• 26 פברואר 2021

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

בני משפחה של דיירי משען: ''חוששים שיהיה פה מוקד קורונה''

בני משפחה של דיירים בבית אבות משען בבאר שבע, שארבעה מדייריו מאושפזים בסורוקה, דורשים כי ייבוצעו בדיקות קורונה לדיירי המקום. ''מסתירים מאיתנו מידע'', טוענים הדיירים, ''יהיה פה פוגרום''

צוותים נכנסים לבית אבות משען (צילום: מלי אביעוז / באר שבע ביחד)

בני משפחה של דיירי בית האבות משען בבאר שבע, שארבעה מדייריו אובחנו כחולי קורונה, בית האבות בו התגורר אברהם ארושס ז''ל, אשר נפטר מהמחלה, דורשים כי כלל הדיירים יעברו בדיקות קורונה, אלא שנכון להיום, רק דיירים מעטים עברו בדיקות. נכון להיום הדיירים בסגר בחדרים ועוברים בדיקות רק מי שמגלים תסמינים. 

בני המשפחה של הדיירים במקום חרדים לגורל יקיריהם: לאחר פטירתו של ארושס ז''ל,  נמצאה דיירת נוספת, בת 98, שהובהלה   לסורוקה, למחלקה בה מאושפזות שתי דיירות נוספות מבית האבות. 

במחלקה הסיעודית ב"משען",  מתגוררים כ-30 דיירים. שני דיירים אובחנו חיוביים לנגיף,  אבל לא גילו תסמיני מחלה. כ-21 אנשי צוות שבאו במגע עם הדייר שנפטר נשלחו לבידוד. על פי הדברים שאמר ד''ר אלכנסדר גינזבורג, הבדיקות נערכות לפי שיקולי משרד הבריאות. 

יצויין כי בבאר שבע פועל מתחם ''היבדק וסע'', שהוקם על ידי מד''א והוא מסוגל ליטול אלפי דגימות מדי יום ובני המשפחה דורשים כי גם הדיירים וגם אנשי הצוות יעברו בדיקות לגילוי נגיף הקורונה. 

וידאו: קרובי המשפחה של הדיירים דורשים לדעת לשלומם (צילום: מלי אביעוז / באר שבע ביחד)
​​​​​​​


פנינו מספר פעמים לרשת ''משען'' לקבלת תגובה. בבית האבות לא עונים לשיחות טלפון. שני דוברים הפנו אותנו לאנשים אחרים ולמרות פניות חוזרות, לא הגיבו. גם בכללית .

משעות הבוקר בני המשפחות של הדיירים נמצאים במקום. רק סמוך לשעה 10:00, יצא אליהם רופא, ד''ר אלסנדר גינזבורג וענה לשאלות שלהם. במקום קמה מהומה. ''למה אתם לא בודקים את ההורים שלנו? נפטר פה קשיש מקורונה. לא יעלה על הדעת שלא בוקדים את כל הדיירים לקורונה. אם אתם לא מסוגלים, תנו לנו לקחת את הההורים שלנו הבית. יהיה פה פוגרום. מה הבעיה לעשות 200 בדיקות? יש מתחם ''היבדק וסע'', אבל נעשו פה רק 30 בדיקות. זו שערוריה''.

מלי אביעוז, שאביה בן ה-93 דייר במקום, חוששת מאוד לשלמה, יאנה יודעת מנוח בימים האחרונים, מאז נודע על מותו של ארושס ז''ל: ''אנחנו לא יודעים מה קורה שם. היו צריכים לבדוק את כולם. 

החשש של בני המשפחה הוא כי בית האבות יהפוך למוקד קורונה. ''ההורים שלנו נעולים בחדרים. אנחנו חוששים שיקרה להם משהו. אנחנו לא מבינים למה לא לבדוק את הצוות והדיירים, בכמה בדיקות כבר מדובר? למה מחכים? שייקרה פה אסון. אם אתם לא מסוגלים לטפל בהורים שלנו, תנו לנו לקחת אותם הביתה, אנחנו נדאג להם לבדיקות קורונה'', זעקו בני משפחה. 

מרשת משען נמסר בתגובה: '' 4 דיירים מהמחלקה הסיעודית בבית הדיור המוגן משען הסובלים ממחלות רקע, מאושפזים בביח סורוקה לאחר שנמצאו חיוביים לבדיקת קורונה.  אנשי הצוות שבאו עמם במגע הוכנסו לבידוד על פי הנהלים וכן כל דיירי המחלקה הסיעודית 28 במספר''. 

''2 דיירים נוספים אסימפטומטיים מהמחלקה הסיעודית שנמצאו חיוביים לנגיף הקורונה שוהים כרגע בחדר מבודד וממתינים להחלטתו של משרד הבריאות לאיזה מוסד רפואי לפנות אותם.  משרד הבריאות הבטיח לשלוח צוותי רפואה וסיעוד לתגבור וטיפול בדיירים הנמצאים בבידוד. אחות ממשרד הבריאות נמצאת במשען ומסייעת בגיוס כח אדם למחלקה הסיעודית. 
עד עתה בוצעו על ידי מד״א 17 בדיקות לגילוי נגיף הקורונה בקרב אנשי הצוות והדיירים. 11 מהם נמצאו חיוביים 5 אנשי צוות ו6 דיירים ( שכאמור 4 מהם מאושפזים בסורוקה)''.

''משען פועלת מול משרד הבריאות לקבלת אישור לביצוע בדיקות לגילוי הנגיף בקרב כלל דיירי הבית ואנשי הצוות וממשיכה לפעול  על פי הנחיות משרד הבריאות ולנקוט בכל האמצעים העומדים לרשותה על מנת להבטיח את שלום הדיירים ולעדכן את משפחותיהם באופן שוטף לגבי מצבם''.

ואילו ראש עיריית באר שבע, רוביק דנילוביץ', אמר הבוקר: ''מהרגע שהובא לידיעתי האירוע בבית האבות "משען" בבאר שבע, פניתי למנהל המחוז במשרד הבריאות, ד״ר גדלביץ׳ וביקשתי התערבות מיידית של משרד הבריאות בנושא''.
''במקביל שוחחתי עם מנהל בית האבות, כדי לבדוק מהם החוסרים והצרכים במקום, על מנת לנסות ולסייע מול הגופים המקצועיים הרלוונטיים. הבוקר יצרתי קשר עם מנכ״ל משרד הבריאות, משה בר סימן טוב, שהבטיח מצידו כי המשרד מטפל. במקביל, רתמתי את מפקד המחוז בפיקוד העורף אל״מ יוסי כהן, שיעמיד צוות מיומן של קצינים וקצינות, חיילים וחיילות שיהיו במקום ויסייעו לצוותים הרפואיים, המקצועיים והארגוניים בבית האבות. בנוסף לכך,עובדים סוציאליים מעיריית באר שבע יגישו כל עזרה שדרושה בנושא, למשפחות הדיירים. שבוע טוב ושנשמע בשורות טובות, אמן''.

תגובות

End of content

No more pages to load