• 20 ינואר 2021

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

משפחתה לא הורשתה להיות לצדה ברגעיה האחרונים: דיירת משען נפטרה

הותר לפרסום שמה של הדיירת החמישית ממשען ב''ש שנפטרה: ד''ר נליה קרבץ, בת 88, מי שהייתה רופאה בסורוקה ומומחית למחלות נשימה. משפחתה לא הורשתה להיות לצדה ברגיעה האחרונים ונפרדה ממנה בטלפון

ד''ר נליה קרבץ ז''ל (אלבום משפחתי, רשתות), הכניסה למשען ב''ש (מיל אביעוז, פייסבוק)

נמשך המשבר בבית האבות ''משען בבאר שבע'': דיירת נוספת נפטרה הבוקר אחרי שנמצאה חיובית לנגיף הקורונה ובכך, עולה ל-5 מספר הקשישים, דיירי המוסד, שנפטרו. עד כה 42 איש חלו במשען בבאר שבע.שישה דיירים  של בית האבות נמצאים בטיפול,  מצבם של חמישה מוגדר קשה.

הערב הותר לפרסום שמה של הדיירת שנפטרה: ד''ר נליה קרבץ, בת 88, שהייתה רופאה בבית החולים סורוקה ומומחית למחלת השחפת. היא הייתה ניצולת שואה, אם לשניים וסבתא לארבעה נכדים. משפחתה לא הורשתה לשהות לצדה ברגעיה האחרונים, ונפרדה ממנה בשיחת טלפון. בשיחה הראשונה עוד הייתה בהכרה, בשיחה השניה היא כבר הייתה תחת השפעת מורפיום.

הערב קראו בני המשפחות של דיירי משען באר שבע להתערבותו של ראש הממשלה במשבר בבתי האבות. קריאה דומה יצאה מרשת משען.

​​​​​​​ערב משבר הקורונה היו מאושפזים במחלקה הסיעודית במשען באר שבע 35 דיירים.  שמונה בלבד לא נדבקו. 27 דיירים במחלקה הסיעודית, 2 דיירים עצמאיים ו-13 אנשי צוות נדבקו בנגיף.  בסך הכל, בשמען באר שבע מניין הנדבקים עומד על 42 איש.

בקרב חלק מהמשפחות של דיירי המוסד כעס רב: כאשר נפטר הקורבן הראשון, אברהם ארושס ז''ל, הזהירו המשפחות מפני הסכנה שדיירים נוספים עלולים להידבק. כך קרה, שהקורבן השלישי, שלום מיכאל ג'סון ז''ל, חלק שולחן עם ארושס. 

הבוקר נפטרה דיירת המוסד, בת 67, שהיו לה מחלות רקע קשות. 

היום נמסר כי דיירת נוספת במחלקה נפטרה, בת 89, שנדבקה בנגיף והועברה ביום רביעי למרכז הגריאטרי נאות התיכון ביפו.

הלילה פונו עשרה חולי קורונה, שהיו מאושפזים במחלקה הסיעודית במשען באר שבע. 9 מהם פונו לבית אבות בנתניה, דייר אחר פונה לסורוקה. בהודעה שנמסרה לתקשורת, משען אומרים כי ההחלטה להעביר דיירים התקבלה על ידי משרד הבריאות, שלטענתם לא יידע את אנשי משען. 

תגובות

End of content

No more pages to load