• 26 פברואר 2021

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

לראשונה בישראל: רובוט יסייע בטיפול בחולי הקורונה בסורוקה

רובוט ייחודי, של חברת רובוטיכאן, אשר מופעל לראשונה בסורוקה, יסייע לצוות הרפואי לתקשר עם הצוות הרפואי

הרובוט בפעולה (צילום: באדיבות החברה)

הרובוט הראשון שיסתובב במחלקת קורונה בסורוקה ויאפשר תקשורת ישירה מרחוק בין המטפל למטופל. ה-‏ NurseeBot של חברת רובוטיכאן הוא רובוט שפותח במיוחד למחלקת הקורונה בסורוקה.

הרובוט מאפשר תקשורת ישירה בין רופא לחולה קורונה ללא הצורך בקרבה פיזית ביניהם ובכך, מונע חשיפה שעלולה  להביא להדבקה.

חברת רובוטיכאן, בשיתוף פעולה מלא עם הצוות הרפואי בסורוקה, הכניסו לראשונה את הרובוט במסגרת פיילוט היערכות ביחידה לטיפול באירועים מיוחדים לחולי קורונה בביה"ח . יחד הם עובדים להטמעת הטכנולוגיה, הצוות לומד את אופן הפעולה הפשוט והאינטואיטיבי של הרובוט שנשלט על ידי שלט רחוק, את טווחי התנועה והיכולות שלו.

ה- NurseeBot, שפותח בפיתוח בזק על בסיס פלטפורמה קיימת של החברה, הוא רובוט בעל 4 גלגלים שמסוגל לנווט בשטח בנוי ובשטח פתוח ונושא טאבלט עם מצלמה לוידיאו צ'ט שמתאים לגובהו של אדם. אותו טאבלט מעביר וידיאו וסאונד בצד החולה ומחובר למחשב הכולל מצלמה ומיקרופון בצד הרופא.

וידאו: הרובוט בפעולה (צילום: דוברות סורוקה)
​​​​​​​

נגיף הקורונה מביא איתו אתגרים מורכבים רבים לצוותי הרפואה בארץ; הם נתונים להנחיות מחמירות לפני כניסתם למחלקת הקורונה, נדרשים להתמגן מכף רגל ועד ראש ומתפקדים תחת עומס כבד של מטופלים.  יעילותו של NurseeBot  הוא בחיסכון זמן וכוח אדם. הצוות נדרש להשקיע זמן רב בהתמגנות ומתכנן באופן מדוקדק כל כניסה ושהייה במחלקה עם המטופלים.

הרובוט, שמצויד בתא ייעודי לנשיאת ציוד רפואי, מפחית את מספר הפעולות של הצוות וכך נותן להם את האפשרות להיות במקומות נחוצים יותר בכל רגע נתון.  בימים האחרונים הפיילוט הסתיים בהצלחה והפלטפורמה הוכחה כפתרון יעיל למחלקות הקורונה הייעודיות   בסורוקה. 

ד"ר אלי רוזנברג, רופא בכיר רופא בכיר ביחידה לטיפול באירועים מיוחדים לחולי קורונה בסורוקה מתאר את הפעילות:
"בעזרת מצלמות הרובוט, אנו מקבלים תמונת מצב על המיקום שלו במרחב. בכך תתאפשר תנועה של הרובוט בשליטה שלנו, בתוך מחלקת האשפוז - היכן שהמטופלים עצמם שוהים. כך המטופלים יוכלו לשמוע ולראות אותנו ואנו נוכל לראות ולשמוע אותם. זה יהיה מכפיל כוח מאוד מאוד מרכזי מבחינתנו".

תגובות

End of content

No more pages to load