• 28 יולי 2021

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

''לא אתן יד למלחמת אחים, אפעל עפ''י רוח בגין בימי אלטלנה''

יו''ר הכנסת יולי אדלשטיין התפטר והשמיע דברים קשים כנגד בג''ץ: ''כדמוקרט, כיהודי ציוני כמי שנלחם נגד משטרים אפלים. כיו"ר של בית הנבחרים אני קובע שהחלטת בג"ץ היא החלטה שגויה''

יו''ר הכנסת יולי אדלשטיין עוזב את המליאה (צילום: דוברות הכנסת)

מאת: משה פריאל, כתבנו בכנסת

יו"ר הכנסת ח"כ יולי אדלשטיין, פתח היום את מליאת הכנסת והודיעה בהודעה דרמטית על התפטרותו מהתפקיד לאחר שבע שנות כהונה. "החלטת בג"ץ מחריבה את עבודת הכנסת וחותרת תחת יסודותיה של הדמוקרטיה הישראלית", פתח היום, רביעי, אדלשטיין את התקפתו על הבג"ץ. "ביום שני השבוע בג"ץ קבע שעל יושב ראש הכנסת להעמיד להצבעה עוד השבוע את בחירתו של יושב ראש הכנסת החדש".

"החלטת בג"ץ אינה מבוססת על לשון החוק,אלא על פרשנות חד צדדית קיצונית ,וסותרת את תקנון הכנסת ומחריבה את עבודתה של הכנסת. ההחלטה מהווה התערבות גסה ויהירה של הרשות השופטת בעניינה של הרשות המחוקקת הנבחרת''.

אדלשטיין הזכיר גם את עברו כאסיר ציון: ''כדמוקרט ,כיהודי ציוני כמי שנלחם נגד משטרים אפלים ,וכיו"ר של בית הנבחרים  אני קובע שהחלטת בג"ץ היא החלטה שגויה וחמורה המביאה לידי ביטוי ליקוי מאורות מסוכן. לא אתן יד למלחמת אחים אפעל על פי רוחו של מנחם בגין אשר בימי האלטלנה מנע מלחמת אחים. אי לכך למען מדינת ישראל ובכדי לחדש את הרוח הממלכתית בישראל אני מתפטר בזאת מתפקידי".

התפטרות זאת עוררה סערה במערכת הפוליטית. לפי שעה לא ברור מה המשמעות של החלטה זאת והאם היא תיכנס לתוקף מיד או רק לאחר 48 שעות כך או כך הכנסת תתכנס מחדש רק ביום שני אז ייבחר יו"ר חדש שצפוי להיות איש דימונה ח"כ מאיר כהן (כחול לבן) אלא אם כן תושג הסכמה על הליכה לממשלת אחדות.

וידאו: התפטרות יו''ר הכנסת יולי אדלשטיין (צילום: ערוץ הכנסת)
​​​​​​​


בתוך כך הוועדה המסדרת בראשות ח"כ אבי ניסקורן(כחול לבן) בחרה הבוקר את שתי ראשי הוועדות המיוחדות רווחה ועבודה שם תעמוד בראש הוועדה ח"כ עאידה תומא סלימאן ובראש הוועדה למיגור הפשיעה והאלימות בחברה הערבית ח"כ מנסור עבאס, שניהם מסיעת הרשימה המשותפת.

יו"ר הוועדה המסדרת ציין כי "אני מקווה ששתי הוועדות יתמקדו בעיקר במשברים הגדולים שפוקדים אותנו". ח"כ סולימאן ששימשה בקדציה הקודמת כיו"ר הוועדה למעמד האשה וזכתה להערכה רבה מעמותות וארגוני נשים אמרה. "המעשה שנעשה כאן היום הוא איתות חשוב מאוד לקראת שינוי אחרי תקופה ארוכה של שיסוי והסתה כנגד החברה הערבית על ידי ראש הממשלה. אנצל כל רגע על מנת לשרת את כל האזרחים וכל המוחלשים בחברה. כולם יודעים שאני קומוניסטית וזה מה שינחה אותי''.

ח"כ מנסור עבאס  אמר"הוועדה תתעסק בערך העליון של חיי אדם . אני מתחייב כחבר כנסת לשרת את כל החברה .
הקמת הוועדה היא הישג חשוב לחברה הערבית אך גם עבור החברה הישראלית כולה אני מתחייב לפעול בכל הכוח ,לא רק למיגור האלימות אלא גם לקדם את הסובלנות במגזר הערבי ובחברה הישראלית כולה."

ח''כ עידא תומא-סולימאן (צילום: דוברות הכנסת)

ועדה נוספת וחשובה שקמה היום וקיימה דיון ראשון  היא "ועדת הקורונה" אשר בראשה עומד ח"כ עפר שלח (כחול לבן).
בראשית הדיון ציין: "הוועדה קמה בשעת  משבר לאומי אדיר ,ולכנסת יש תפקיד מכריע בהתמודדות עימו. נסייע ככול שידרש לפעולתם של הממשלה וגופי הביצוע נפקח עליהם לטובת הציבור ונעצב תשתית רעיונית וחוקית למערכת לאומית ,בתחומי הבריאות ,הכלכלה והממשלה" ראוי לציין כי נציגי גוש הימין בוועדה החרימו את הדיון.

ח''כ אבי ניסנקורן (צילום: דוברות הכנסת)​​​​​​​

גם נושא החינוך לא קופח היום. הוועדה המיוחדת להיערכות מערכת החינוך לשנת הלימודים הבאה בחרה היום בחבר הכנסת ניצן הורוביץ (מרצ) לכהן כיו"ר הוועדה .בדברים שאמר הוא ציין: "נעבוד כולנו למען מטרה אחת משותפת ונעשה זאת בצורה מכובדת .
אני פונה לחברי הכנסת מגוש הימין זה לא הזמן לחרמות אנחנו בזמן קריטי שבו אזרחי ישראל רוצים תשובות לא נהפוך את הוועדה לזירה של התנגחות פוליטית''.

תגובות

End of content

No more pages to load