• 20 ינואר 2021

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

הוחמרו מאוד ההגבלות על האזרחים, חשש ששנת הלימודים לא תתחדש

אין בשורות טובות בערב הזה: הממשלה מגבילה עוד את תנועת האזרחים ומאותתת כי משבר הקורונה רחוק מאוד מסיום. חשש: יש מי שיישארו מחוץ לחבילת הסיוע של האוצר

רא הממשלה מודיע על ההגבלות (צילום מסך: כאן 11)

מאת: משה פריאל, כתבנו הפוליטי

ראש הממשלה בנימין נתניהו ושר האוצר משה כחלון מסרו הערב הצהרות - אשר בנקודות מסויימות סתרו זו את זו - וגם לא היו ברורות די הצורך. נתניהו דיבר ממעון ראש הממשלה בירושלים שם הכניס את עצמו לבידוד לאחר ששהה בקרבתה של היועצת שלו לענייני חרדים,שנמצאה חיובית לנגיף הקורונה. "למרות שהבדיקות הרפואיות בענייני עוד לא הסתיימו, החלטתי להיכנס לבידוד מרצון כדי לתת דוגמה אישית. עד כה רוב התושבים נשמעים להנחיות משרד הבריאות, אבל עדיין לא הגענו למגבלה הרצויה .יש יחידים וקבוצות מסוימות במדינה שמתעלמים במופגן ואפילו  מזלזלים בהנחיות הברורות שפורסמו לא כולם ,הרוב הגדול ממושמע גם בציבור החרדי, החילוני והלא יהודי.אבל המיעוט שלא נשמע מסכן את עצמו ואת הרוב"

נתניהו הורה הערב להגביל עוד יותר את תנועת האזרחים: "יצומצמו עוד יותר ההתקהלויות הציבוריות לא תהיה התקהלות של יותר משני אנשים שאינם מאותם משפחה גרעינית .לאחר שאסרנו תפילות בבתי כנסת ,כעת נאסרות תפילות גם במרחב הפתוח. חופה וקידושין יהיו ללא אורחים למעט המשפחה הגרעינית לויות נאפשר עד 20 איש ובריתות עד 10''.

​​​​​​​באשר לצמצום העובדים במשק אמר "נוריד את כוח העבודה מ-30% ל-15%במשרדי התעשייה וגם בממשלה". עוד הוסיף כי "אשרנו תוכנית סיוע כלכלית בהיקף של 80 מיליארד שקלים''. 

ראש הממשלה גם ביקש שלקראת ערב ליל הסדר יש להימנע מביקורים משפחתיים  וסיים "אנחנו בעיצומו של ארוח חמור שלא ידענו מעולם ואיש אינו יודע מה יילד יום''. הצהרתו של נתניהו עומדת בניגוד לסימני האופטימיות מצד ראש אגף התקציבים באוצר שאול מרידור, , על הכוונה להחזיר את המשק לפעילות באופן הדרגתי. כפי שמסתמן כרגע, שנת הלימודים עלולה שלא להתחדש אחרי פסח.

וידאו: הצהרות ראש הממשלה ושר האוצר (שידורי כאן 11)
​​​​​​​

מייד אחרי נתניהו עלה לתת הצהרה שר האוצר משה כחלון, שהודיע הערב על פרישתו מהחיים הפוליטיים מיד עם הרכבת הממשלה החדשה.  כחלון התייחס לתוכנית הסיוע הכלכלי למשק: "ענפים שלמים ועסקים שלמים נסגרו, מאות אלפי משקי בית קורסים תחת הנטל הכלכלי אני מאמין כי אחרי חג הפסח המשק יחזור בהדרגה לתפקידו." לדבריו התוכנית הכלכלית בהיקף של 80 מיליארד שקלים היא התוכנית הגדולה והרחבה שידעה הכלכלה הישראלית אי פעם. התוכנית כוללת ארבעה רבדים 10 מליארד שקלים למערכת הבריאות ,רשת ביטחון סוציאלית  לשכירים ,לעצמאים ולאוכלוסיות הגיל השלישי  בסדר גודל של כ-20 מיליארד ,סיוע לעסקים קטנים בסכום של כ-32 מיליארד ,ותוכנית האצה למשק ליום שאחרי''.

יצויין כי עד כה אושרו מעט מאוד הלוואות לעסקים, לא ניתן פיתרון לסוגיית אבדן פרנסתם של עצמאיים רבים ובבאר שבע לבדה, עשרות אלפי אנשים אבדו את פרנסתם. 

תגובות

End of content

No more pages to load