• 22 ינואר 2021

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

חשש: סורוקה יתקשה לתפקד אם יאושפזו יותר מ-200 חולי קורונה

מנהל סורוקה בוועדת הקורונה בכנסת: ''אני לא יודע לתת מענה רפואי מלא לתושבי הנגב במצב בו נטפל במקביל  ב-200 חולי קורונה''

חלק מהמשתתפים בדיון נשאו דברים בווידאו (צילום: דוברות הכנסת)

מאת: משה פריאל,כתבנו הפוליטי

חשש בדרום מתרחיש קיצון, בו יאושפזו בסורוקה 200 חולי קורונה - במקרה כזה, גילה מנהל בית החולים היחידי בנגב, יהיה קושי לתת מענה לשאר החולים. בנגב, כזכור, קיימת מזה שנים מצוקה בכוח אדם בתחומי הרפואה והסיעוד. הקמתו של בית חולים שני מתעכבת.

הוועדה המיוחדת להתמודדות עם נגיף הקורונה בראשות ח"כ עפר שלח התכנסה היום, חמישי, לדיון בנושא  ''מערכת הבריאות בצל משבר הקורונה''. בדיון השתתפו נציגי משרד הבריאות, מנהלי בתי חולים בארץ, מנכ"לי קופות החולים, יו"ר ארגון הביו-כימאים ועובדי המעבדות, סגן יו"ר ההסתדרות הרפואית וחברי הכנסת חברי הוועדה.

מנהל בית החולים סורוקה  ד"ר שלומי קודש אמר בדיון: "אני לא יודע לתת מענה רפואי מלא לתושבי הנגב במצב בו נטפל במקביל ב200 חולי קורונה . על פי התרחיש של משרד הבריאות הוקצו לסורוקה כ-230 מיטות לחולים שאינם חולי קורונה .במספר מיטות זה וביחס לאוכלוסיה הגדולה אותה אנו משרתים כבית חולים יחיד, לא ניתן יהיה לתת מענה רפואי מלא לתושבי הנגב שאינם חולי קורונה''.

דיוני הוועדה (צילום: דוברות הכנסת)

עוד הוסיף: "פתחנו כבר 3 מחלקות ואנחנו ערוכים כרגע לטפל ב-87  חולים, כאשר שליש מהם מונשמים. בימים הקרובים נהיה מוכנים לטפל ב-200 חולים. מבחינת כוח אדם, אנחנו מכשירים את הצוותים לטיפול נוסף מעבר למה שהם עושים בשיגרה. כן צריך להכיר בזה שבאיזור הדרום יש פחות כוח אדם ואנחנו עסוקים בגיוס של כוח אדם נוסף. מול תרחיש הייחוס יש לנו אתגר ייחודי לנו, אני לא יודע לתת מענה רפואי מלא לתושבי הנגב כאשר אנחנו מטפלים במקביל ב-200 חולי קורונה."

בית החולים נערכים לגל הבא: רוב המיטות ייתפסו על ידי חולי קורונה

נציגי משרד הבריאות הודיעו כי בתי החולים נערכים לכך שרוב המיטות ייתפסו על ידי חולי קורונה .שליש מבית החולים,ימשיך לעסוק ברפואה רגילה שליש לטובת חולי קורונה לא מונשמים ושליש למונשמים.

ראש חטיבת המרכזיים הרפואיים הממשלתיים .ד"ר ארז און: "בתי החולים הונחו להיערך לכך ששליש ממיטות האשפוז יפונו לטובת חולי הקורונה המונשמים, כ-5000 מיטות בראייה ארצית". עוד הוסיף: "היום כל בית חולים כללי בישראל מכיל לפחות שתי מחלקות המיועדות לחולי קורונה. אנחנו נערכים לגל הבא, עם עליה במספר המטופלים, בתי החולים הונחו לכך ששליש ממיטות האשפוז  יפונו לטובת חולי הקורונה הקשים בראייה ארצית מדובר על 5000 מיטות אשפוז. כאשר החולים הקלים שפונו ייקלטו בבתי מלון וסידורים אחרים שיוכנו לצורך זה".

גם בבתי החולים הגיריאטרים אנחנו עובדים כבר עכשייו כדי שיוכלו לקלוט את חולי הקורונה אנחנו מכינים את עצמנו לאפשרות ששליש מבית החולים ימשיך לעסוק ברפואה רגילה .שליש לטובת חולים בקורונה לא מונשמים ושליש בחולי קורונה מונשמים .
התאמנו את המשמרות מבחינת כוח אדם אנחנו מגייסים סטודנטים לסיעוד ורפואה'  מנהל בית החולים שערי צדק .פרופסור מרין: ''בעוד שבועיים שלושה לא נוכל להעניק אותו סטנדרט של טיפול . מדובר במגבלות  של צוות מיומן בעיקר".

לשאלת יו"ר הוועדה ח"כ שלח, האם יש תאריך יעד למוכנות בתי החולים ?ואיך מפנים שליש מבתי החולים בלי לפגוע בחולים אחרים?, השיב :"אנחנו מכינים את בתי החולים כבר עכשיו''.

פרופ' רן סער מנכ'ל מכבי שרותי בריאות אמר כי "כ-38% מתושבי בני ברק  חולים בקורונה שזה 75 אלף איש . אני קורא מפה לכל הגורמים האחראים להציב משטרה שם לקראת ערב הפסח אחרת המצב שם ילך ויורע .בני ברק היא עיר עם אחוז גבוה של אוכלוסיה מבוגרת שעלולה למות".

תגובות

End of content

No more pages to load