• 01 מרץ 2021

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

זעקת סוחרי השוק העירוני: ''הסופרים פתוחים, למה לסגור אותנו?''

סוחרי השוק העירוני רותחים מזעם: בעוד הסופרים עובדים במתכונת כמעט רגילה, השוק העירוני בב''ש קיבל הוראת סגירה - ופרנסת הסוחרים נפגעה מאוד

''אילוז דגים'' פונה בכאב לשוטרים (צילום: פייסבוק השוק העירוני)

''למה הסופרים פתוחים ואנחנו לא? השוק פתוח, ניתן לווסת את כמות האנשים וגם לאפשר לנו לעשות משלוחים. יש בשוק הרבה סוחרים שחיים מהיד אל הפה, זאת פרנסתם הישירה, צריך לאפשר לנו לעבוד, כמו שעובדים הסופרים'' - כך, בכאב רב, אמר לניצגי המשטרה אילוז, בעל חנות דגים מוכרת בשוק העירוני

וידאו: ''אילוז דגים'' בשיחה עם השוטרים (צילום: פייסבוק השוק העירוני)
​​​​​​​


בימים האחרונים נעשים ניסיונות להחריג לפחות חלק מסוחרי השוק מסגירה מוחלטת. עבור הסוחרים, בימים שלפני פסח, מדובר באובדן פרנסה קשה. ''לפני חג הפסח זה הימים של השוק. אנשים קונים את הדברים המיוחדים של החג, החרשף, הארטישוקים, דגים, בשר, תבלינים כשרים, עשבי תיבול. לנו הסוחרים זה ימים של הרבה עבודה ועכשיו כל זה איננו'', אומר ירקן בשוק העירוני. 

''במקום לעבוד, אני סגור. הבאתי סחורה, בסוף מכרתי את הכל ברגע שדיעתי שסוגרים אותנו, בשבילי זה הפסד גדול'', אומר הסוחר. ''אני גם כבר לא צעיר, אבל זאת העבודה שלי. כשהיו אזעקות, עבדתי רגיל וגם במלחמת המפרץ. פעם ראשונה בחיים שלי שאני עובר משהו כזה''.

בימים האחרונים היו ניסיונות הדברות בין עיריית באר שבע, לבין משרד הבריאות, כדי להקל על הסוחרים. הערב, שלישי, מסתמן כי לא רק שלא יהיו הקלות, אלא ישראל עלולה ללכת לסגר כללי.


תגובות

End of content

No more pages to load