• 20 ינואר 2021

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

פסק הלכה של הרב דרעי: ''עד להוראה חדשה - תפילות ביחידות''

רבה הראשי של באר שבע יהודה דרעי: ''לצערי הרב אנחנו נאלצים בכאב גדול להפסיק את המניינים גם במרחב הציבורי לאור הנחיות משרד הבריאות ברגעים אלה, לכן לא יתקיימו יותר לצערי תפילות במרחב הציבורי''

הרב יהודה דרעי (צילום: יצחק בצון / CC BY SA 4.0)

מאת :משה פריאל, כתבנו הפוליטי.

בעקבות הודעת ראש הממשלה אמש על החמרה בהגבלות החירום'הוציא הרב הראשי לבאר שבע וראש בתי הדין הרב יהודה דרעי פסק הלכה לתושבי העיר:

"אחיי ואהוביי היקרים תושבי העיר באר שבע, רבני בתי הכנסת, רבני הקהילות ובראשם רבני השכונות. לצערי הרב אנחנו נאלצים בכאב גדול להפסיק את המניינים גם במרחב הציבורי לאור הנחיות משרד הבריאות ברגעים אלה, לכן לא יתקיימו יותר לצערי תפילות במרחב הציבורי.כל אחד התפלל ביחידות בביתו. אני מקווה שזה השתנה במהרה ואז נעדכן אבל עד להוראה חדשה תפילות ביחידות''.

וידאו: פסק ההלכה של הרב דרעי 


אני רוצה לומר דבר אחד ללמד זכות במיוחד על כל אלה שהקפידו עד היום. מי שחשב לעשות מצווה ונאנס ולא עשה אותה מעלה עלייו הכתוב כאילו הוא עשה''.

"אנחנו תושבי העיר ברוך השם נאחזנו בקרנות בית הכנסת עד הרגע האחרון התחלנו במאה מתפללים וקיימנו את התקנה. ירדנו אחר כך לעשרה והמשכנו .אחר כך הוציאו אותנו למרחב ולחצרות גם שם המשכנו. אין ספק שהקב"ה ייראה בתפילת היחיד שלנו כמי שהתפלל בציבור''.

''כן, כך אני פוסק. מי שיתפלל ביחיד ועד היום הקפיד להתפלל במרחב הציבורי במניין מעלה עלייו הכתוב "כאילו התפלל במניין"
אני רק רוצה להדגיש שהתפילות ביחידות צריכות להיעשות בכוונה ולא לדלג. שבמהרה נשוב לבית חיינו לבתי הכנסת והמדרשות ברוכים תהיו ובשורות טובות".

תגובות

End of content

No more pages to load