• 01 מרץ 2021

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

ימים של עוצר: הזעקה של מאכילי החתולים בבאר שבע

אלפי חתולים נטושים בבאר שבע לא מבינים לאן נעלמו האנשים הטובים שהאכילו אותם. מאכילי חתולי הרחוב מספרים: ''אנחנו לבד, אם היו קצת תרומות הן פסקו''. מסתמן: העירייה תעזור להם

צילום המחשה: Image by Simone_ph from Pixabay

בני אנוש נותנים בעוצר ובעלי החיים הנטושים סובלים: אלפי חתולי רחוב בבאר שבע, שהיו מקבלים טיפול ואוכל ממתנדבים, לא מבינים לאן נעלמו האנשים. אצלם אין קורונה והם לא מבינים גם למה ננטשו פתאום. ''אני מאכילה חתולים ליד הבית כבר שנים. השכנים גם אוהבים חתולים והעירייה עשתה בשכונה מצבע עיקור, אז למזלנו אין כבר את מכת ההמלטות של עונת האביב. אבל אני שומעת מחברים שבגלל ההגבלות, נהיה יותר קשה לצאת לסיבובי האכלה'', מספרת ענת, המתגוררת בשכונה ה'.

ימי העוצר מורגשים היטב בבאר שבע. אין פקקים. תנועת המכוניות דלה. האוויר הפך צלול יותר. פתאום שומעים יותר ציפורים. ברגע שהאדם נעדר מהנוף, הטבע מתחי לעשות את שלו. ''זאת תחושה מוזרה. אני יוצאת להאכיל את החתולים ובחוץ אין נפש חיה. אין מכוניות. הם יותר רגועים. אוכלים לאט, לא רבים ביניהם'', מספרת ענת. 

''יחד איתי היה מאכיל בן אדם מבוגר ואני לא רואה אותו כבר כמה ימים. שאלתי ואמרו לי שהוא מסתגר בבית, מפחד מהמחלה. לקחתי ממנו שק אוכל ואני מאכילה גם באיזור שלו. אם המשטרה תשאל אותי, אני מאמינה שלא יעשו מזה סיפור, כי אי אפשר לנטוש בעלי חיים''.

גם ערן מאכיל בשכונה: ''אנחנו, המאכילים, עושים זאת בהתנדבות, בלי תרומות, בלי עזרה. לפעמים אנשים טובים עוזרים לנו, מביאים שקי אוכל, או קופסאות מזון. זה קשה. אתה לבד, עושה הכל לבד והמצב כרגע קטסטרופה''.

ויש עוד נקודה כאובה: בעלי חיות מחמד התחילו לנטוש אותם - כלבים וחתולים נזרקים לרחוב, כי לבעלי אין כוח לטפל או כסף או שהוא לא רוצה לקחת את הכלב לטיול או לטפל בחתול. 
 
ויש גם בשורה טובה: בעיריית באר שבע, יחד עם עמותת ''באר שבע אוהבת חיות'', יסייעו בימים הקרובים למאכילי חתולים באספקת אוכל לחתולים. ''הפעולה תעשה בהתאם להנחיות'', אומרים בעירייה.

עיריית באר שבע, יש לציין, עורכת מבעי סירוס ועיקור של חתולי רחוב בשכונות, הקימה לא מעט פינות האכלה מסודרות ופועלת להקמת מרכז טיפולים וטריניים לבעלי חיים נטושים. 

תגובות

End of content

No more pages to load