• 07 מרץ 2021

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

המשרד להגנת הסביבה מזהיר מפני חיטוי מופרז של המרחב הציבורי

בעקבות מגפת הקורונה, מבוצעות פועלות חיטוי במרחב הציבורי. המשרד לאיכות הסביבה מזהיר: יותר מדי חיטוי לא יעיל, מים וסבון מספיק

חיטוי המרחב הציבורי (צילום הדמיה: PXFUEL / CC0)

המשרד להגנת הסביבה מזהיר את הציבור והרשויות מפני פעולות חיטוי מופרזות במרחב הציבורי כנגד נגיף קורונה: עלולות לגרום לסיכון מיותר ולזיהום סביבתי; אין להשתמש בציוד הדברה לטובת פעולות אלה

בתקופה האחרונה מתרחשות פעולות ניקוי וחיטוי נגד נגיף קורונה במרחב הציבורי. המשרד להגנת הסביבה מזהיר, כי שימוש עודף בחומרי חיטוי במרחב הציבורי עלול לגרום לסיכון מיותר לבני האדם, לזיהום סביבתי ואף מעלה חשש לזיהום מקורות מים. פעולות חיטוי במרחב הציבורי - הכולל רחובות, גנים ציבוריים, שטחים פתוחים וכדומה - לא הוכחו כיעילות או נדרשות למניעת הדבקה בנגיף קורונה.

ההמלצות מגופי בריאות בארץ ובעולם מתרכזות בעיקר בשיפור ההיגיינה אישית: שטיפת ידיים במים וסבון, והיגיינה סביבתית המבוססת על שימוש במים וסבון, ובמקרה הצורך בניקוי וחיטוי משטחים ספציפיים. ניתן לנקות ולחטא משטחים בהתאם להנחיות משרד הבריאות בלבד, כך גם לגבי ניקוי וחיטוי של מבנים וחללים סגורים. משרד הבריאות בישראל לא ממליץ לרסס חומרי חיטוי, גם לא בתוך מבנים סגורים.

לשם מזעור סיכונים, המשרד להגנת הסביבה מדגיש כי אין כל המלצה לרסס חומרי חיטוי במרחב הציבורי ובשטחים הפתוחים, וכי אין להשתמש בכלי טייס לריסוס חומרי חיטוי. שימוש בציוד אחר, כגון מרססת או מערפל, אינו מומלץ אף הוא במרחב הציבורי.

כמו-כן, אין להשתמש בציוד הדברה לטובת פעולות ניקוי וחיטוי כנגד נגיף קורונה, מחשש לשאריות חומרי הדברה. ככלל, כל פעולה של ניקוי וחיטוי אינה יכולה להיעשות במרססים או בציוד ששימש בעבר להדברה.

בכל מקרה של אירוע חירום בתחום הסביבתי, יש לפנות לגורמים המוסמכים וכן למוקד החירום של המשרד להגנת הסביבה: *6911

תגובות

End of content

No more pages to load