• 22 ינואר 2021

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

דיירת רביעית ממשען נפטרה בסורוקה, עליה חדה בתחלואה בב''ש

דיירת רביעית מבית האבות משען, שאובחנה כחיובית לקורונה, נפטרה במהלך הלילה. לטענת הנהלת המוסד - ממחלות רקע. היקף הבדיקות צומצם ובמקביל - עליה חדה בתחלואה בקורונה בב''ש. מחסומי צבא ומשטרה הוצבו בשכונות

מחסום משטרה וצבא בשכונה בבאר שבע (צילום: באר שבע ביחד ברוסית)

מקרה מוות רביעי מבין דיירי בית האבות משען בבאר שבע: אישה בת 67, עם מחלות רקע  קשות, נפטרה במהלך הלילה בבית החולים סורוקה. לדברי הנהלת משען, היא נפטרה ממחלות רקע ולא מהנגיף. בסורוקה מאושפזים  חמישה דיירים מבית האבות במצב קשה. בתגובה שמסרה משען לתקשורת צויין כי: "לפי רופא הרשת הדיירת נפטרה ממחלות רקע ולא מקורונה".

מספר החולים הקשים ממשיך לטפס (מקור: משרד הבריאות)

אתמול, שישי,  הועברו דיירים חולים ממשען בבאר שבע, למוסד דורות בנתניה, שהוא ייעודי לטיפול בחולי קורונה. לטענת חלק מהמשפחות, הן לא עודכנו במהלך. בתגובה לתקשורת של רשת משען ננטען כי הדבר נעשה על פי הנחיית משרד הבריאות, אחרי שרשת משען פנתה לא מעט פעמים בנושא. המפונים הם תשעה דיירים במחלקה הסיעודית שנדבקו בנגיף בקורונה. מוסד דורות משמש מוסד ייעודי לקליטת חולים. על הודעת הרשת משפחות הדיירים עודכנו.

מסורוקה נמסר בתגובה: ''בת 67 נפטרה לצערנו הלילה בביה״ח לאחר שאובחנה כחיובית לנגיף הקורונה. סבלה מריבוי מחלות רקע קשות, הועברה לפני מספר ימים מבית אבות בבאר שבע. אנו משתתפים בצער המשפחה''.

''ביחידה לטיפול באירועים מיוחדים וביחידה לטיפול נמרץ היעודיות לחולי קורונה בסורוקה מקבוצת כללית, מאושפזים כעת 25 מטופלים: 7 במצב קשה, 2 במצב בינוני והיתר במצב קל. שתי מטופלות (בת 81, בת 24) הועברו אתמול לבית מלון''.

צוותים ממוגנים נכנסים ליטול בדיקןת קורונה מדיירי משען (צילום: פייסבוק מלי אביעוז)

עליה חדה במספר חולי הקורונה בבאר שבע

מספר חולי הקורונה עולה בבאר שבע באופן חד: מ-83 ל-114 בסוף השבוע. מספר מבודדי הבית רשם ירידה והוא עומד על 726. העליה המדאיגה במספר חולי הקורונה מתרחשת דווקא כאשר מספר הבדיקות מצומצם בשל חוסר באחד מהחומרים המשמשים לבדיקה והיעדר יכולתן של המעבדות להשתלט על אלפי בדיקות.

דגימה של אחד מדיירי משען (צילום: פייסבוק מלי אביעוז)​​​​​​​

מחסומי משטרה וצבא בשכונות

מהבוקר פרוסים בבאר שבע מחסומים המשותפים למשטרה וצבא, על מנת למנוע תנועה בין השכונות, שלא לצרכים חיוניים. ימי השבת והחג המתקרב נחשבים מועדים רגישים, בהם יכולה לגבור סכנת ההדבקה. החשש הוא כי בבאר שבע יהיו מי שיפרו את הוראות משרד הבריאות וינסו לערוך סדרי פסח משפחתיים, בניגוד לתקנות.

במשרד הבריאות אומרים, כי החודש הקרוב יהיה קריטי בהתמודדות עם מגפת הקורונה: אם התחלואה תמשיך לטפס, לא יהיה מנוס מהטלת סגרים על ערים ושכונות בהן תחלואה גבוהה, כאשר הפגיעה הכלכלית עלולה להביא לקריסת עסקים בפריפריה.

''מיעוט הבדיקות במגזר הערבי מסכן את כולנו''

הבוקר התייחס ח''כ איימן עודא, יו''ר הרשימה המשותפת, למיעוט הבדיקות במגזר הערבי. בחשבון הטוויטר שלו כתב: ''אני גאה בהרתמות של רובו המוחלט של הציבור להנחיות משרד הבריאות אבל החירום תמיד מתעצב בדמותה של השגרה, והאפליה המערכתית נגדנו לא הפסיקה בגלל הקורונה''. 

''מחדל הבדיקות מוכרח להדליק נורה אדומה בוהקת. הפקרות שקודם מסכנת את האזרחים הערבים אבל סופה לסכן את כולם''.

ירושלים ובני ברק מובילות בתחלואה, ב''ש במקום העשירי במספר חולי הקורונה

ירושלים ובני ברק מובילות בהיקפי התחלואה: בי''ם יש 1,132 חולי קורונה ובבני ברק - 1,061. אבל עם בודקים את מספרי התושבים בערים, רואים שהיקפי התחלואה בבני ברק מבהילים ממש: בירושלים מתגוררים כ-915,000 איש ואילו בבני ברק כ-196,000.

באר שבע במקום העשירי בארץ במספר חולי הקורונה, עם 114 חולים. מספר החולים רשם עליה חדה בימים האחרונים.


תגובות

End of content

No more pages to load