנסתם בעקבות משבר הקורונה. מרביתם הוצאו לחל''ת, העצמאיים נותרו ללא מענה בינתיים

במקום קניות, צוותים מטהרים שטחים ציבוריים (צילום: דוברות הכבאות)

מאת: משה פריאל,כתבנו הפוליטי

משבר הקורונה: האבטלה בבאר שבע והנגב זינקה, על פי הערכת גורמי תעסוקה, לכמעט 17%, לעומת 4.9 אחוזים בבאר שבע לפני פרוץ המשבר. על פי אומדנים שונים, אלפים בבאר שבע הוצאו לחופשות ללא תשלום ועוד מספר לא ידוע של עצמאיים זעירים, שטרם קיבלו מענה ולא ידוע מה יעלה בגורל פרנסתם. האוצר טרם פרסם את גובה המענק ואת התנאים לקבלתו. שיעור האבטלה בישראל עומד על 16.5%, ביחס לכ-3.5% לפני תחילת המשבר. בסך הכול 511,965 בני אדם הצטרפו למעגל מחפשי העבודה מתחילת חודש מארס.

ויש גם מכה לאוהבים להזמין מהאינטרנט: הבוקר ענקית המסחר אמזון חסמה את רוב המשלוחים לישראל דרכה ובכוונתה לבטל את השילוח לישראל. אחרי שהפסיקה אתמול לשלוח חינם לישראל בקנייה מעל 49 דולר, אמזון החלה להעלים בהדרגה מהאתר גם את המשלוחים בתשלום לארץ.

הסיבה: אמזון מתרכזת בימים האלה בשילוח מוצרי חיוניים לשוק האמריקאי בלבד, מאחר ובארצות הברית מתחרש משבר של ממש, בשל מגפת הקורונה.

מחסור בביצים: ברשת ויקטורי אמרו כי "יש כבר שבוע חוסרים שלא ראינו כמותם". בחלק מסניפי שופרסל הגבילו את הקנייה לשתי תבניות ביצים של 12 או 18 יחידות, או לתבנית אחת של 30 יחידות. לעיתים קרובות אפשר למצוא על המדפים ביצים "מיוחדות" בלבד. גם כאן, מדובר במחסור שמקורו באגירת מצרכים. בארגון מגדלי העופות אמר בשבוע שעבר כי ענף הלול עובד במלוא התפוקה, לרבות שלוחת ההטלה ולא צפוי מחסור לא בביצים ולא בעופות.

ההסתדרות הרפואית ומשרדי הבריאות והאוצר סיכמו על הסכם קיבוצי שיסדיר את מתכונת העבודה והתגמול של הרופאים בבתי החולים הממשלתיים בתקופת ההתמודדות עם נגיף הקורונה. הסכם דומה צפוי להיחתם בהמשך היום עם שאר המעסיקים עבור כלל בתי החולים הציבוריים ועבור הרופאים בקהילה.

לאור ריבוי השיחות עקב המצב ח"כ אורי מקלב שוחח עם שר התקשורת ופנה לחברות הסלולר להגדיל את כמות דקות השיחה בחבילות ללא ההגבלה וכן להודיע ללקוח טרם הגיעו למגבלת דקות השיחה.

שר הכלכלה והתעשייה אלי כהן ב-104.5FM: "אנחנו מתכוונים להעניק 6,000 שקל מדי חודש לעצמאים עד סיום משבר הקורונה.
התפשטות הקורונה בישראל היא משבר כלכלי כבד לא פחות מבריאותי. מדינת ישראל לא יכולה לייצר פה אזרחים סוג ב  "עצמאיםשקופים". לאחרונה העצימו ההודעות על מענק בסך 6.000 ש"ח כל עצמאי . אולם התברר שבפועל עצמאים שבקשו לבדוק האם הם יקבלו את המענק העלו חרס''.

אגב, חברי הכנסת והשרים המכהנים ממשיכים לקבל שכר כרגיל, בעוד שמאות אלפים בישראל מצטרפים בימים אלה למעגל העוני.

האזינו לראיון עם עו"ד רועי כהן, נשיא להב  - לשכת ארגוני העצמאים והעסקים בישראל (מראיין: משה פריאל)

תגובות

End of content

No more pages to load