• 01 מרץ 2021

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

עיר בעוצר: יוצאים מהבית? קחו אתכם תעודה מזהה

המשטרה מגבירה את אכיפת המגבלות בצל מגפת הקורונה: תציב מחסומים, תתשאל ותבקש מכם להזדהות. מספר חולי הקורונה בישראל ממשיך לטפס - ובמערכות סוברים כי השיא עוד לפנינו. נשארים בבית - מצילים חיים!

סיור משטרתי. העוצר בבאר שבע נאכף (צילום: דוברות המשטרה)

נערכים לתרחיש הקשה: מספר חולי הקורונה בישראל ממשיך לטפס. נכון לבוקר זה, יש בישראל 2,495 חולי קורונה, מהם 41 במצב  קשה. במערכת הבריאות חוששים מהשבועות הקרובים וממצב של אלפי חולים קשים שיזדקקו להנשמה.

בבאר שבע יש 1,215 איש בבידוד, אחרי שנחשפו לחולה קורונה. ביחידה לטיפול באירועים מיוחדים בסורוקה מאושפזים כעת 13 מטופלים: אישה בת 95 במצב קשה, אישה בת 51 במצב בינוני, והיתר במצב קל. אתמול התקבלו ביחידה שלושה מטופלים חדשים: גבר בן 64, אישה בת 31 ובחור בן 20. שוחררו לביתם 3 מטופלים לאחר שהחלימו ותוצאות הבדיקות שלהם היו שליליות.

באר שבע: רחובות נטושים, עסקים סגורים

רוב רובם של תושבי באר שבע שומר באדיקות על העוצר וגם ממעט לצאת אל מרחב ה-100 מטרים. אלה שיוצאים, זה בעיקר לקניות ומרביתם עוטים על פניהם מסכה וכפפות על ידיהם. צירים מרכזיים בבאר שבע ריקים מאשר ביום רגיל. תושבים שהבחינו בהתכנסויות שמעל ל-10 אנשים מיהרו לדווח על כך. אפשר להניח שהרוב המכריע של התושבים בעיר הבין כי מדובר בעניין של חיים ומוות. 

המשטרה נפרסה ברחבי העיר בכוחות משימה ייעודיים הממוקדים בחסימות מדלגות וביצוע בדיקות יוזמות, זאת במקביל לשגרת הפעילות המשטרתית המתנהלת כל העת. 

בעקבות החלטת הדרג המדיני ומשרד הבריאות על הרחבת הגבלות התנועה, משטרת ישראל הרחיבה את הפעילות המבצעית בשטח לאכיפת המגבלות החדשות בדגש למאמצי פיקוח, הסברה והכוונת התנהגות האוכלוסייה. עם פרסום התקנות המעודכנות וכניסתם לתוקף אמש, המשטרה ביצעה כל ההתאמות הנדרשות לצורך המשך ההיערכות והרחבת הפעילות ברחבי הארץ לבלימת התפשטות הנגיף, ובכלל זה פעילות של אלפי שוטרים שהוגדרו לאכיפת התקנות החדשות מעבר לפעילות השגרה המשטרתית. 

במסגרת העוצר, המשטרה מבצעת מחסומים יזומים ומדלגים ביציאות מהעיר ובתוכה. בין היתר, המשורה מסיירת בפארקים, גני שעשועים וגני ציבוריים. בין היתר, נבדקות חנויות ובתי עסק - לוודא כי הם עומדים בתקנות.

בימים האחרונים נרשמים עומסים חריגים בעקבות ריבוי פניות לבקשת מידע למוקדי החירום של המשטרה, ולכן במשטרה מחדדים: ''אנחנו קוראים לציבור לשמור את מוקד 100 לשיחות חירום בלבד. כל בקשה למידע יש להפנות למוקד 110 שעוסק בזה''.

יותר מאשר העוצר, תושבים רבים בבאר שבע חרדים מאובדן פרנסתם: מרבית העסקים נסגרו, אלפי עובדים פוטרו או הוצאו לחל''ת ועמצאיים רבים, בהם עובדי פרילאנס, אינם יודעים אם יקבלו סוג של פיצוי לפני חג הפסח. על פי הערכות שונות, האבטלה בבאר שבע חצתה את רף 20 האחוזים ועוד עלולה לטפס ככל שהמשבר יימשך. כל באר שבעי שלישי עלול להיות מובטל, בעיר שכלכלתה לפני המשבר לא הייתה במצב מזהיר. עסקי אוכל רבים נאלצו לסגור ועובדים במתכונת משלוחים. השוק העירוני סגור ובשל האבטלה, חוסר הוודאות הכלכלית והאפשרות שייקלעו לקשיים, משפחות רבות מקטינות את הרכישות לחג. 

תגובות

End of content

No more pages to load