• 20 ינואר 2021

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

''יש בטבע משהו מרפא'': הזוג שהחליט לברוח מהקורונה ללב מדבר

מאיר ריאחי, בימים רגילים מפיק אירועים מבאר שבע, החליט להתבודד בטבע עם חברתו, שני כלבים ותוכים - על שתחלוף הקורונה. ויש לו גם בקשה: ''תשמרו טוב טוב על הטבע שלנו''

יש מי שמבלים את ימי הקורונה בבית, סגורים ב-ד' אמות. יש מי בחרו להתבודד במדבר, הרחק מכל יישוב, הרחק מבני אדם. מאיר ריאחי (26) וחברתו החליטו לקחת קראוון, את הכלבים ואת התוכים ולצאת ללב מדבר. ''מצאנו מקום מקסים, בו ניקוו מי גשמים, יצרו אגם קטן והמקום גם נסתר, מבודד, רחוק מכבישים או מטרידים''. את הנקודה הייחודית הוא מצא בעת שטייל עם האופנוע שלו.

''בגדול. אין פה נפש חיה, כך שאין ממי להידבק. אף אחד לא בא לכאן. המקום רחוק מכל יישוב. זה אנחנו - והטבע''.

מאיר בטח. מישהו השאיר במקום שאריות עץ, הוא עשה מהן מזח קטן (צילום עצמי)

כמו רובינזון קרוזו, שספינתו נטרפה והוא נזרק לאי בודד, מאיר הציב את הקרוואן במקום והחליט שאם הוא ישהה בו כמה ימים טובים, הוא יצטרך קודם כל לכבד אותו וגם לתת משהו בתמורה: ''הייתה פה הרבה אשפה. אספנו הכל, ניקינו את המקום, החזרנו אותו למצב טבעי''.

וידאו: כך זה נראה בשטח (צילום: מאיר ריאחי)

​​​​​​​
''אנחנו פה מרוחקים ממקומות יישוב. ברגע שהבנתי שבתקופה הקרובה לא תהיה עבודה, החלטי, יחד עם חברתי, לצאת לשטח. יש לי קראוון שקניתי ממש בזול והוא מצוייד בכל מה שאני צריך: יש לי תאים סולריים, שמייצרים חשמל. יש לי גנרטור למקרה הצורך. יש לי המון שימורים, מים ואוכל. הבאנו את הכלבים ואת התוכים. אני מחובר לעולם - כי האינטרנט הסלולרי פה ממש מהיר. כשצריך השלמות, יש תחנה דלק במרחק נסיעה''.

מראה כללי של האגם הקטן (צילום עצמי)

''אין פה נפש חיה, כך שזה סוג של בידוד. אבל יש פה משהו חזק יותר: הטבע. הטבע מרפא את הכל. האוויר פה נקי, בבוקר אתה רואה ברווזים שבאים לשחות באגם, בלילה יש פה שקט. לא מפחיד כאן. אתה מגלה כאן את המהות, את השקט, אפילו שזה לתקופה מסוימת. אני עצמאי וכל הלקוחות שלי ביטלו את האירועים. אני לא יודע מה יהיה. יש לי לשלם שכר דירה ויש הוצאות. אני גם מטפל בבעלי חיים. לא יודע איך אשרוד בלי הכנסה ואני מקווה שהעניין יסתדר''.

''הטבע עושה אותך שמח. בעיר אתה כל הזמן במירוץ. בן אדם שרוצה לקנות דירה​​​​​​​, מתחיל לשלם אותה בשנות העשרים שלו ומסיים את המשכנתא בגילאי החמישים. אתה יכול לקחת קראוון ולגור כל פעם במקום אחר, להנות מהמרחבים''.

ויש שאלה אחת בלתי נמנעת, אם כי מאוד אנושית: שירותים. מה עושים כשהטבע קורא?
''יש שירותים כימיים. באנו מצויידים. אנחנו פה ושומרים על הטבע. חייבים לשמור, כי אם לא נעשה כך, זה יחזור אלינו''.

כשהקורונה תסתיים - מה החלום?
''החלום הוא לגור במדבר. בשקט, בשלווה, כשהכל יעבור אולי נגשים את זה''
 

תגובות

End of content

No more pages to load