• 26 פברואר 2021

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

רעידת אדמה: אלונה ברקת עזבה את הפועל ב''ש

''היום העברתי את זכויות הניהול במועדון לידיו של עו״ד יצחק יונגר, שיהיה נאמן המועדון מעתה'', הודיע ברקת לפני דקות אחדות. הקבוצה נקלעה למשבר והשחקנים סירבו לקיצוץ בשכרם - והסוף היה צפוי

צילומים: דוברות בית הנשיא, בן בודה

רעידת אדמה בכדורגל הישראלי: בעלי הפועל באר שבע, אלונה ברקת, הודיעה לפני דקות אחדות שהיא עוזבת את הפועל באר שבע, שינוהל מעתה על ידי נאמן. האלופה נקלעה למשבר כספי, בעקבות מגפת הקורונה. בשבוע שעבר נוהלו מגעים בין השחקנים לבין הנהלת הקבוצה. הם נקראו לקצץ 30 אחוזים משכרם - וסרבו. בעקבות המשבר והעובדה שהושבתו בישראל כל אירועי הספורט, נגמרו להפועל הפסדים הנאמדים בעשרות מיליוני שקלים. היה ברור שברקת לא תוכל להמשיך לממן את שקחנים לאורך הזמן וכי הסוף היה ידוע מראש - הקבוצה תועמד למכירה, בהנחה יימצא לה קונה בזמן המשבר נוכחי. 

''לאחר 14 שנים מופלאות והמון רגעים מרגשים, אני נאלצת להיפרד מכם. זו החלטה קשה וכואבת אבל השחקנים שדחו את תכנית החירום שהצעתי וסרבו לקצץ את שכרם, לא הותירו לי ברירה אחרת. אני רואה בזה משבר אמון שאין ממנו חזרה'', הודיעה היום ברקת.

''היום העברתי את זכויות הניהול במועדון לידיו של עו״ד יצחק יונגר, שיהיה נאמן המועדון מעתה. כמובן שאעמוד בכל התחייבויותיי הכספיות עד לגמר העונה הנוכחית. חשוב שנבין את הרקע. נגיף הקורונה מאתגר את האנושות ומאיים על הכלכלה והבריאות של כל אחד מאתנו. ההשלכות הכלכליות של הנגיף ימשכו זמן רב אחרי תום המשבר הבריאותי והוא מחייב כל בעל עסק לתכנן ולאמץ
תכנית כנה ואמיצה כיצד לשרוד ולצלוח את משבר הנגיף''.

''תכנית החירום, שגובשה בשיתוף פירמת רואי החשבון והייעוץ הכלכלי ״ארנסט אנד יאנג״, נועדה לתת מענה לקריסה הצפויה בהכנסות המועדון בעונה הבאה בשיעור של כ-50% ובהיקף כספי של מעל 20 מיליון שקלים. זאת בנוסף להפסדים כבדים שנגרמו לנו כבר בעונה הנוכחית, כתוצאה משיתוק הפעילות בישראל''.

''במסגרת התכנית התחייבתי לספק רשת ביטחון בהיקף של 20 מיליון שקלים לעונה הבאה. זאת במקביל להסכמה לקיצוץ של 30% בשכר השחקנים וביצוע קיצוץ רוחבי לכל עובדי המועדון מעתה ועד סוף העונה הבאה. עם יוצא מהכלל: שכרם של עובדים ושחקנים המשתכרים מתחת לשכר הממוצע, לא ייפגע''.

''חשוב שתדעו שבתכנית החירום יש סעיף המאפשר את הקטנת הקיצוץ בשכר העובדים והשחקנים, במסגרתו 30% מההכנסות העודפות יוחזרו לעובדי ושחקני המועדון. כך שמדובר בתכנית הוגנת ומאוזנת. כאמור, בימים האחרונים עשיתי כמיטב יכולתי לגבש תכנית חירום מוסכמת להצלת המועדון מהמשבר שעומד בפתחנו, אך לא זכיתי לאמון שחקני המועדון שבחרו להתקדם באפיק המשפטי''.

''אני מותירה את הפועל באר שבע כמועדון גדול ואטרקטיבי, הכולל אוהדים רבים ונאמנים, שחקנים צעירים ואיכותיים, עובדים מאמנים והנהלה מסורים ומקצועיים. אני גאה בתשתיות החזקות, המתקנים המתקדמים, בדירוגים העתידיים שלנו ובעירייה תומכת ואוהדת''.

''ברצוני להודות לכל עובדי, מאמני ושחקני המועדון לדורותיהם וכמובן לכם האוהדים על התמיכה והפרגון הרב לאורך השנים.
אוהבת אתכם, אלונה ברקת''.

רכשה את הפועל ב''ש - וניסתה להתמודד לכנסת

ברקת הייתה שותפה להקמת מכון מחקר באוניברסיטת תל אביב ביחד עם קרן רש"י, שם הכירה את אלי אלאלוף, מנכ"ל הקרן באותה תקופה ודמות ידועה בבאר שבע. אלאלוף שכנע אותה לרכוש את קבוצת הכדורגל של הפועל באר שבע, ששיחקה באותה עת בליגה השנייה בטיבה בארץ .

בקיץ 2007, שבועות ספורים לפני פתיחת העונה, הושלמה עסקת רכישת הקבוצה מידי הבעלים הקודם, אלי זינו, וברקת הפכה לאישה הראשונה בישראל שמשמשת כבעלים של קבוצת כדורגל. בניהול הקבוצה שמה ברקת דגש מיוחד על מחלקת הנוער, על הפעילות החינוכית ועל החיבור לקהילה. במרץ 2010 הודיעה על עזיבת הקבוצה בתום העונה, לאחר שמספר אוהדים של הקבוצה ניסו לתקוף את מאמן הקבוצה, גיא עזורי. כחודשיים לאחר מכן הודיעה כי חזרה בה, וכי היא נשארת בקבוצה, לאחר שראתה בקרב האוהדים שינוי מן הקצה אל הקצה.

במאי 2016 הגשימה את שאיפתה להוביל את קבוצתה לזכייה באליפות ליגת העל והחלה דרכה בליגה האירופית שם קבוצתה העפילה לשלב 32 הגדולות. באפריל 2017 הובילה את הקבוצה לזכייה באליפות שנייה ברציפות ובמאי 2018 לאליפות שלישית ברציפות.

בשנת 2005 הצטרפה לתנועת "שובי", תנועת נשים לעידוד יציאת צה"ל מעזה, הייתה שותפה לקבלת ההחלטות ואף תרמה אלפי שקלים לקידום המהלך. ב-7 בפברואר 2019 הצטרפה למפלגת הימין החדש לקראת הבחירות לכנסת העשרים ואחת ושובצה במקום השלישי ברשימה אך לא נבחרה לכנסת לאחר שמפלגתה לא עברה את אחוז החסימה. ברשימה ניסו למתג אותה כ''שרת הנגב'', בניסיון לגרוף קולות מהציבור בבאר שבע, אך היא זכתה לתמיכה מעטה בלבד.

דנילוביץ': ''הצעתי את עזרתי בגישור בין הצדדים, אך לצערי נמסר לי שההחלטה שהתקבלה היא סופית''


ראש עיריית באר שבע, רוביק דנילוביץ', הגיב להחלטה של אלונה ברקת,לעזוב את הפועל באר שבע: ''לפני כשעה, הופתעתי מאוד לקבל טלפון מנשיאת מועדון הכדורגל הפועל ״תדיראן״ באר שבע גב׳ אלונה ברקת, שהודיעה לי על העברת הקבוצה לאחריותו של נאמן, זאת לאחר שלדבריה עשתה כל מאמץ לקדם תוכנית הבראה למועדון (בעקבות המשבר הכלכלי העולמי הקשה, שפוקד אותנו). לטענתה, לא זכתה לשיתוף פעולה מצד השחקנים. הצעתי את עזרתי בגישור בין הצדדים, אך לצערי נמסר לי שההחלטה שהתקבלה היא סופית ולא ניתנת לשינוי. צר לי מאוד על כך ועצוב לי! נצטרך, מיד לכשיחלוף משבר הקורונה, לבחון את ההשלכות לכך. כרגע, כולנו עסוקים בהצלת חיי אדם!''.

תגובות

End of content

No more pages to load