• 26 פברואר 2021

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

''הציבור החרדי בבאר שבע מציית להוראות משרד הבריאות''

סגן ראש עיריית באר שבע מספר כי האיסורים להתקהל, לבקר בבתי כנסת, מקוואות ולערוך אירועים נתקלו בתחילה בהתנגדות, אבל רבני העיר הבהירו לציבור החרדי את חומרת המצב - וההוראות נשמרות

עופר כראדי (צילום: פייסבוק), הקרייה החרדית (גוגל מפות)

מאת: משה פריאל, כתבנו הפוליטי

משבר הקורונה והציבור החרדי - ההיבט המקומי: בעוד שחסידי הפלג הירושלמי התעלמו מהוראות משרד הבריאות וקיימו הלוויה בשהתתפות קהל גדול, בבאר שבע, כך מספר  עופר קראדי סגן ראש עיריית באר שבע ונציג ש"ס במועצה: "ראשית אני רוצה להתייחס לאותו ציבור החרדים של הפלג הירושלמי. עבורנו הם לא נחשבים כחרדים לדבר השם. ההתנהגות וההתנהלות שלהם היא מתחת לכל ביקורת, התנהגות לא אחראית ואנחנו בשום אופן לא מקבלים זאת. הם והסאטמרים לא הציבור החרדי שלנו בבאר שבע. אצלנו להבדיל אלך אלפי הבדלות ב"ה אומנם לקח קצת זמן כדי לעכל את התקנות החדשות זה לא קל זה קשה אבל ברוך השם שולטים בזה ביד רמה וכולם מצייתים''.

באיזה אמצעים השתמשתם לאכיפת התקנות?
"ראשית, באמצעות רב העיר שלנו וראש בתי הדין הרב יהודה דרעי, מנהיג אחראי שלקח על עצמו אחריות גדולה ופועל ביסודיות ובשיתוף פעולה מלא עם הרשות המקומית וקשר ישיר עם ראש העיר רוביק דנילוביץ וכן עם משרדי הממשלה משרד הבריאות והדתות. הרב מוציא פסקי הלכה בהתאם להנחיות החדשות''.

"גם אני, אישית, התקשרתי אל  כל רבני הקהילות והשכונות בעיר ובקשתי להקפיד מאוד מאוד שאין להתקהל ולא לעשות שימוש במקוואות .ראוי לציין את שיתוף הפעולה המלא עם המועצה הדתית בעיר''. 

בכנסת: מדיוני ''וועדת הקורונה''

הוועדה המיוחדת להתמודדות עם נגיף הקורונה בראשות ח"כ עפר שלח התכנסה היום ראשון לדיון בהשתתפות מנכ"ל משרד האוצר,יו"ר ההסתדרות ,יו"ר לשכת המסחר וסגנו. בדיון דרשו חברי הכנסת ממנכ"ל משרד האוצר שי באב"ד להציג מהן ההשפעות הכלכליות של המשבר על המשק ומהי תוכנית הסיוע המתוכננת.

יו"ר ההסתדרות ארנון בר דוד: "אנחנו אולי המדינה האחרונה שנותנת סיוע כלכלי ,וזה נובע מויכוח במשרד האוצר על מידת המעורבות שהמדינה צריכה לקחת תפסיקו להיות עם יד קפוצה'', דרש. נשיא איגוד לשכות המסחר עו"ד אוריאל לין: "חייבים לשמור על המגזר העסקי כדי שיוכל לחזור להיות מנוע אחרי המשבר''.

וועדת הקורונה מתכנסת (צילום: דוברות הכנסת)​​​​​​​

נשיא התאחדות התעשיינים ד"ר רון תומר: "אני לא מסכים עם המנכל באב"ד שאמר שמזרימים כסף באותן פרופורציות בעולם".
מנכ"ל משרד האוצר השיב :" אנחנו בסדר גודל של חודש מאז שהקורונה התפשטה בישראל. נעשו צעדים דרמטיים שלא נעשו מאז קום המדינה. המשימה שלי כמנכ"ל האוצר היא שהמשק יתפקד''. ''יצא בתקשורת שמשרד האוצר והבריאות נלחמים. ממש לא. המשימה של הבריאות היא לעצור את הנגיף והמטרה שלנו היא לדאוג למשק".

באב"ד גם התייחס לארוע הקשה בבני ברק  שבו חרדים מהפלג הירושלמי הפרו את התקנות לשעת חירום בעת מסע הלוויה.  "יש לנו לא לא מעט בעיות בחברה החרדית באיזורים כמו בני ברק .ייתכן ונשקול הסגר באיזורים בעייתים כמו בני ברק''.

בתוך כך כתבנו מציין כי לפני זמן קצר נודע כי בעלה של יועצת ראש הממשלה בנימין נתניהו לענייני חרדים,רבקה פאלוך,אובחן כחולה קורונה ביום חמישי האחרון .על פי גורמים בלשכת נתניהו, פאלוך שהתה בקרבת שרים ועובדי הלשכה באותו היום שבו נמצא בעלה כחיובי לנגיף.בשלב זה, לפאלוך נערכה בדיקה לגילוי קורונה וממתינים לתוצאות הבדיקה בכדי לבדוק את הצורך בבדיקות לאנשי לשכת נתניהו.

כתבנו מוסיף הבוקר, שני, כי תוצאות בדיקת הקורונה שהתקבלו בבדיקתה של רבקה פאלוך יועצת ראש הממשלה לענייני חרדים היא חיובית. העיתונאי רזי ברקאי שאל הבוקר את מנכ"ל משרד הבריאות אם ישנה כוונה בעקבות זה לבצע בדיקה לראש הממשלה  ולכמה שרים נוספים שהיו בקרבתה.

תגובות

End of content

No more pages to load