• 01 מרץ 2021

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

11 חלו בקורונה, קשיש נפטר, אבל דיירי משען אינם נבדקים למחלה

''תנו לנו להוציא את ההורים שלנו מבית האבות. תבדקו אותם לקורונה, כי 11 איש כבר חלו במחלה. לא מוסרים לנו מידע ואין עם מי לדבר'': הדרמה של משפחות דיירי בית האבות משען בב''ש

בכניסה למשען ב''ש (צילום סלולרי)

זה כבר היום השני שקרובי משפחתם של דיירים בבית האבות ''משען'' בבאר שבע מנסים לקבל תשובות, אחרי שדייר המקום נפטר מקורונה -11 איש נוספים נמצאו חיוביים למחלה. עד כה, איש מהדיירים, אנשים מבוגרים, הנמצאים בקובצת הסיכון, לא עברו בדיקות להמצאות הנגיף. במקום זאת, מספרים קרובי המשפחה, הם מבודדים בחדריהם הקטנים. 

''מחכים שייקרה אסון כמו בבתי אבות אחרים? היו צריכים לבדוק את הדיירים לנגיף הקורונה, כי כולם באו במגע עם כולם, אי אפשר לדעת איזה איש צוות היה אצל איזה קשיש ויש פה סכנה גדולה'', אומרת קרובת משפחה של דייר. ''תנו לנו לקחת את ההורים הביתה, תנו לנו לקחת אותם לבדיקות קורונה''.

''אף אחד לא מדבר איתנו. מסתירים מידע. אתמול עמדנו שעה ארוכה בפתח של משען עד שיצא איזה דוקטור ודיבר איתנו. היום הלכנו למשרד הבריאות בבאר שבע. אף אחד לא מבין שמדובר פה בעניין של חיים ומוות עבור הקשישים. אני חוששת לדבר, כי אבא שלי עדיין שם, אבל אנחנו מתפוצצים. לא ראיתי בחיים שלי התנהגות כזו. מה הבעיה לבצע בדיקות קורונה לכל הקשישים במקום, אחרי שבקום נפטר קשיש והתגלו לא פחות מ-11 מקרים? בעיה לשלוח צוות של מד''א? מדוע מסתירים מאיתנו מה קורה שם? מה יודעים במשען שלא רוציל להגיד לנו?''.

וידאו: עדותה של מלי אביעוז
​​​​​​​

מי שמוכנה להזדהות היא מלי אביעוז והיא בחרה לפנות ישירות לשר הבריאות: ''אני הבת הקטנה של צבי פרגמנט, ניצול שואה בן 93. אף פעם לא מדברת בצורה לא מכבדת, אבל פה כלו כל הקיצים. אני כותבת מדם ליבי ושאר המשפחות שבמצוקה שר הבריאות הבובה לא מאשר בדיקות קורונה לדיירי בית אבות משען שחס וחלילה יתפסו מיטה בבית חולים או מכונת הנשמה''.

''מדובר בבני אדם שמותר להם לחיות. אתה שר הבריאות החלטת שהם צריכים למות. מי שם אותך כבר סמכא לקבוע גורל של אדם כזה או אחר? כאשר הקהילה שממנה אתה מגיע מצפצפים על החוק וכמות הנדבקים שם אדיר והם שתופסים מיטות ומכונת הנשמה בבית חולים בושה וחרפה לשר במדינה ישראל שעושה כבשלו. אתה אדם מאמין. יש אלוהים בשמים שידאג לך''.

בקופ''ח כללית טרם הגיבו לטענות המשפחות. במשען אמרו כי ''4 דיירים מהמחלקה הסיעודית בבית הדיור המוגן משען הסובלים ממחלות רקע, מאושפזים בבי''ח סורוקה לאחר שנמצאו חיוביים לבדיקת קורונה.  אנשי הצוות שבאו עמם במגע הוכנסו לבידוד על פי הנהלים וכן כל דיירי המחלקה הסיעודית 28 במספר.  2 דיירים נוספים אסימפטומטיים מהמחלקה הסיעודית שנמצאו חיוביים לנגיף הקורונה שוהים כרגע בחדר מבודד וממתינים להחלטתו של משרד הבריאות לאיזה מוסד רפואי לפנות אותם.  משרד הבריאות הבטיח לשלוח צוותי רפואה וסיעוד לתגבור וטיפול בדיירים הנמצאים בבידוד. אחות ממשרד הבריאות נמצאת במשען ומסייעת בגיוס כח אדם למחלקה הסיעודית.  עד עתה בוצעו על ידי מד״א 17 בדיקות לגילוי נגיף הקורונה בקרב אנשי הצוות והדיירים. 11 מהם נמצאו חיוביים 5 אנשי צוות ו-6 דיירים ( שכאמור 4 מהם מאושפזים בסורוקה). משען פועלת מול משרד הבריאות לקבלת אישור לביצוע בדיקות לגילוי הנגיף בקרב כלל דיירי הבית ואנשי הצוות וממשיכה לפעול  על פי הנחיות משרד הבריאות ולנקוט בכל האמצעים העומדים לרשותה על מנת להבטיח את שלום הדיירים ולעדכן את משפחותיהם באופן שוטף לגבי מצבם''.

תגובות

End of content

No more pages to load