• 20 ינואר 2021

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

סגר? עוצר? בנגב ממשיכים לקיים אירועים - מסתכנים ומסכנים אחרים

המשטרה פשטה על חתונה בכניסה לדימונה ורשמה דוח לתושב שלא ציית על מגבלת ה-100 מטרים

קורונה? אירוע ליד דימונה, כאילו כלום (צילום: משטרת ישראל)

יש אנשים בנגב, שהוראות משרד הבריאות האמורות להציל חיים ולמנוע תחלואה - הן במסגרת המלצה בלבד.  משטרת תחנת דימונה קיימה שימוע ,בליווי מקצועי של תביעות רישוי דרום והוציאה צו סגירהל-7 ימים לבעל המקום אשר הפעיל מתחם לקיום אירוע חתונה בו כ-100 איש לערך תוך הפרה בוטה  ובניגוד לצו בריאות העם למניעת הפצת נגיף הקורונה.

ביום שישי,   בשעות הבוקר, התקבל דיווח  כי שיירת כלי רכב של אירוע חתונה בדרכו לפאתי העיר דימונה, כח משטרתי פרס מחסום בכניסה לעיר דימונה, יושבי כלי הרכב יצאו מרכביהם ויצרו התקהלות אסורה בסמוך לכח המשטרה אשר כרז לפיזורם. כח המשטרה ביקש מבעל המקום לפזר את ההמון לאור היות ההתקהלות אסורה. אך בעל המקום המשיך באירוע.

לאור העדר שיתוף פעולה ולאחר שנודע למשטרה כי בכוונת בעלי המקום להמשיך בטקסים עוד 7 ימים בהיקף משתתפים העולה על המותר, הוא זומן לשימוע בפני מפקד תחנת דימונה, אשר הורה בסיומו על  הפסקת העיסוק וזאת למשך 7 ימים.

ביישוב ערערה בנגב נמסרו לצווים כנגד עסקים אשר פעלו בניגוד לצו בריאות העם (תיקון 10) והתקנות לשעת חירום תוך סיכון האוכלוסייה. במקרה אחד נמסר דו"ח על סך 5,000 ש"ח לדוכן מכירת ירקות פיראטי/שלא עפ"י חוק וזאת לאחר שבעל הדוכן הוזהר לחדול ממעשהו המסכן.

במקרה נוסף תושב היישוב אשר לא קיים את ההנחיה המתירה לשהות במקום עד 100 ממקום המגורים לצורך חיוני. לציין כי האזרח מסר לשוטרים כי הוא בא עם אישתו לחנות לקנות מצרכים והוא ממתין לה בחוץ כשבפועל לאחר בדיקת שוטרים אישתו כלל לא הייתה איתו. על כן נמסר לו דו"ח על סך 500 ש"ח. 

תגובות

End of content

No more pages to load