• 26 פברואר 2021

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

סכנת נפשות: צפיפות ותורים ארוכים לקבלת קצבאות הביטוח הלאומי

היום ה-29 בחודש - ומחוץ לדואר המרכזי משתרכים תורים ארוכים, של מקבלי קצבאות הביטוח הלאומי, העומדים בצפיפות: ''אין לנו ברירה, בלי הקצבה אין כסף לאוכל''

תור ענק בכניסה לדואר המרכזי בב''ש (צילום: באר שבע ביחד)

למעלה ממאה איש עמדו הבוקר בצפיפות בתור לקבל את קצבאות הביטוח הלאומי, בדואר המרכזי בבאר שבע. ''זאת סכנת נפשות בימים של קורונה'', אמרה תושבת באר שבע, שחלפה במקום ונחרדה מהצפיפות.

וידאו: תור ענק בכניסה לדואר (צילום: באר שבע ביחד)

היום, ה-29 לחודש, הוא יום תשלום קצבאות הביטוח הלאומי. רבים ממקבלי הקצבאות עושים זאת דרך סניפי בנק הדואר. הם מושכים את הקצבה במזומן, במלואה, מאחר ואין להם כרטיסים והם לא יודעים להתנהל באינטרנט. בתוך סניף הדואר, על פי הוראות  משרד הבריאות, לא יכולים להימצא יותר מ-10 אנשים בו זמנית, כשעליהם לעמוד במרחק 2 מטרים אחד מהשני. בחוץ, זה כבר סיפור אחר. המחזה נראה כאילו נלקח ממדינת עולם שלישי. לעומדים בתור אין ברירה אחרת. למרות שרשות הדואר פרסמה כי תשלח באמצעות שליחים כרטיסים הביתה, עימם ניתן יהיה לבצע פעולות ולמשוך כסף - יש מי שקבלת הקצבה דחופה להם. אין להם פרנסה אחרת והם זקוקים לכסף.

המתנה בתור לקצבה, בדואר המרכזי (צילום: באר שבע ביחד)​​​​​​​

''אין לי דרך אחרת למשוך כסף. אין לי כרטיס וגם אם היה לי, הכספומט היחידי ליד הבית גובה 6.90 שקלים למשיכה, גם אם אני מושך רק 50 שקל. אז אני בא פעם בחודש ומושך את הקצבה'', סיפר לנו יוסף, שמתגורר בשכונה ה' ומקבל הבטחת הכנסה. ''עמדתי בתור, כיסיתי את הפה עם נייר מטבח, אין לי מסכה. היו משאירים לנו את המסכות אב''כ, היינו מוגנים. יש כאלה שמוכרים מסכות של עבודת בניין, שעולות אולי 3 שקלים כל אחת, ב-50 שקל. שים נייר על הפה, זה אותו דבר''.

וידאו: תור גם בסניף הדואר בעיר העתיקה (צילום: באר שבע ביחד)
​​​​​​​


תגובות

End of content

No more pages to load