• 01 מרץ 2021

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

דרמה בכדורגל: האם אלונה ברקת תמכור את הפועל ב''ש?

''ללא שילוב ידיים והסכמה של כולם על תכנית החירום, המועדון יקרוס'', אומרת ברקת. הנזק לקבוצה, בשל משבר הקורונה, נאמד ב-20 מיליון שקלים אך השחקנים מסרבים לקצץ משכרם

יש קונים? הפועל ב''ש - והאוהדים (צילום: בן בודה)

האם אלונה ברקת תעמיד את קבוצת הפועל באר שבע למכירה - בעקבות המשבר הכספי שנוצר בשל משבר הקורונה? הכנסות הקבוצה צפויות לרדת ב-20 מיליוני שקלים, סכום אותו לא תוכל הבעלים לספוג, כאשר איש אינו יודע מתי יסתיים משבר הקורונה. 

בימים האחרונים, מועדון הפועל באר שבע החל להפעיל תכנית חירום, בשל צניחה צפויה של מעל 20 מיליון שקלים בהכנסות הקבוצה בעונה הבאה.

אלונה ברקת אמרה כי ״מחובתי לתת פתרון שיאפשר יציבות פיננסית ותעסוקתית לכל עובדי המועדון בתוך המשבר ולאחריו. ללא שילוב ידיים והסכמה של כולם על תכנית החירום, המועדון יקרוס״.

אלה עיקרי התוכנית: אלונה ברקת מתחייבת לספק רשת בטחון של 20 מיליון שקלים מכיסה לעונה הבאה. המועדון יקצץ 30% בשכר השחקנים ויבצע קיצוץ רוחבי לכל עובדי המועדון מעתה ועד סוף העונה הבאה. עם זאת, הקיצוץ לא יחול על עובדים ושחקנים שמשתכרים מתחת לשכר הממוצע במשק. במידה והירידה בהכנסות תהיה קטנה מהתרחיש הקיים, המועדון ישיב 30% מההכנסות העודפות לעובדי ושחקני המועדון ובכך יקטן הקיצוץ.

יו״ר מועדון הפועל באר שבע הודיעה  על הפעלת תכנית חירום ''להצלת המועדון אל מול המשבר הפיננסי הקיומי שעומד בפני ענף הכדורגל בעקבות מגיפת הקורונה'', כדבריה.

תכנית החרום אושרה בהסכמה משותפת עם מאמן הקבוצה יוסי אבוקסיס, הראשון להסכים לקיצוץ בשכרו. במקביל נערכו התייעצויות עם שחקני העבר אליניב ברדה ומאור מליקסון שנתנו גיבוי מלא לתכנית.

גיבוש התכנית נעשה לאחר בידקה של הצוות הניהולי של המועדון בהתייעצות עם פירמת הייעוץ וראיית החשבון EY . על פי הבדיקה, הוערך כי המשבר הפיננסי יפגע במועדון במלוא עוצמתו בעונה הבאה, ויעמיד את כל ענף הכדורגל בארץ ובעולם בפני איום כלכלי קיומי. התרחיש הקיים במודל מצביע על צפי לצניחה דרמטית של כ50% בהכנסות המועדון בכל הפרמטרים.

המועדון יציג את התכנית לכל הצדדים הנוגעים בה ויבקש את הסכמתם ותמיכתם. אלונה ברקת והנהלת המועדון מאמינים, כי כלל הצדדים יבינו את גודל השעה ויגיעו להסכמה על הפעלה מידית של התכנית כדי להציל את המועדון.

אם השחקנים לא יסכימו לקיצוץ עד ליום ראשון הקרוב, קיים חשש כי הבעלים תעמיד את הקבוצה למכירה. 

תגובות

End of content

No more pages to load